• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست تکه کد گرفتن اطلاعات از دیتابیس
به نام خدا
ســلام دوستان،

من یک دیتابیس ساختم که اسم جدولش Table1 و اسم ردیف هاش id،name،family،number هست:

مشکلم اینکه نمیتونم اطلاعات رو از داخل جدول استخراج کنم،نیاز به تکه کدی دارم که بیاد جایی که number برابر 12 بود (مقدارش رو خودم میدم) مقادیر id و name و family رو هر کدوم رو داخل یک متغییر بریزه.

این کدهای اتصال به دینابیسم هست،واسه بقیه اش مشکل دارم،سرچ کردم ولی کدها کار نمیکردند.

کد:
$username="";
$password="";
$hostname = "";
$dbhandle = mysql_connect($hostname, $username, $password) or die("Unable to connect to MySQL");
$selected = mysql_select_db("db_1",$dbhandle) or die("Could not select examples");
mysql_set_charset("utf8",$dbhandle);

یک مشکل دیگه که دارم اینکه بجای اینکه ارور بده صفحه سفید نشون میده،با کد display errors هم مشکل حل نشد،واسه عیب یابی بهترین راه چیه ؟

دوستان مشکلم حل شد،فقط توی کد زیر چطور به جای 1 از متغییر استفاده کنم مثلا $number ؟

کد:
$result = mysql_query("SELECT * FROM users WHERE id = 1") or die(mysql_error());
  پاسخ
تشکر شده توسط :
کد پی‌اچ‌پی:
$result mysql_query("SELECT * FROM `users` WHERE `id` = {$number};") or die(mysql_error()); 
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بالاتر => نگهداری بهتر

پاسخ
تشکر شده توسط : Alaa ayoubsys kasbookar Crashday
(۱۳۹۵ مرداد ۱۸, ۰۱:۵۶ ب.ظ)Y.P.Y نوشته:
کد پی‌اچ‌پی:
$result mysql_query("SELECT * FROM `users` WHERE `id` = {$number};") or die(mysql_error()); 

ممنون،واسه id جواب میده،ولی وقتی برای رشته استفاده میکنم ارور میده،اینجوری ارور میده:

کد:
$result = mysql_query("SELECT * FROM users WHERE name = {$name};") or die(mysql_error());
  پاسخ
تشکر شده توسط :
برای رشته باید در بین دو تا ' قرارش بدی:
کد پی‌اچ‌پی:
$result mysql_query("SELECT * FROM `users` WHERE `name` = '{$name}';") or die(mysql_error()); 

پاسخ
تشکر شده توسط : kasbookar Crashday ayoubsys
ممنون،اگه {} و ; رو قرار ندیم کد به درستی کار میکنه،تفاوتش چیه ؟ مثلا این دستور الان غلطه ؟

کد:
INSERT INTO Mytable (id, name, date) VALUES('$id', '$name', '$Date')
  پاسخ
تشکر شده توسط :
در بیشتر موارد فرقی نمیکنه، اما برای جداسازی متغیر از رشته، خوانایی بیشتر و هایلایت بهتر توسط ویرایشگر استفاده میشه... از اصول نوشتن variable string هه

کد پی‌اچ‌پی:
$abc 'abc';

echo 
"How to say $abcde together? "// Notice: Undefined variable: abcde

echo "This is how {$abc}de! "

پاسخ
تشکر شده توسط : kasbookar ayoubsys Crashday
این اضافه کنم که با گذاشتن { } در متغیر ایندکس آرایه میشه اون رو در variable string قرار داد، در غیر این صورت نمیشه: (اگر اشتباه نکنم)
کد پی‌اچ‌پی:
echo "test {$myArray['name']} test"

پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys Crashday

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان