• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی در مورد انتخاب موضوع وب
من تا بحال فقط یه سیستم کوچیک ثبت مرخصی ایجاد کردم که تحت شبکه ی داخلی هست .
من میخوام یه وب سایت خوشگل درست کنم که روی وب بره. برای اینکه شرکتهای برنامه نویسی ، نمونه کار میخوان . چون میدونم در طی پروژه ، خیلی موارد رو یاد میگیرم.
اما اگه یه موضوع فرضی درنظر بگیرم و شروع کنم به انجام دادنش ، خب این پروژه متعلق به جایی ، کسی و شرکتی نیست که بخواد عملکرد خودشو نشون بده و مورد استفاده قرار بگیره .. اون موقع دوباره من میشم بدون نمونه کار .
چکار کنم ؟ از کجا شروع کنم ؟ چه موضوعی انتخاب کنم ؟
در مورد وب سایت شخصی هم فکر کردم ، اما یک وب سایت شخصی نمیتونه خیلی گسترده باشه و دقیقا هم نمیدونم دارای چه آیتم هایی هست!!
راهنمایی please...
آرام باش ؛ توكل كن ؛ تفكر كن و سپس آستينها را بالا بزن , آنگاه دستان خداوند را خواهي ديد كه زودتر از تو دست به كار شده است.امام علي عليه السلام.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خب ما که نمیتونیم بهت بگیم رو چه موضوعی کار کنی. قطعا باید موضوعی باشه که خودتم بهش علاقه مندی و الکی وقتت رو نذاشته باشی روش. دوما من قبلا یه جا برای استخدام رفتم. البته من پسرم. تو دختری جریانش فرق میکنه. احتمال بیشتری هست که استخدام بشی. دارم میگم متاسفانه اینطوریه. هم اینطوری هم اونطوری که سابقه کار میخوان. یه آزمون نمیگیرن مثل مایکروسافت ببینن طرف چقدر میدونه.
سعی کن فعلا خودتو درگیر کنی. مثلا یه باکس خوشگل وسط صفحه قرار بده و توش سعی کن با کتابخانه های موجود توییت های خودتو از توییتر در بیاری و نمایش بدی. این کار برات تجربه میشه که چطور از API ها استفاده کنی.
جای دیگه یه سیستم عضوگیری ساده بنویس ولی برای معتبرسازی داده های ورودی از کامپوننت validate فریم ورکی مثل زند استفاده کن.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : pary_daryayi
سلام
معذرت میخوام اینو میگم اما از چند تاپیک قبلی که از شما مطالعه کردم تا حدودی فکر میکنم مثل خودم تازه کار هستید .
و این توصیه رو بهتون میکنم تا وقتی به یک حد تسلط نسبی نرسیدید پروژه های بزرگ و پیچیده رو انجام ندید چون حجم کار و سردرگمی ، حسابی خسته تون میکنه .
پیشنهاد میکنم اگر وقت آزاد دارید روی آموختن مباحث جدید صرف کنید چه بسا لذت بخشتر هم هست . (مثلاً معماری MVC یا یک فریم ورک یا هزم بهتر mysql یا css3).

ولی چنانچه قصد دارید حتماً یک پروژه عملی انجام بدید پیشنهاد میکنم یک وبلاگ کوچک بسازید .
البته یه تجربه از خودم ، اوایل کارم با همین حس شما شروع کردم به پیاده سازی یک وبلاگ ساده ، این وبلاگ رو در عرض 10 روز پیاده کردم و به روش معروف اسپاگتی کد زدم . اما حالا همچین وبلاگی رو با امکانات و کیفیت بهتر میتونم در عرض 4 روز برنامه نویسی کنم .
پس از من به شما نصیحت ، اول حسابی اوستا بشین ، بعد موتور بیارین پائین .

موفق باشید .

(یه انتقاد : میشه اون آواتارت رو عوض کنی؟ پری دریایی چیه آخهDodgy)
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
نقل قول:البته من پسرم. تو دختری جریانش فرق میکنه. احتمال بیشتری هست که استخدام بشی. دارم میگم متاسفانه اینطوریه
به خاطر اینه که تو پروفایلتون نوشتید ؟ : " متنفر از جنس مونث "
Tongue
نقل قول:جای دیگه یه سیستم عضوگیری ساده بنویس ولی برای معتبرسازی داده های ورودی از کامپوننت validate فریم ورکی مثل زند استفاده کن.
فکر نمیکردم ابتدای کار پیشنهاد کار با فریم ورک بدید !! ولی بعد از آجاکس و css تو فکر فریم ورک بودم.
نقل قول:تا حدودی فکر میکنم مثل خودم تازه کار هستید .
اینکه میگید مثل خودم ، برای روحیه دادنه !!! دلگیر نمیشدم " مثل خودم " رو حذف میکردید.
نقل قول:این توصیه رو بهتون میکنم تا وقتی به یک حد تسلط نسبی نرسیدید پروژه های بزرگ و پیچیده رو انجام ندید
قرار نیست پروژه ی سنگین انجام بدم . فقط میخوام تحت یک موضوع پیش برم تا خیلی چیزها رو یاد بگیرم.
نقل قول:(یه انتقاد : میشه اون آواتارت رو عوض کنی؟ پری دریایی چیه آخه
خیلی هم قشنگه . اگه کارتونشو ببینید اینو نمیگید. در ضمن منم از آواتار شما خوشم نمیادTongue . studio

اما هیچ کس سوال اصلی منو جواب نداد. حالا فرض کنید همه ی اینها رو یاد گرفتم ؛ سوال اصلیم این بود که وقتی من روی یک موضوعی کار کنم( مثلا سیستم ثبت نام اینترنتی کانون زبان ؛ یا فروش محصولات ورزشی و ... ) خب ، این پروژه وابسته به جایی و کسی نیست ، چطور روی وب قرار بدم ، وقتی هیچ عملکردی نداره؟
به این خاطر موضوع خواستم..
آرام باش ؛ توكل كن ؛ تفكر كن و سپس آستينها را بالا بزن , آنگاه دستان خداوند را خواهي ديد كه زودتر از تو دست به كار شده است.امام علي عليه السلام.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول: قرار نیست پروژه ی سنگین انجام بدم . فقط میخوام تحت یک موضوع پیش برم تا خیلی چیزها رو یاد بگیرم.
میفهممت. وقتی آدم از روی سرفصل های مشخص میره جلو برای یادگیری درک و فهم اون چیزی که میخونه براش اسون تر میشه و بهتر یاد میگیره. دلیلشم اینه که ذهنش یه جاست و مشغول صد جا نیست. منم تو شرایط تو قرار گرفتم.
شاید اول فکر میکردم که خیلی میدونم، ولی بعدا وقتی اولین پروژمو شروع به نوشتن کردم و تصمیم به بروزرسانیش به مدت یکسال گرفتم خیلی چیزها یاد گرفتم. به تجربیاتم اضافه شد. به همه توصیه میکنم که خودشونو در موقعیت های مختلف قرار بدن. تجربه توی این حرفه و هر حرفه دیگه ای خیلی مهمه. ولی تو ایران برعکس اینه. برو دانشگاه شریف مهندسی نرم افزار بخون بلد نباش کامپیوتر روشن کن هرجا بری استخدامت میکنن! اینو من نمیگم اینو استاد دانشگاه شریف میگه.
تو باید از اسکریپت ها شروع کنی تا وقتی یه چیزی به ذهنت برسه. اینکه رضا میگه از کوچیک شروع کن و برو بزرگ من قبولش ندارم. هروقت چیز جالبی به ذهنت رسید روش تمرکز کن. الآن تا وقتی چیزی به ذهنت نیومده سعی کن از چیزای مختلف استفاده کنی.

نقل قول:اما هیچ کس سوال اصلی منو جواب نداد. حالا فرض کنید همه ی اینها رو یاد گرفتم ؛ سوال اصلیم این بود که وقتی من روی یک موضوعی کار کنم( مثلا سیستم ثبت نام اینترنتی کانون زبان ؛ یا فروش محصولات ورزشی و ... ) خب ، این پروژه وابسته به جایی و کسی نیست ، چطور روی وب قرار بدم ، وقتی هیچ عملکردی نداره؟
عملکرد واژه درستی نیست. کاربرد بهتره. آره کاربرد واسه کسی ممکنه نداشته باشه. ولی تو اولا قرار نیست هرچیزی رو بیاری بالا. اگرم خواستی اینکارو کنی خودت میدونی. فقط باید هزینه کنی.
غایب
  پاسخ
نقل قول:دیگه الآن وقتش رسیده واسه خودم بلاگ شخصی دست و پا کنم.
الان شما میخواید یک وب سایت شخصی ایجاد کنید ؟ میشه بگید چه مواردی رو شامل میشه ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول: الان شما میخواید یک وب سایت شخصی ایجاد کنید ؟ میشه بگید چه مواردی رو شامل میشه ؟
خب این ایده منه ولی بهت میگم.
تصمیم دارم طراحی پوسته کاملا مطابق با استاندارد های جهانی و بروز باشه. طراحی رو دارم responsive کار میکنم و تصمیم دارم صفحه اول دو ستون باشه که یک ستون ویژه گالری و غیره و ستون بعدی توییت های خودمو نمایش بدم.
یک ساب دامین هم بسازم و روش پلت فرمی که خودم مینویسم رو نصب کنم برای بلاگ نویسی و هرچی بخوام بنویسم بعلاوه مطالب آموزشی.
پلتفرم درست مثل ظاهر وبسایت میخوام ساده باشه و هیچ category و جستجویی نباشه و هر دوی اینا بر اساس label ها باشه. و غیره.
یک فولدر مجزا واسه دامین قرار بدم که portfolio من باشه. و بازم غیره Smile
غایب
  پاسخ
ببینین یه پیشنهاد دارم....
یه وبسایت شخصی برای خودتون ایجاد کنین...
این بخش ها رو هم داشته باشه...
معرفی خودتون، گالری عکس ، یه سیستم وبلاگی ساده که بتونین توش یادداشت بنویسین و بذارین توی نت.... میشه یه گالری عکس هم داشته باشه...و یه فرم تماس با من...
اینا حداقل های یه سایت شخصی هستن...
2تا مزیت داره...
هم اینکه یک کار جدی رو شروع کردین....
هم اینکه میتونین اون کار رو آپلود کنین و همه ببینن....

و پیشنهاد فرهنگیمم اینه که رسما توش بنویسین...مثل یه وبلاگ نویس... از هرچیزی و هرجا که میخواین....میخواد روزمرگی هاتون رو بنویسین یا مطالب علمی و .... هرچیزی که خودتون علاقه دارین....اینجوری یه وبلاگی هم دارین که خودتون پیاده سازیش کردین... و هم اینکه دیده میشه و هم اینکه میتونین توش بنویسین...
کم کم که بگذره خودتون علاقه مند میشین که بخش های بیشتری بهش اضافه کنین..یا امکانات موجودش رو بهینه تر کنین یا امکانات بیشتری براش بذارین....مثل دریافت کامنت ها، رای گیری بین کامنت ها، نظرسنجی و .....
و یهو میبینین اینا همه اش تبدیل به یه سی ام اس -CMS- شده و بعدا میتونین هر پروژه ی دیگه ای رو با این سیستمی که نوشتین پیاده سازی کنین....

کاری که خیلی از ماها کردیم و راضی هم بودیم واقعا...Blush
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط : pary_daryayi Hamid
مرسی آقای وب نوشت . خیلی کامل بود . فقط یه مورد دیگه . شما تحت یک فریم ورک انجام دادید ؟ و بنظرتون برای این نوع پروژه های ساده نیاز به فریم ورک هست؟من تا به حال به هیچ فریم ورکی کار نکردم .Sad
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:و بنظرتون برای این نوع پروژه های ساده نیاز به فریم ورک هست؟من تا به حال به هیچ فریم ورکی کار نکردم .
من برای کسانی که هنوز تجربه کافی توی برنامه نویسی ندارن فریم ورک رو پیشنهاد نمیکنم. اگر دقت کنید توی پستای قبلیمم نوشتم که از کامپوننتی از فریم ورک. اونم به این دلیل.
شما اول باید خودت اون چیزی که مینویسی رو درک کنی بعد از فریم ورک برای کاهش زمان اجرای پروژه استفاده کنی.
غایب
  پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان