• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمایی در مورد کار با فایل ها و انتخاب روش بهینه
Question 
سلام
درحال طراحی سیستم دانشگاهی هستم که دانشجو بتواند مدارک خودش را در سیستم آپلود کند.
روال به این صورت می باشد که ابتدا مشخصات فردی را در سامانه ثبت می کند.
سپس باید در صفحه ارسال مدارک اقدام به ارسال (کارت ملی و ...) بکند.
سوال من از شما بزرگان این است که بهترین حالت برای فایلینگ به چه صورت است ؟
مثال:
- در هاست یک پوشه برای Upload ایجاد شود.
- کلیه دانشجویان ورودی 93 مدارک آنها داخل پوشه 93 در Upload ریخته شود.
- هر دانشجو یک پوشه با شناسه دانشجویی داشته باشد:
upload/93/931238790
--------------------

ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید بهینه ترین حالت چیست تا با حجیم شدن اطلاعات جستجو ها در بین فایل ها سخت نشود.

ممنون از توجه شما
  پاسخ
تشکر شده توسط :
چرا فایل ها رو در پایگاه داده ذخیره نمیکنید؟
به یـزدان که گر ما خرد داشتیم
کجـا این سر انجـام بد داشتیم؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۳ دى ۱۰, ۰۱:۲۱ ب.ظ)sara147 نوشته: چرا فایل ها رو در پایگاه داده ذخیره نمیکنید؟

ممنون از توجه شما به این سوال.
آدرس تصویر در آخر کار ذخیره خواهد شد. اما میخواهم در فایلینگ هم به بهترین صورت عمل کنم.
تعداد دانشجویان الان 80.000 نفرهست و هر دانشجو 10 عکس باید آپلود کند.
شما بودید چه روشی را پیشنهاد می کردید ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ذخیره در پایگاه داده
مزایا:
پشتیبان گیری آسان، کنترل دسترسی آسان.

ذخیره در دیسک
مزایا:
برای دسترسی به تصاویر نیاز به کد یا پردازش خاصی ندارد، محدودیتی در مورد حجم فایل ندارید،تغییر پایگاه داده مشکل ساز نیست( مثلا از MySQL به Oracel)، هنگام بازیابی تصاویر نیازی به ساخت فایل های موقتی ندارید.

بهترین راه همیشه نسبی هست و بسته به نیاز شما بهترین مشخص میشه. ذخیره در پایگاه داده مزایای کمی داره ولی کنترل دسترسی هم مهمه.
در نهایت اگر انتخاب شما ذخیره در دیسک هست، به غیر از مسیر جزئیات دیگری از فایل رو هم بهتره در پایگاه داده ذخیره کنید، مثل تاریخ ارسال، حجم فایل، نوع فایل.
  پاسخ
تشکر شده توسط : webdeveloper
(۱۳۹۳ دى ۱۰, ۰۲:۳۱ ب.ظ)sara147 نوشته: ذخیره در پایگاه داده
مزایا:
پشتیبان گیری آسان، کنترل دسترسی آسان.

ذخیره در دیسک
مزایا:
برای دسترسی به تصاویر نیاز به کد یا پردازش خاصی ندارد، محدودیتی در مورد حجم فایل ندارید،تغییر پایگاه داده مشکل ساز نیست( مثلا از MySQL به Oracel)، هنگام بازیابی تصاویر نیازی به ساخت فایل های موقتی ندارید.

بهترین راه همیشه نسبی هست و بسته به نیاز شما بهترین مشخص میشه. ذخیره در پایگاه داده مزایای کمی داره ولی کنترل دسترسی هم مهمه.
در نهایت اگر انتخاب شما ذخیره در دیسک هست، به غیر از مسیر جزئیات دیگری از فایل رو هم بهتره در پایگاه داده ذخیره کنید، مثل تاریخ ارسال، حجم فایل، نوع فایل.

ممنون از پاسخ خوب شما
سوالی داشتم در مورد پایگاه داده؛ به نظر شما کلید اصلی اگر شماره دانشجویی قرار بگیرد اشتباه است ؟
شماره دانشجویی شماره یونیک 14 رقمی می باشد
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خواهش، من پروژه دانشگاه رو عملا انجام ندادم، ولی فکر نمیکنم اگر کلید اصلی شماره دانشجویی باشه در آینده مشکلی پیش بیاد.
  پاسخ
تشکر شده توسط : game100

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان