• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رابطه ی جدول محصولات و دسته بندی
با سلام .
سال نو مبارک.
در مورد ارتباط جدول محصولات و دسته بندی  سوال داشتم .

جدول دسته بندی من به این شکل هست :
هر دسته ، زیر دسته هایی درخودش داره که با parent_id مشخص شده .
در مورد منطق کار :
یک : اگر دسته اصلی حذف بشه ، باید زیر دسته ها هم حذف بشن ؟ بهتره این با کدنویسی انجام بشه یا اینکه ارتباط cascade بصورت internal درون خود جدول دسته بندی اینجاد کنم ؟
دوم : هر دسته متعلق به یک محصولی هست . ( هر محصول فقط یک دسته داره ) اگر دسته ای حذف بشه ، محصولی که قبلا category_id اون دسته رو داشته ، بهتره فیلدش null بشه ؟
سوم : بطور کلی اجازه ی حذف دسته داده بشه یا اینکه از فیلدی مثل status برای فعال یا عدم فعال بودن دسته استفاده کنم ؟

بهترین روال و منطق کار چیه ؟
---------------------------
پ . ن : به این خاطر در قسمت لاراول پرسیدم که شاید علاوه بر منطق ، در مورد کدنویسی ش هم سوال پیش بیاد . 
آرام باش ؛ توكل كن ؛ تفكر كن و سپس آستينها را بالا بزن , آنگاه دستان خداوند را خواهي ديد كه زودتر از تو دست به كار شده است.امام علي عليه السلام.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۹ فروردین ۰۷, ۱۰:۴۶ ق.ظ)pary_daryayi نوشته: :
یک : اگر دسته اصلی حذف بشه ، باید زیر دسته ها هم حذف بشن ؟ بهتره این با کدنویسی انجام بشه یا اینکه ارتباط cascade بصورت internal درون خود جدول دسته بندی اینجاد کنم ؟
دوم : هر دسته متعلق به یک محصولی هست . ( هر محصول فقط یک دسته داره ) اگر دسته ای حذف بشه ، محصولی که قبلا category_id اون دسته رو داشته ، بهتره فیلدش null بشه ؟
سوم : بطور کلی اجازه ی حذف دسته داده بشه یا اینکه از فیلدی مثل status برای فعال یا عدم فعال بودن دسته استفاده کنم ؟

بهترین روال و منطق کار چیه ؟
---------------------------
پ . ن : به این خاطر در قسمت لاراول پرسیدم که شاید علاوه بر منطق ، در مورد کدنویسی ش هم سوال پیش بیاد . 

1. من معمولا یه لول شیفت میدم بالاتر مثلا زیر دسته اول میشه دسته مادر Smile
2. وقتی دسته حذف میشه من کاربرو میبرم یه صفحه که تعیین کنه محصولات این دسته توی چه دسته بندی دیگه ای قرار بگیره
3. حذف کن بره Big Grin
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : pary_daryayi

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان