• 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دید شئ گرایی
با سلام خدمت تمام دوستان
من یک مشکل خیلی بزرگ با شئ گرایی دارم که فکر می کنم خیلی دیگر از دوستان نیز با این مشکل مواجه باشند. و آن نداشتن دید شئ گرایی، خود مفاهیم شئ گرایی (کلاس، کپسوله سازی و...) بک طرف و دید شئ گرایی داشتن طرف دگیر.
مخلص کلام، چطور می تونم دید شئ گرایی پیدا کنیم؟Huh
سالهــــا مـــــى گــــــذرد، حادثه ها مى آید
انتظـــــار فـــــــرج از نیمـــــه خــــــرداد کشم

[عکس: ShowPicture.aspx?ID=52750d12-5d92-4286-9...height=100]
  پاسخ
تشکر شده توسط :
درباره شی گرایی مطالعه کنید .. تمرین کنید .. پروژه فرضی تعریف کنید
  پاسخ
تشکر شده توسط :
به نظر من دید شی گرایی با خودندن مداوم مقالات و... بدست نمیاد مقالات و کتاب ها تا جایی برای فهمیدن مفهوم می تونه کمک کنه ولی برای پیدا کردن دید شی گرایی باید باقی پروژه ها رو برسی و خودت شروع به نوشتن کنی .
  پاسخ
تشکر شده توسط : vejmad
جستجو کنید . اگر خیلی ها این مشکل رو داشته باشند به همون نسبت احتمال سوال و پاسخ های انجام شده بالا میره Wink
لینک
  پاسخ
تشکر شده توسط :
به شخصه ندیدم کسی رو که وارد بحث شی گرایی بشه و نخواد استفاده کنه ..
نمونه هاش هم اینجا زیاده Big Grin معرفی نمی کنم خودتون بیاید خودتون رو لو بدید Smile)
  پاسخ
تشکر شده توسط : vejmad
ممنون از همکاری تمام دوستان.
پس لطفی بفرمایید و چندتا مثال نشان دهید.
تأکید می کنم مثالها پیرامون دید شئ گرایی باشه نه مفاهیم آن.
باز هم از همه تشکر می کنم.

پاسخ
تشکر شده توسط :
فریم ورک ها هم انسان رو به سمت درک صحیح و نگاه شی‌گرا سوق می دن !
[عکس: logo-small.jpg]
  پاسخ
تشکر شده توسط :
واقعا با کتاب خوندن نمیشه شی گرایی رو به کاربردی رسوند.
خوب چون محمد گفت لو بدین من تجربه خودم رو میگم.

من با فریم ورک کیک کار میکنم. اون اولا بعد از این که چندتا کلاس نوشتم رفتم سمت این فریم ورک و تا 1 ماه پیش فکر میکردم خوبه دیگه یاد گرفتم.

تا اینکه به فکر ایجاد یک تگ جنراتور افتادم از اونجایی که میخواستم یک پروژه باز باشه و هم بر اساس معماری کیک جواب بده مجبور شدم. که تموم الگو ها و خیلی چیزها رو تست کنم. در آخر 7 مدل از یک موضوع ایجاد کردم. وقتی وارد این کار شدم. از محمد نیکنام،رامین فرمانی ، وحید سهرابلو و محمد رضا و پروانه رو به سطوح آوردم تا بتونم این مراحل رو پشت سر بزارم.

حالا با توجه به اینکه این موارد رو فرا گرفتم و عملی کردم. باز هم زمانی که میخواهم یک سری کلاس ایجاد کنم. کلی باید فکر کنم که کدوم الگو بهینه تر و کارامد تره . پس این موارد به نظر من فقط با تست برایتون روشن میشه.
  پاسخ
تشکر شده توسط : hidensoft php parvane
جالب شد، صحبت جدیدی در این رابطه از صالح عزیز دیدم با عنوان ایجاد کلاسهای با استفاده از الگو.
لطف بفرمایید و این الگوها را برایم شرح دهید و بگوید که چی هستند و همچنین ارتباط آنها را به دست آوردن دید شئ گرایی توضیح دهید.
با تشکر.

پاسخ
تشکر شده توسط :
والا مخم جواب نمیده که الان بخوام توضیح بدم. ایین محمد شاهد کد سی شارپ دیروز بهش نشون دادم میگم این و تو پی اچ پی ندیدم . میخنده میگه این C# هست
اما برای آشنایی میتونید به این سایت مراجه کنید

کد:
http://www.phppatterns.com/docs/?idx=design
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان