• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جداول
بعضی از سایت ها وقتی که ثبت نام می کنیم(مثلا برای وام, یا سایت ریاست جمهوری برای سوالات و...) بهت یه کد پیگیری می دند.
حالا به نظر شما این جدول ثبت نام (یا هر جدول دیگه!) با جدول پیگیری جدا از همه یا هر دوتا شون یکی.
لطفا با دلیل کامل توضیح بدید.
ممنون.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
پیگیری جدول نیست اصلا !
یه فیلد که کارکتر ها رو میریزه توش
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza hidensoft takphp
همین سوالو چند روز پیش گفته بودن و خودتم پست داده بودی توش!
بهرحال ، فرض میکنیم جدولت 4 تا فیلد داره
id , consist_code , name , msg

اولیش شناسه ، بعد کد پیگیری ، بعد اسم طرف و بعد پیغامش .
شما فرم رو که لود میکنی زحمت میکشی آخرین آی دی رو میگیری
کد پی‌اچ‌پی:
select `idfrom `mytblorder by `iddesc limit 1 
بعد میشه یک عدد که اونو باید اضافه کنی به یک رشته تصادفیه متنی و عددی مثلاً این خوبه
کد پی‌اچ‌پی:
substr(md5(time().rand(10,99)),0,4
حالا وقتی پیغام رو ثبت میکنی این کد پیگیری هم ثبت میکنی توی جدول و بقیه شو که فکر کنم بلدی دیگه .
الان این کد چون از id خود جدول استفاده میکنه و id تکراری نیست ، پس هیچ وقت کد پیگیری تکراری در نمیاد .
مسئله مهم اینه که نباید کد پیگیری فقط عدد باشه ، چون اونوقت یه هکر یا مزاحم میشینه عدد میزنه و کیفشو میکنهBig Grin
البته یه ربات کوچولو هم میتونه خوب اذیتت کنه .

موفق باشی
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : hamid_80386 hidensoft takphp
فرض کنید من مدیر سایت.
وقتی می خوام جواب یه پیگیری رو بدم آیا هر باری که جواب می دم باید جدید ثبت شه , یا همون نوشته قبلی رو update کنم؟
یعنی من ممکن 100 بار کار کاربر روپیگیری کنم, ایا باید همه ی اون 100 تا پیگیری رو insert کنم یا اینکه اولی رو فقط insert کنم و بعد از اون بقیه رو update کنم؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ببین هر پیگیری میشه یه رکورد .
فرضا کاربر درخواست میده این پست رو ویرایش کن . یه پیگیری واسه این .
دوباره درخواست میده اینو حذف کن . یه پیگیری جدید
و .....

ولی اگه یه کار بیش از یه بار پیگیری میشه و احتیاجه که لوگ داشته باشی باید یه جدول جدید داشته باشی .

کامل بگی واسه چی میخوای دقیق تر میشه راهنمایی کرد .
اون مثالی که زدی برای وام میشه دقیقا مورد اول که گفتم .

یه وام سفارش میدی . یه کد پیگیری بهت میده . این کد پیگیری تا اخر کار تغییر نمیکنه !!
  پاسخ
تشکر شده توسط : takphp Reza
بذارین کامل بگم:
برای وام مثلا! وقتی ثبت نام می کنی برای وام ( از نوع اشتغالBig Grin) بهت یه کدی می ده. کد پیگیری می ده تا شما چند روز دیگه به سایت سر بزنی و ببینی وامت به کجا رسیده ,
یه بار می زنن "مدارک ... رو نداری" وقتی مدارک رو اوردی و کامل شد , می گه "تحقیق داره می شه" بعد از چند وقت , بهت چند تا پیام دیگه هم می ده.
حالا من می خوام بدونم آیا هر دفعه که پیام می ده , یه پیام جدیده یا نه!(منظور اینکه هر دفعه داره پیام جدید رو insert می کنه؟)
آیا اشکال داره پیام جدید رو پیام قبلی ذخیره شه؟(همون update)
اگه نه , دلیلش چیه؟
ایا اون پیامای قبلی مهمند؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خب اگه پیام قبلی مهم باشه دیگه یه جدول task نیازه
تو جدول ثبت نام میتونی آیدی Task رو ذخیره کنی
و تو جدول task هر بار که که برای کاربر کاری انجام میشه، یه رکورد با آیدی کاربر ذخیره میشه، بهمراه کسی که اون کار رو انجام داده (TaskWorker) و همچنین Level هم ذخیره میشه که یه فلگ هست، مثلاً Level=1 یعنی پیش ثبت نام، Level=2 یعنی در حال تحقیق

حالا وقتی کاربر میخواد ببینه کارش تو چه مرحله ای هست از جدول ثبت نام آیدی task رو بر میداریم و آخرین task رو از جدول task (بر اساس آخرین تاریخ) جدا میکنیم و به کاربر میدیم

و وقتی مدیر بخواد کلاً یه گزارش یا summary از فعالیت هابی که برای کاربر انجام شده رو ببینه، کل task هایی که برای اون کاربر ثبت شده رو بهش میدیم...
هر که با مرغ هوا دوست شود - خوابش آرامترین خواب جهان خواهد بود.
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza Hamid takphp
راجع به مهم بودن اطلاعات قبلی هم خودت باید تصمیم بگیری دیگه !
مثلا من بخوام بنویسم میگم نه اصلا مهم نیست . به من چه که یارو قبلا اطلاعاتش کامل نبوده و اطلاعات خواستم .
ولی واسه یه سازمان مهمه . چون فکرش اینه که طرف میاد اعتراض میکنه که 10 سال طول کشید واممو بدید . اونوقت از سیستم پیشینه طرف یا همون لوگ رو در میارن و میزنن تو صورتش Big Grin میگن بار اول عکس نداشتی ، بار دوم کپی شناسنامه ، بار سوم خودت پیگیری نکردی و ....
  پاسخ
تشکر شده توسط : hamid_80386 takphp

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان