• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حداکثر relation ها در جداول چند مورد باید باشد ؟
سلام
این سوال از برنامه نویس اینجا کپی میکنم.
از فریم ورک استفاده میکنم.

نقل قول:ما اگر توی جدول چندین ارتباط one 2 one داشته باشیم یا حتی سایر ارتباطات فرض کنید من یک جدول محصولات .
و بعد این جدول با جداول

تگ های کالا
دسته بندی های کالا
ویژگیهای کالا (دوربین فلان ، بلوتوث فلان ، اندروید فلان و ...)
نوع کار ( رنگ و سایز ..)
جدول کاربران ( برای پیدا کردن نوسنده )
دیدگاهها و بررسی ها ی کاربران

و یا حتی چند مورد دیگه

ارتباط داشته باشه برای هر جدول کوئری زده میشه دیگه درسته ، خوب اینها همه قراره توی یک صفحه نمایش داده بشه به نظر شما این خیلی سنگین نمیشه با یک درخواست اینهمه کوئری ؟ راه اصولیش چیه ؟ و چطور میتونم مدیریت کنم این بحث رو .

آیا استاندارد و تعداد خاصی جدول مشخص رو باید برای ارتباطات به کار ببرم یا محدودیتی نداره ؟ چون ما اگر بخوایم نرمال کنیم ، خود به خود جداولمون تعدادش بالا میره.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
بنظر من یکسری جداول از نظر محتوایی با جدول محصولات یکی هست و برای نرمال سازی جدا شده برای مثال تگ ها مشخصات و... ولی برحی جداول ماهیت کاملا جدا دارن و فقط ارتباط منطقی دارند برای مثال نظرات کاربران شما باید این دو مورد رو تفکیک کنی و بعد کوئری رو متناسب با اون بنویسی
فریمورکها همون اول برنامه یم کانکشن باز میکنن با دیتابیس و اون ارتباط حفظ میشه تا آخر پس نگران اینکه چندتا کوپری جدا بگیری یا همه رو باهم جوین کنی خیلی نباش در عمل تفاوت چشمگیری نداره
اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی دیگه در مورد آزادی شعار نده !
آلبر کامو
  پاسخ
تشکر شده توسط : sarbaz
من الان یک صفحه محصولم نزدیک 20 تا کوئری نشون میده که گرفتم. پس این اشکال نداره به نظرتون ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
من نگفتم اشکال ندارهاین یک سوال دیگه هست
شما پرسیدی که محدودیت چقدر هست من گفتم محدودیت نداره تا زمانی که اینقدر کوئری بزنی که دیتابیست جواب نده و دان بشه!!

خوب اینکه حالا ۲۰ تا کوئری میزنی اگه هرچی بتونی این مقدار رو کمتر کنی بهتر هست حالا با هر روشی توی برنامت با تغییر ساختار جداولت با اصلاح کوئری و...

بنظر من اول از همه ایندکس گذاری رو درست انجام بده و رعایت کن خیلی خیلی موثر هست و اگه بعد از ایندکس گذاری احساس کردی برنامه هنوز دچار مشکل و کندی هست اونجا وارد بحث بهینه سازی کوئری و تغییر ساختار شو

الان من نفهمیدم چجوری ۲۰تا کوئری میشه؟؟

این جداولی که من دیدم 4 تا جوین داری دوتا سلکت چجوری ۲۰تا میشه؟ یعنی شما با یک کوئری از جداول
تگ های کالا
دسته بندی های کالا
ویژگیهای کالا (دوربین فلان ، بلوتوث فلان ، اندروید فلان و ...)
نوع کار ( رنگ و سایز ..)

اطلاعات رو میگیری و با ۲تا سلک بقیه اطلاعات
اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی دیگه در مورد آزادی شعار نده !
آلبر کامو
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان