• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست مشاوره در مورد ساخت اسکریپت رایگان و آزاد انجمن
سلام دوستان

من میخوام یک انجمن ساز ایرانی متن‌باز و آزاد بسازم ؛ از اساتید و دوستان میخوام به چند سوال زیر پاسخ بدن.

- آیا ارزش وقت گذاشتن رو داره ؟
- آیا با شرایط فعلی کپی رایت و علاقه وبمستران ایرانی به اسکریپتای نال شده این پروژه موفق میشه ؟
- آيا در زمان حال گزینه بهتری برای ایجاد یک پروژه رایگان و آزاد ‌به غیر از انجمن ساز وجود دارد ؟
- پیشنهاد و توصیه شما به من چیه ؟
همیشه برای یادگیری، موضوعاتی هست!

فرهاد حسن پور / بیرگیک

پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:1- آیا ارزش وقت گذاشتن رو داره ؟
2- آیا با شرایط فعلی کپی رایت و علاقه وبمستران ایرانی به اسکریپتای نال شده این پروژه موفق میشه ؟
3- آيا در زمان حال گزینه بهتری برای ایجاد یک پروژه رایگان و آزاد ‌به غیر از انجمن ساز وجود دارد ؟
4- پیشنهاد و توصیه شما به من چیه ؟
1. خیر به هزار دلیل
2. خیر به هزار و یک دلیل
3. هیچ گزینه ای Big Grin
دقیقا هدفت چیه از راه اندازی پروژه آزاد ؟
میخوای معروف بشی ؟
میخوای یه پروژه بسازی؟
حس خوبی بهت میده ؟
اگه تعداد استفاده کننده گان پروژه ات بیشتر از انگشتهای دست نشه بهت برمیخوره یا نمیخوره؟

4. پروژه های اپن سورس غالبا بصورت گروهی توسعه و رشد میکنند البته منکر نمیشم گاها یک نفر استارت رو میزنه
وضعیت کار گروهی کلا توی ایران خوب نیست چه برسه رایگان هم باشه پس قطعا چند سال اول فقط خودتی
پروژه ات اگر جدید و بروز نباشه و حرفی برای گفتن نداشته باشه قطعا در مقایسه با پروزه های جهانی قدر و معروف شکست میخوره یا لااقل به کنجی میره
اما پیشنهادم به تو ساخت اسکریپت های شخصی جهت فروش یا جهت ارائه بصورت رایگان هست با چند نسخه محدود (نه اینکه عمرتو بذاری روش !! پروژه های کوچیک که یه ماهه بشه ارائه اش داد)
یا اینکه اسنیپت های کوچولو بسازی تا حس و هیجانی که برای انتشار و نشون دادن توانایی هات داری خالی بشه

بعدش پیشنهاد خیلی خیلی مهمی که برات دارم اینه ، توی ایران به جای اینکه به فکر این باشی که کاری رو رایگان انجام بدی و وقت روش بذاری ، وقتت رو روی افزایش اطلاعاتت بذار
اطلاعاتت رو بالا ببر ، فریم ورک های جدید ، زبان های جدید دیتابیس های جدید ، کتابخونه های جاوااسکریپت جدید یه سری https://vuejs.org بزن اصلا باهات حرف میزنه Smile
یه سری به Yii2 بزن ببین چی شده
یه سری به دیتابیسهای nosql بزن
یه سری به reactبزن
بازم کمه ؟
برو سراغ سرور ، وبسرور ها ، فایروال ها ، کانفیگ و ...
بازم بگم ؟؟؟ برو سراغ اندروید ، ios ...

شاید چیزهای که گفتم کمی خودخواهانه به نظر بیاد اما خب وقت آدم محدوده
همین الان من و شما با دانشی که داریم ، اگر کسی سوالی بپرسه توی انجمن و بتونیم جواب بدیم به نوعی دانشمون رو به اشتراک گذاشتیم
اما قبول کن جوابی که من و شما میتونیم به اون سوال بدیم رو شاید هزار نفر دیگه هم میتونن انجام بدن
پس در کنارش باید اونقدر اطلاعاتمون رو بالا ببریم که تعداد افرادی که در سطحمون هستن خیلی کم باشن تا وقتی جایی کاری میکنیم و کمکی میکنیم بیشترین تاثیر رو داشته باشه !
در اصل منظورم اینه باید متخصص بشیم !
من وبلاگتو خوندم کارشناسی میخونی پس حدودا 24 25 سالته
باور کن دیگه دیره ...
توی ایران باید برنامه نویس فول استک بود باید همه کاره بود !
الان تو باید لااقل با دو سه تا دیتابیس و دو سه تا زبان برنامه نویسی تسلط داشته باشی ، داری؟

روی حرفهام فکر کن
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : ltiny ayoubsys vejmad farhadhp Y.P.Y Muhammad-Ali
نقل قول:توی ایران باید برنامه نویس فول استک بود باید همه کاره بود !
آخرش رسیدید به مسیری که بنده با خورگی تاحالا طی کردم Tongue
ولی این راه بسی طولانی و سخت است.
یعنی بگم بعد از 15 سال که بکوب داریم یاد میگیریم الان فکر میکنم کم کم داره نشانه های فول استک شدنم آشکار میشه Big Grin
ولی البته فول استک هم باید دید یعنی چی. مثلا در هر حیطه ای شما واقعا چقدر پیش میری چقدر دانش و توان واقعی داری. وگرنه به هر چیزی همینطور سطحی و محدود دستی داشته باشی که فکر نمیکنم عملا زیاد به دردی بخوره.

ولی هنوز این بحث تخصصی کار کردن یا گسترده و متنوع کار کردن بنظرم بحث پیچیده و لاینحلی است با این حرفا هم روشن نمیشه.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:آخرش رسیدید به مسیری که بنده با خورگی تاحالا طی کردم
همینکه آوتارت رو بعد از 6 سال تغییر دادی خودش نشونه خوبی هست که فول استک شدی
چی بود اون بمب اتم
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alaa ayoubsys Muhammad-Ali
(۱۳۹۵ آبان ۰۳, ۰۲:۱۳ ق.ظ)Reza نوشته:
نقل قول:1- آیا ارزش وقت گذاشتن رو داره ؟
2- آیا با شرایط فعلی کپی رایت و علاقه وبمستران ایرانی به اسکریپتای نال شده این پروژه موفق میشه ؟
3- آيا در زمان حال گزینه بهتری برای ایجاد یک پروژه رایگان و آزاد ‌به غیر از انجمن ساز وجود دارد ؟
4- پیشنهاد و توصیه شما به من چیه ؟
1. خیر به هزار دلیل
2. خیر به هزار و یک دلیل
3. هیچ گزینه ای Big Grin
دقیقا هدفت چیه از راه اندازی پروژه آزاد ؟
میخوای معروف بشی ؟
میخوای یه پروژه بسازی؟
حس خوبی بهت میده ؟
اگه تعداد استفاده کننده گان پروژه ات بیشتر از انگشتهای دست نشه بهت برمیخوره یا نمیخوره؟

4. پروژه های اپن سورس غالبا بصورت گروهی توسعه و رشد میکنند البته منکر نمیشم گاها یک نفر استارت رو میزنه
وضعیت کار گروهی کلا توی ایران خوب نیست چه برسه رایگان هم باشه پس قطعا چند سال اول فقط خودتی
پروژه ات اگر جدید و بروز نباشه و حرفی برای گفتن نداشته باشه قطعا در مقایسه با پروزه های جهانی قدر و معروف شکست میخوره یا لااقل به کنجی میره
اما پیشنهادم به تو ساخت اسکریپت های شخصی جهت فروش یا جهت ارائه بصورت رایگان هست با چند نسخه محدود (نه اینکه عمرتو بذاری روش !! پروژه های کوچیک که یه ماهه بشه ارائه اش داد)
یا اینکه اسنیپت های کوچولو بسازی تا حس و هیجانی که برای انتشار و نشون دادن توانایی هات داری خالی بشه

بعدش پیشنهاد خیلی خیلی مهمی که برات دارم اینه ، توی ایران به جای اینکه به فکر این باشی که کاری رو رایگان انجام بدی و وقت روش بذاری ، وقتت رو روی افزایش اطلاعاتت بذار
اطلاعاتت رو بالا ببر ، فریم ورک های جدید ، زبان های جدید دیتابیس های جدید ، کتابخونه های جاوااسکریپت جدید یه سری https://vuejs.org بزن اصلا باهات حرف میزنه Smile
یه سری به Yii2 بزن ببین چی شده
یه سری به دیتابیسهای nosql بزن
یه سری به reactبزن
بازم کمه ؟
برو سراغ سرور ، وبسرور ها ، فایروال ها ، کانفیگ و ...
بازم بگم ؟؟؟ برو سراغ اندروید ، ios ...

شاید چیزهای که گفتم کمی خودخواهانه به نظر بیاد اما خب وقت آدم محدوده
همین الان من و شما با دانشی که داریم ، اگر کسی سوالی بپرسه توی انجمن و بتونیم جواب بدیم به نوعی دانشمون رو به اشتراک گذاشتیم
اما قبول کن جوابی که من و شما میتونیم به اون سوال بدیم رو شاید هزار نفر دیگه هم میتونن انجام بدن
پس در کنارش باید اونقدر اطلاعاتمون رو بالا ببریم که تعداد افرادی که در سطحمون هستن خیلی کم باشن تا وقتی جایی کاری میکنیم و کمکی میکنیم بیشترین تاثیر رو داشته باشه !
در اصل منظورم اینه باید متخصص بشیم !
من وبلاگتو خوندم کارشناسی میخونی پس حدودا 24 25 سالته
باور کن دیگه دیره ...
توی ایران باید برنامه نویس فول استک بود باید همه کاره بود !
الان تو باید لااقل با دو سه تا دیتابیس و دو سه تا زبان برنامه نویسی تسلط داشته باشی ، داری؟

روی حرفهام فکر کن

سلام
این بنده خدا 25 سالش هست یعنی چی دیگه دیره ؟؟ نیاز به توضیحات بیشتر Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۵ آبان ۰۳, ۰۴:۵۶ ب.ظ)a76205 نوشته: سلام

هر چه سن بره بالا انگیزه و توانایی یادگیری میاد پایین کسی نمیتونه منکرش بشه
من خودم 26 سالمه Big Grin
الان بچه های پونزده شونزده ساله الان ، اندروید و جاوا و asp و vb بلدن
کجای کاری Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys Muhammad-Ali
(۱۳۹۵ آبان ۰۳, ۰۵:۵۸ ب.ظ)Reza نوشته:
(۱۳۹۵ آبان ۰۳, ۰۴:۵۶ ب.ظ)a76205 نوشته: سلام

هر چه سن بره بالا انگیزه و توانایی یادگیری میاد پایین کسی نمیتونه منکرش بشه
من خودم 26 سالمه Big Grin
الان بچه های پونزده شونزده ساله الان ، اندروید و جاوا و asp و vb بلدن
کجای کاری Big Grin

آهان از اون لحاظ
صد در صد موافقم. بچه های الان گودزیلان در کل Big Grin
آقا رضا یه مشورت میشه بکنم ؟ بنظرتون اگه الان برم دنبال اندروید یا هوش مصنوعی وقت از دست نمیدم ؟ یا بازار کار دارن هنوز؟
Php رو دارم سعی میکنم بهتر یادبگیرم و پروژه های کوچیک رو انجام میدم. و در هر صورت برای php هم باید وقت بزارم تا قوی بشم اما در مقایسه با اون اندروید یا هوش مصنوعی ساختار رو داخل Php بلدم.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول: آقا رضا یه مشورت میشه بکنم ؟ بنظرتون اگه الان برم دنبال اندروید یا هوش مصنوعی وقت از دست نمیدم ؟ یا بازار کار دارن هنوز؟
اینو باید از یک راه بلد بپرسی
به نظرم یوشا باید جواب بده

اما نظر شخصیم اینه هیچ کاری رو نیمه تموم یا ناتموم نذار
پی اچ پی رو بپوکون بعد برو سراغ یه چیز دیگه
  پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys
ممنون آقا رضا خیلی خوب و عالی منصرفم کردید Big Grin

البته به حرفاتون فکر کردم و دیدم درست می فرمایید.

خیلی خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین و کامل توضیح دادید. Heart
همیشه برای یادگیری، موضوعاتی هست!

فرهاد حسن پور / بیرگیک

پاسخ
تشکر شده توسط : Reza Muhammad-Ali
اول از همه اسم ایرانی رو از روی پروژه بردار. یعنی چی پروژه متن باز ایرانی؟
برای داشتن یه پروژه متن باز موفق باید با آخرین تکنولوژی ها آشنا باشی و کاملا به روز جلو بری. سطحت در سطح پروژه هایی باشه که الان داره توسعه داده میشه
من جای تو باشم برای اینکه توی این زمینه هم کسب اطلاعات بیشتر بکنم هم رزومه خوب داشته باشم و هم خدمتی به جامعه آزاد داشته باشم روی پروژه های فعلی فعالیت می کنم
مثلا الان می تونی روی flarum کار کنی
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان