• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در مورد id و class
سلامی دوباره و چندباره ....
خسته نباشید ...
یه سوال ؟ علت اینکه میبایست از هر id تعریف شده ، فقط یک بار در صفحه استفاده بشه چیه ؟ اگر چندین بار هم مثل class استفاده بشه ، خطایی رخ نمیده .
ممنونم.
آرام باش ؛ توكل كن ؛ تفكر كن و سپس آستينها را بالا بزن , آنگاه دستان خداوند را خواهي ديد كه زودتر از تو دست به كار شده است.امام علي عليه السلام.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
یه جاهایی فقط اولین id شناخته میشه

بری رو javascript و از getElementById بیشتر استفاده کنی منظورم رو بیشتر متوجه میشه Wink
هر که با مرغ هوا دوست شود - خوابش آرامترین خواب جهان خواهد بود.
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza cyletech pary_daryayi
id یک شناسه است . و شناسه هم باید یکتا باشه .
مثلاً اگه توی صفحه index.html یه همچین چیزی داشته باشی
کد:
<p id=post-1>
salam
</p>

میتونی با index.html#post-1 به اون قسمت پرش کنی .
ترکیبش به جی کوئری یه افکت زیبا میشه .

خلاصه اینکه کلاس اسمش روی خوشه ، میتونه اجزای زیادی رو شامل بشه اما id فقط یکیه .

راستی اینو میدونستی که میشه برای هر جز چنیدن کلاس تعریف کرد؟
کد:
<div class='class1 class2 class3'>
some things
</div>
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : hamid_80386 cyletech pary_daryayi
ای دی (id) مثه کد ملیه (هر فرد فقط یه کد ملی داره)
کلاس (class) مثه مشخصاته (توی مشخصات بین افراد تشابهاتی وجود داره. مثه رنگ چشم خیلیا مثه همه، یعنی اون هایی که رنگ چششون مثه هم از یه کلاس برای رنگ چش استفاده کردن)

لینک : http://www.w3schools.com/css/css_id_class.asp
  پاسخ
تشکر شده توسط : pary_daryayi
در ادامه صحبت های دوستان، باید اضافه کنم یک بوت استرپ تمام استایل هاش class هست و استفاده کلاس و آیدی در کنار هم هیچ مسئله ای نداره فقط باید معنی بده. کریس کایر هم یه بار گفت اگر واقعا نیاز نداری استفاده نکن.
غایب
  پاسخ
نقل قول:یه جاهایی فقط اولین id شناخته میشه
بری رو javascript و از getElementById بیشتر استفاده کنی منظورم رو بیشتر متوجه میشه
من اینو در مورد چک کردن تکست فیلد استفاده کردم که input ها خودشون id دارن و البته منظور من اون id‌ نیست . ولی اینکه میفرمائید یه جاهایی فقط اولین id‌شناخته میشه ، متوجه منظورتون نشدم.مثلا تو چه مواردی اینطوره ؟
آرام باش ؛ توكل كن ؛ تفكر كن و سپس آستينها را بالا بزن , آنگاه دستان خداوند را خواهي ديد كه زودتر از تو دست به كار شده است.امام علي عليه السلام.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:ولی اینکه میفرمائید یه جاهایی فقط اولین id‌شناخته میشه ، متوجه منظورتون نشدم.مثلا تو چه مواردی اینطوره ؟
در این مورد مطالعه فرمایید Wink
هر که با مرغ هوا دوست شود - خوابش آرامترین خواب جهان خواهد بود.
  پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان