• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمایی
سلام
من میخوام توی یه لیست مثلا نامه های کارتابل ، نامه هایی رو که کاربر قبلا دیده رو از نامه هایی که هنوز ندیده یا قبلا دیده و نامه یه پاراف جدید بهش اضافه شده تفکیک کنم برای همچین کاری چه روشی رو پیشنهاد می کنین؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
یه فیلد به جدولت اضافه کن با عنوان "وضعیت" اونهایی که دیده رو مقدارش رو 1 کن و اون هایی که ندیده رو 0 . دیفالت هم بگذار روی 0
میثم محمودی | انجمن کد ایگنایتر فارسی
--------------------------
هرگز نمي توان با آدمهاي کوچک کارهاي بزرگ انجام داد
  پاسخ
تشکر شده توسط : siolishe
ممنون ولی به کدوم جدول؟
استنباط من اینه که باید: برای هر یوزر یه جدول مجزا داشته باشم که توش به تعداد کل نامه های موجود رکورد وجود داشته باشه و با اضافه یا کم شدن نامه ها رکوردها تغییر کنن اسم هر رکورد هم id نامه ها باشه مقدار دهیشم انجوری که شما گفتی حالا با کلیک روی هر نامه یه کوئری زده میشه و مقدار رکورد رو تغییر میده درسته؟
حالا اگه یه یوزر یه نامه رو دیده باشه و یه یوزر دیگه بیاد یه متن به نامه پاراف کنه دوباره مقدار اون رکورد تغییر کنه اینم درسته؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
تا یه جایی خودم انجام دادم یعنی اومدم تو جدول اول تاریخ بازدید یه نامه رو ذخیره کردم تو جدول دوم هم تاریخ ایجاد و آپدیتهای نامه رو ذخیره کردم حالا می خوام یه شرط تو کوئری بزارم که اگه تاریخ بازدید نامه کوچکتر از آخرین تاریخ همون نامه تو جدول دوم بود id نامه رو برگردونه
کسی می دونه چطوری میتونم این کارو انجام بدم؟ با join به جایی نرسیدمConfused
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ساختار جداولت باید اینجوری باشه
یک جدول برای کاربر و یک جدول برای نامه و شناسه کاربر تو جدول نامه ها به عنوان کلید خارجی
و بقیه رو maysam گفت
  پاسخ
تشکر شده توسط : siolishe
یعنی باید برای هر نامه یه جدول جدا وجود داشته باشه که توش به تعداد کاربرا رکورد وجود داشته باشه؟
خوب اینجوری که اگه تعداد نامه ها زیاد باشه کلی جدول بوجود میاد و دیتابیس خیلی شلوغ میشه!
  پاسخ
تشکر شده توسط :
منظورم اضافه کردن به جدول اصلیته همون جدولی که متن و عنوان نامه رو ذخیره میکنی.
میثم محمودی | انجمن کد ایگنایتر فارسی
--------------------------
هرگز نمي توان با آدمهاي کوچک کارهاي بزرگ انجام داد
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خوب اگه تعداد کاربرام زیاد باشه چطور میشه؟
اگه تعداد کاربرا متغیر باشه چی؟
من میخوام هر کاربری که یه نامه رو دید اون نامه براش متمایز بشه ولی برای بقیه کاربرا نباید تغییری کنه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
با توجه به گفته ی شما
نقل قول:من میخوام هر کاربری که یه نامه رو دید اون نامه براش متمایز بشه ولی برای بقیه کاربرا نباید تغییری کنه
این نامه ها احتمالا به صورت گروهی هم هستند باید به جای فیلد وضعیت یک فیلد بگذاری که اسم افرادی که قرار است این نامه را ببینند در آن فیلد قرار داده شده باشد و هر کس این نامه را دید نامش را از آن فیلد حذف کنید که این کار هم می توانی با تابع str_replace انجام بدهی
و در آخر برای جدا کردن یوزر ها از هم دیگر در آن فیلد می توانی از کاراکتر هایی که در ثبت نام معمولا نمی گذارند استفاده شوند (مانند ":") استفاده کنید و با تابع explode در یک آرایه قرارشان دهید.
مهربانی را وقتی دیدم که کودکی داشت دریا را با آب نبات کوچکش شیرین می کردHeart

اعتراف می کنم : وقتی کامپیوترو خاموش میکنم با موبایلم میام Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :
شما باید دیدتون رو در مورد طراحی دیتا بیس عوض کنید
جدول متغیر بی مورده
تعداد جدول ثابته
به ازای کاربران جدید هم رکورد اضافه میشه نه تیبل
یه تجدید نظر در مورد طراحی دیتابیستون داشته باشید
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن: