• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حلقه بی نهایت
سلام
یه حلقه ای بی نهایتی دارم برای ارسال پیامک هام به شکل زیر

کد پی‌اچ‌پی:
ignore_user_abort(true);
set_time_limit(0);

while(
1)
{

// Did the connection fail?

if(connection_status() != CONNECTION_NORMAL)
    {
        break;
    }

$ctimestamp jmaketime (jdate('G'),jdate('i'), 0jdate('m'),jdate('d'),jdate('Y'));
$dataq=mysql_query("SELECT `id`,`From`,`To`,`MessageBody` FROM `send` WHERE  `statuss`='0' AND  `returnid`='0' AND `pish`='3000' AND `SendDate`<$ctimestamp    ORDER BY `id` DESC LIMIT 80");
$count_sql=mysql_num_rows($dataq);
if(
$count_sql=='0'){sleep(5);}
else{
کارهاي ارسال پيامک انجام ميشه
}

sleep(1);

اول باید بگم چطوری این دستور رو بدونه مروگر اجرا کنم
البته با تابع ignore_user_abort(true); حتی مروگر بسته شه خودش خودکار کار میکنه حتی جالب بود برام فایل پی اچ پی رو هم پاک کرد باز کار کردش و حتی فایلشو آپدیت کردم باز کار کرد
یعنی این کار این دستور جای ذخیره میشه و خودش کارشو انجام میده تا اینکه سرور رو ریست بدم از کار بیوفته
راهی داره که سرور رو ریست نکنم کار کنه و اینکه روشی دیگه برای ساخت دستوربی نهایت داریم که مشکلم حل شه
تشکر Heart
  پاسخ
تشکر شده توسط :
از cronjob استفاده کن
  پاسخ
تشکر شده توسط :
con job رو چطوری استفاده کنم بزارم روی یک دقیقه هر دقیقه ارسال بشه که برای روزهای خاص باز به مشکل میخوره
یا اینکه دستور حلقه بی نهایت رو من با cron job باز کنم
یه سئوال تخصصی تر
نحوه کار cron job به چه شکلی هستش یعنی روی سرور عملش به چه صورتی هستش
مثلا وقتی میگم یک دقیقه بروز کنه یعنی هر دقیقه از طریق مرورگر باز میکنه یا از طریق ssh باز میشه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
cronjob از طریق bash اجرا میشه. حالا توی کنترل پنل ها دو روش گذاشتن یکی با دستور php که به صورت cli هست. یکی هم با wget که urlتون رو درخواست میده و باز می کنه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خوب کدوم روش برای cron tabs بهتره روی منابع سرور رو کمتر مصرف میکنه؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام مجدد
من پنل پلسک دارم از روش wget http://mida-co.ir/mida-crond1000.php اطلاعات رو هر دقیقه بروز میکنم
حالا برای اینکه از ساعت 7 صبح تا ساعت 12 شب می خوام بروز کنم به چه شکلی میشه
* 7/24 * * *
یا
* 7/0 * * *
میشه؟

بعد یه سئوال دیگه داشتم چطوری میشه کل فایل پی اچ پی رو یکسره خالی کرد تا مصرف رم کاهش پیدا کنه
یعنی طوری باشه کل متغیر و آرایه ها پاک شن
یعنی مجبور نشیم برای تک تکشون unset بزنیم
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان