• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواندن اطلاعات از فایل txt
سلام به اساتید محترم
من یه مشکلی توی خوندن متن از داخل فایل txt دارم که چند روزه بدجور سردرگمم کرده این هست
که من یه فایل txt دارم که توش یه سری متن دارم مثلا kasbookar1
kasbookar2 kasbookar3
هر کدوم از اینها توی یه سطر قرار دارن حالا میخوام به ترتیب این متن هارو یکی یکی بخونم به این صورت که متن kasbookar1 خونده بشه وداخل متغیر ریخته بشه و بعد توی دیتابیس ذخیره کنم و این متن از داخل فایل پاک بشه و دفه بعدی که میخونم توی فایل نباشه و حذف شده باشه و دفه بعدی که دوباره میخونم متن kasbookar2 رو بخونه و این روال ادامه پیدا کنه
((چطوری میشه این کارو کرد و پس از زدن دکمه ای این متن رو از فایل بخونه و داخل تکست نشون بده و بعد از نمایش از داخل فایل حذف بشه؟))
اساتید ممنون میشم کمکم کنیدHuh
  پاسخ
تشکر شده توسط :
.سلام
کد پی‌اچ‌پی:
$fileContent=file('file.txt');
if(
count($fileContent)){

$line1=array_shift($fileContent);
    echo 
$line1;    
}
$data='';
foreach (
$fileContent as $line){

$data.=$line;
}
file_put_contents('file.txt',$data); 
  پاسخ
تشکر شده توسط : kasbookar
تابع fgets یه فایل رو خط به خط می خونه

حالا این تابع که خط به خط به شما میده
پس هر خط رو که خوندی ذخیره کن توی دیتابیس و بعد اون رو با یه استرینگ خالی replace کن
به همین راحتی
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
  پاسخ
(۱۳۹۳ دى ۲۳, ۱۱:۱۸ ق.ظ)mohammadhosain نوشته: .سلام
کد پی‌اچ‌پی:
$fileContent=file('file.txt');
if(
count($fileContent)){

$line1=array_shift($fileContent);
    echo 
$line1;    
}
$data='';
foreach (
$fileContent as $line){

$data.=$line;
}
file_put_contents('file.txt',$data); 

ممنون از همه اساتید
میشه درباره کد خط به خط توضیح بدید تا بهتر کارشو بفهمم و از اون استفاده کنم؟ممنون
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:میشه درباره کد خط به خط توضیح بدید تا بهتر کارشو بفهمم و از اون استفاده کنم؟ممنون
تابع file محتوای فایل رو می خونه و به صورت آرایه برگشت می ده که هر ایتم آرایه یک سطر از فایله. بعدش چک کردم که آرایه خالی نباشه یعنی چیزی تو فایل بوده باشه و بعد با تابع array_shift ایتم اول ارایه رو تو متغیر line1 ریختم و از خود ارایه حذف کردم. بعدشم ما بقی ارایه رو با حلقه تو یه متغیر دیگه به هم چسبوندم تا یک رشته بشه و دوباره تو فایل ریختم که البته از دستوری مثل join هم می شد به جای حلقه استفاده کرد.
  پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان