/
  • راهنمایی برای کسانی که می خواهند از ابتدا شروع کنند

• صفحه‌ها (2):
  • ارسال پاسخ   امتیاز موضوع:
    • 2 رأی - میانگین امیتازات: 3.5
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5

حالت موضوعی | حالت خطی راهنمایی برای کسانی که می خواهند از ابتدا شروع کنند
    نویسنده پیام
    ahmadi81 آفلاین
    عضو

اعتبار: 1
    تشکرها : 73
    ( 76 تشکر در 34 ارسال )
    ارسال: #1
    Bug راهنمایی برای کسانی که می خواهند از ابتدا شروع کنند
    سلام . لطفا یکی تکلیف منو روشن کنه .
    ابتدا من با خوندن کتاب شروع به یادگیری و طراحی کردم با فرانت پیچ و بعد دریم و بعد php یاد گرفتم در حد مقدماتی . خوب به مشکلات زیادی برخوردم حالا به من گفته شده باید css و java یادبگیرم . (بابا یکی تکلیفو معلوم کنه ) اگه برم این دوتارو یاد بگیرم بازم چیز دیگه ای هست که باید یادش بگیرم یا تموم میشه ؟؟؟؟؟؟
    ۱۳۸۷ دي ۷ ۰۹:۳۷ صبح
    یافتن ارسال‌ها پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط :
    Na3r آفلاین
    ناصر خلقی

اعتبار: 11
    تشکرها : 257
    ( 576 تشکر در 308 ارسال )
    ارسال: #2
    RE: راهنمایی برای کسانی که می خواهند از ابتدا شروع کنند
    برای این که بتونی تو این عرصه حرفی برای گفتن داشته باشی باید اینا رو بلد باشی ( البته اجبار نیست ولی خیلی مهمه دونستنشون)

html
    css
    javascript
    php

اینا رو که بلد شدی میتونی بری سراغ تکنیکها مثل

Ajax
    seo
    ...

و هر چیزی که بدرد کار وب بخوره

در ضمن شما میتونید مسائل و مشکلاتتون رو در این زمینه ها مطرح کنید تا به اونها جواب داده بشه
    موفق باشی
    (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۷ دي ۷ ۱۲:۰۵ عصر، توسط Na3r.)
    ۱۳۸۷ دي ۷ ۱۱:۴۲ صبح
     تشکر شده توسط : FY63 Y.P.Y Mohsen Neo
    admin آفلاین
    وحید سهرابلو

اعتبار: 100
    تشکرها : 1362
    ( 6198 تشکر در 3439 ارسال )
    ارسال: #3
    (۱۳۸۷ دي ۷ ۰۹:۳۷ صبح)ahmadi81 نوشته شده توسط:  سلام . لطفا یکی تکلیف منو روشن کنه .
    ابتدا من با خوندن کتاب شروع به یادگیری و طراحی کردم با فرانت پیچ و بعد دریم و بعد php یاد گرفتم در حد مقدماتی . خوب به مشکلات زیادی برخوردم حالا به من گفته شده باید css و java یادبگیرم . (بابا یکی تکلیفو معلوم کنه ) اگه برم این دوتارو یاد بگیرم بازم چیز دیگه ای هست که باید یادش بگیرم یا تموم میشه ؟؟؟؟؟؟
    ببینید محدودیت از بین میره. مخصوصا توی php که با خیلی چیزها تعامل داره.
    اما برای یک php کار یادگیری php و javascript و css و html الزامی هست.
    به تدریج شاید باید بعضی از چیزهای دیگه مثلا کار کردن با shell لینوکس یا ... رو هم یاد بگیرید که بر حسب نیاز هست
    ۱۳۸۷ دي ۷ ۰۲:۳۸ عصر
     تشکر شده توسط : Y.P.Y
    amir.s آفلاین
    عضو

اعتبار: 3
    تشکرها : 453
    ( 186 تشکر در 99 ارسال )
    ارسال: #4
    سلام

در تایید حرف های دوستان و اساتید عرض کنم که منم این مراحل رو به صورت درهم یادگرفتم. Confused

بهتره مراحل رو این اصول یاد بگیری ( البته نظر شخصیه !)
    1 - HTML __ HyperText Markup Language __ که خوب حتما آشنا هستید یه زبان مارک آپ هست برای وب سایت . این پایه کار هست چون شما با هر زبان و ساختاری کار کنی در وب باید خروجی رو با این زبان به مرورگر بدی و در نتیجه با کاربر ارتباط برقرار کنی .

2 - CSS __ Cascading Style Sheets زبان HTML ظاهری خشک ! و کلاسیکی رو داره . شما توسط CSS می توانید شکل و ساختاری مناسب بدی . رنگ ، موقعیت ، اندازه ها و ... رو برای خروجی تعریف کنی و در نتیجه یه نمایش ساختار یافته و زیبا از برنامه ( یا وب سایت ) خود به نمایش بگذارید.

** _ این دو می تونه بستر کار رو برای شما فراهم بکنه . چون ارتباط برقرار کردن با کاربر اساسا با این دو انجام میشه که از زبان های سمت کاربر ( Client Side ) هستند . یاد گیری این دو خیلی خیلی سادست و زمان زیادی نخواهد برد.

3 - JavaScript . البته در نام به Java شبیه اما این زبان هم سمت کاربر و هیچ ربطی به جاوا نداره . این یه زبان اسکریپتی هست که برای ایجاد بخش های داینامیک استفاده میشه . شما می تونید توسط این زبان قواعد و ساختارهایی برای استفاده کاربر از سایت یا برنامه رو تعریف کنید ( برای مثال استفاده از فرم ها )

** _ تا اینجا شما بخش های اصلی و متداول سمت کاربر را یاد گرفته اید . با یادگیری اینها می توانید سایتهای استاتیک رو با کیفیت بالا تولید کنید و البته برای ورود به دنیای داینامیک آماده می شوید .

4 - PHP - خوب این یه زبان برنامه نویسی اسکربپتی و داینامیک هست . یک زبان قدرتمند و سریع که سمت سرور ( Server-Side ) هست _ یعنی روی سرور پیاده سازی و اجرا میشه _ . در یادگیری این زبان از اصول پایه اینترنت و شبکه های ارتباطی شروع کنید و با آشنایی با سینتکس ها و توابع ادامه بدید تا به ساختارها و اصول ها برسید .

5 - یادگیری اصول پایگاه داده و یکی از یه RDBMS ها ( به ویژه MySQL که هر روز که میگذره بیشتر عاشقش میشم .) توجه کنید که اصول پایگاه داده خیلی با یاد گیری خود دیتابیس فرق میکنه . اصول طراحی و مدیریت از واجبات یادگیری هست. البته این اصول به تنهایی یک رشته تحصیلی تخصصی سطح بالاست ، اما شما می توانید با یادگیری مقدمات اصول و ارتباط برقرار کردن با اون شروع کنید.

6 - می توانید این آموزش ها را در سیستم عامل های سرور و یا آموزش حرفه ای زبان هایی که یاد گرفته اید ادامه دهید. فراموش کنید که آموزش در زمینه کامپیوتر و برنامه نویسی هیچ گاه به پایان نمی رسه پس به پایان راه فکر نکنید . به این فکر کنید که در این راه به چه توانایی هایی دست پیدا خواهید کرد و چه اهدافی رو می توانید اجرا کنید .

( حالا که دستم گرم شده بذارید بگم تا آخرش Big Grin )

برای یاد گیری بخشهای سمت کاربر به شما توصیه میکنم که از منابع اینترنتی همچون http://www.w3schools.com استفاده کنید . این سایت به شما امکان یادگیری سریع و مرحله به مرحله رو با تمرین ها و اجرای کدها به صورت آنلاین میده .

و برای یادگیری زبان PHP بهترین حالت کتاب های انگلیسی و منوال سایت رسمی هست. خواندن Manual خیلی کاره سختی نیست و به زبان تخصصی نیاز نداره . در صورتی که زبان خوبی ندارید به انتشارات ناقوس اطمینان کنید که بهترینه ! . کتاب دو جلدی PHP5 رو بخونید . ( در این میان تقویت زبان انگلیسی رو فراموش نکنید. چون هیچ کتاب حرفه ای یا تکنولوژی جدیدی به زبان فارسی به معنای واقعی وجود نداره و یا خیلی دیر ترجمه میشه )

در مورد یادگیری اصول پایگاه داده یا از کتاب های استاد حق جو استفاده کنیدو یا استاد بزرگوار محمد تقی روحانی رانکوهی استفاده کنید.

در این میان برای تسریع یادگیری زبان های داینامیک و پایگاه داده از جستجو دراینترنت غافل نشید . خوندن مقالات معتبر و بررسی کدهای دیگران همیشه به شما کمک میکنه سریع تر یاد بگیرید و البته در مواردی شما رو به وجد میاره و شما رو به یادگیری بیشتر تشویق میکنه .

وقتی این مراحل رو طی کنید موضوعات جدید ، تکنولوژی ها و ساختار جدید خود به خود به سوی شما خواهند آمد . مثل Ajax - SEO - OOP - .... . در این جایگاه آموزش و یادگیری بسیار متفاوت هست . مطالب و آموزشها خود به خود به سوی شما میان و یاد گیری در حد مطالعه مقالات متفاوت و بررسی آنها انجام میشه چون شما می دونید آنها از چی صحبت میکنند و به دنبال چه اهدافی هستند.

در طی تمام این مراحل شما می تونید از قدرت ها و توانمندهای دیگران با اشکال متفاوت استفاده کنید . انجمن ، نمونه کدها ، تجربیات و البته پروژه های اجرا شده و موفق که به صورت متن باز وجود داره . اینها فقط نمونه های اصلی بودند . چون " برگ درختان سبز در نظر هوشيار * هر ورقش دفتري است معرفت کردگار " .

خوب گفتنی زیاده ولی من نمی خوام چشم شما رو به درد بیارم . البته شاید در این گفته های من مشکلاتی وجود داشته باشه که اساتید این انجمن ( طبق معمول ) دست محبت خودشون رو به گفته های من میکشند و با انتقاد هم متن رو اصلاح و تکمیل میکنند و هم من رو در یادگیری و پرورش یاری مکنند.

موفق باشید
    امیر
    ۱۳۸۷ دي ۷ ۰۴:۱۶ عصر
     تشکر شده توسط : FY63 shgninc jamal bcmodir sulduz boBak safarzad farzin764
    scooter آفلاین
    عضو مهم

تشکرها : 239
    ( 54 تشکر در 42 ارسال )
    ارسال: #5
    (۱۳۸۷ دي ۷ ۰۹:۳۷ صبح)ahmadi81 نوشته شده توسط:  اگه برم این دوتارو یاد بگیرم بازم چیز دیگه ای هست که باید یادش بگیرم یا تموم میشه ؟؟؟؟؟؟
    بذار یه چیزی برات بگم نمی خوام سردت کنم بلکه میخوام گرمت کنم که هر چه توان داری به پای طراحی وب بریزی(اوهوووووم)
    ببین من html .javascript,css و حتی actionscript رو یاد گرفتم.با اینکه رشته من گرافیک هستش و دیوانه گرافیک هستم ولی...
    الان 3 ساله که دارم php کار میکنم یعنی 3 ساله که دارم این موجود عجیب رو وارسی میکنم که ببینم حرف دلش چیه.ولی باور کن هیچی هیچی بلد نیستم.هر روز می پرسم میخونم .ولی نه خسته میشم و نه خواهم شد و تا اخرش هم میرم
    اما اما....
    اگه بیای تو این راه اول که به نظر من اگه تمام عمرت رو هم صرف همین یه شاخه از برنامه نویسی(تحت وب ) کنی بازم وقت کم میاری ولی مطمئن باش اگه وارد دنیای php بشی چنان عاشقش میشی که دیگه ول کن نیستی
    دوم اینکه یه سری از ما ایرانیها تا معنی متغیر یا ارایه رو میفهمیم چنان کلاسی میذاریم که انگار آپولو هوا کردیم .اونوقت خدا نکنه یه مبتدی یه سوالی بکنه...
    می خوام بگم که نذار این آدما خستت کنن و زده بشی باید بسوزی و بسازی و مثل من پررو باشی .همچین سوالم رو کش میدم و ول کن نیستم که تو گویی جواب این سوال به زندگیم بستگی داره
    من اوایل که php رو شروع کرده بودم یه مقدار اذیتم میکرد .چون حال و هوای من گرافیک و رنگ بود نه کد نویسی و باگ .برای همین دو دل بودم بین گرافیک و وب .تا اینکه گفتم جفتش رو ادامه میدم تا ببینم چی میشه.الان زمانی رسیده که یک دهم وقتی که برای برنامه نویسی وب می ذارم برا گرافیک نمی ذارم.
    همین
    ۱۳۸۷ دي ۸ ۱۲:۴۴ صبح
     تشکر شده توسط : hadi7112000 safarzad farzin764
    FY63 آفلاین
    عضو جدید
    **

اعتبار: 0
    تشکرها : 2
    ( 0 تشکر در 0 ارسال )
    ارسال: #6
    از نکات دوستان عزیز yakoza و amir.s و scooter و admin عزیز کمال تشکر رو دارم.نکات جالبی رو گفتند.

راستش من هم میخوام تازه PHP رو شروع کنم.با زبان برنامه نویسی آشنایی دارم و رشته دانشگاهی هم نرم افزار هست ولی تا الان PHP کار نکردم و بسیار علاقه دارم.

از بین کتابهایی که در بازار هست فقط ناقوس خوبه ؟ میخوام جامع هم باشه.

کتاب برای جاوا چه پیشنهاد میکنید؟

باز هم ممنون و متشکر
    ۱۳۸۷ اسفند ۲ ۱۱:۰۱ صبح
     تشکر شده توسط :
    amir.s آفلاین
    عضو

تشکرها : 453
    ( 186 تشکر در 99 ارسال )
    ارسال: #7
    سلام

کتاب ناقوس مرجع کامل هست ( مثلا! ) و فعلا جامع ترینه .

درمورد جاوا هم فارسی میخوای ؟
    ۱۳۸۷ اسفند ۲ ۱۱:۴۹ صبح
     تشکر شده توسط :
    FY63 آفلاین
    عضو جدید
    **

اعتبار: 0
    تشکرها : 2
    ( 0 تشکر در 0 ارسال )
    ارسال: #8
    فرقی نداره , انگلیسی و فارسیم در یک حد عالیه , مرجع انگلیسی میتونم گیر بیارم ولی فارسی آشنایی ندارم.

ممنون از کمکت.
    ۱۳۸۷ اسفند ۲ ۱۱:۵۳ صبح
     تشکر شده توسط :
    php آفلاین
    hossein

اعتبار: 13
    تشکرها : 467
    ( 798 تشکر در 277 ارسال )
    ارسال: #9
    اگه واقعا می خواین php رو به صورت حرفه ای یاد بگیرین یا به قول معروف چیزی یــــــــــــــــــاد بگیرین برای منابع خارجی چون منابع فارسی تو هر بحثش یه چیزایی رو حذف کرده و هیچ کدوم از بحثاش رو نمیشه گفت کامل هست .

من خودم کتابهای زیر رو دانلود کردم و دارم از اونها استفاده می کنم شما هم می تونین از این کتابها استفاده کنین

Apress.Beginning.PHP.and.MySQL.5.From. Novice.to.Professional.2nd.Edition.Jan.2006.pdf

Wrox - Professional PHP Programming.pdf
    (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۷ اسفند ۲ ۱۰:۰۸ عصر، توسط php.)
    ۱۳۸۷ اسفند ۲ ۱۰:۰۵ عصر
    یافتن ارسال‌ها WWW پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط : boBak farzin764
    cyletech غایب
    علیرضا اسکندرپور شوفری

اعتبار: 42
    تشکرها : 1258
    ( 2240 تشکر در 1089 ارسال )
    ارسال: #10
    (۱۳۸۷ دي ۷ ۰۹:۳۷ صبح)ahmadi81 نوشته شده توسط:  سلام . لطفا یکی تکلیف منو روشن کنه .

بستگی به خودتان دارد همه چی. شما ببینید اصلا زبان PHP را دوست دارید یا خیر! در مقابل این زبان، زبان ASP است که از قدرت بالایی نیز برخوردار است. شاید اگر در مورد اون تحقیق کنید به آن علاقه مند بشید اما اگر تصمیم خود را گرفتید که برنامه نویس PHP باشید باز به خودتان بستگی دارد که اگر از سطح مقدماتی شروع کنید تا چه سطحی می خواهید ادامه دهید!
    ببینید من بعنوان فردی که علاقه مند PHP و تمام زبان های برنامه نویسی است، از طراحی با فتوشاپ شروع کردم که بنظرم هیچ ربطی به PHP نداشت. اما کمی من رو در سطح مقدماتی، مقدار بیشتر در سطح متوسط و بسیار زیاد در سطح حرفه ای جلو انداخت. پس نتیجه میگیریم هر چیزی که از بر باشید در جای خودش کمک حال شما خواهد بود. برای شروع در کنار PHP من HTML - CSS و Java رو پیشنهاد می کنم. زیرا در سطح وسطای مقدماتی به بالا نیاز شدیدی به آن ها پیدا می کنی. کمی هم طراحی بلد باشی بد نمیشه چون یاد میگیری چطوری برای کارهای خودت طراحی و برنامه ریزی کنی. و اینطوری است که احساس بهتری بهت دست خواهد داد.
    به نظر دیگر دوستان نیز احترام میگذاریم Heart
    ۱۳۸۹ فروردين ۱۴ ۰۷:۳۴ عصر
     تشکر شده توسط : boBak
    « قدیمی تر | تازه‌ تر »

• صفحه‌ها (2):
  • ارسال پاسخ
    پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
    IranPHP.org | تماس با ما | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | بایگانی | پیوند سایتی RSS