• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در مورد var_dump
سلام دوستان،

من دقیقا کار این تابع رو می دونم چیه اما نمی دونم کجا باید ازش استفاده کنم. ازتون یک نمونه ساده اما چیزی باشه که قابل فهم باشه برام بنویسید تا کاملا جاشو متوجه بشم.
و اینکه چرا باید از اطلاعات یک متغیر نسخه برداری کنیم با این تابع؟ بعد جالب اینجاست برای من که چرا اینطوری نسخه برداری می کنه؟ این مدلی کجا به کار آدم میاد آخه؟ مثلا اگه متغیر ما آرایه باشه، چیزی شبیه زیر خروجیش میشه:

کد پی‌اچ‌پی:
Array ( [0] => [2] => 

سپاس Heart
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
این تابع فقط برای debug کردن هست. در بعضی از جاها که می‌خوایی نوع تابع با مقدارش رو بدونی از این تابع استفاده می‌شه.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خوب مثلا کجا نیاز داره که بدونم مقدارش چیه؟ چیزی که باعث قاطی پاتی شدن مخ من تو موضوع شده، اینه که: var_dump چاپ هم می کنه. من اگه بخوام مقداری رو بررسی کنم خوب نباید چیزی چاپ بشه. Huh
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
این به درد developer می‌خوره که مثلا در یک جای از برنامه نوشته
کد پی‌اچ‌پی:
$a=$b[$c]; 
حالا مقدار $a اون چیزی که پیش‌بینی کرده نیست. خب باید مقادیر $b و $c رو با var_dump چک کنه ببینه چیه و یه چیزی ببینه تا بهتر درک کنه.
گفتم که این فقط به درد debug کردن می‌خوره و مقدار متغیر رو به صورتی که قابل فهم برای انسان باشه نمایش میده. وگرنه وقتی که برای استفاده کننده قرار می‌دیم نباید داخل کدمون var_dump داشته باشیم. بهتر بگم مثل print_r البته با جزئیات بیشتر
  پاسخ
تشکر شده توسط : HiddeN Alimokhlesi amir.s

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان