• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جایگزین سشن و کوکی برای ثبت نام
سلام
دارم یک برنامه اندرویدی مینویسم که نیاز به ثبت نام و لاگین داره , همه ی کار هاشو انجام دادم فقط طبق چیز هایی که از php تا الان یاد گرفتم برای ثبت نام تحت مرورگر از سشن ها و کوکی استفاده میشه که بعد از ثبت نام یا لاگین یک id میده که از این به بعد میشه شناسه کاربر , حالا من که اینجا مرورگر ندارم و در نتیجه کوکی هم ندارم باید چی کار کنم ؟ اگه بعد از ثبت نام و لاگین موفقیت آمیز کاربر بهش یک id بی همتا بدم و بعد این id رو براش اکو کنم و در دیتا بیس هم ذخیرش کنم که از این به بعد شناسه کاربر لاگین شده باشه از لحاظ امنیتی قابل اعتماده ؟ میخواستم ببینم شما چه سیستمی رو پیشنهاد میدین ؟ با تشکر
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خب شما توی اپلیکیشن اندرویدی خودتون که مینویسید
مگر وصل نمیشید به api سایت جهت بررسی یوزر و پسورد ؟
خب اگه پسورد و ... ok بود توی اپلیکیشنتون یه دیتابیس بذارید و مدت زمانی رو ست کنید.
لازم نیست سشن داشته باشید چون اپلیکیشن رو یک نفر روی یک دستگاه استفاده میکنه و سمت کاربر هم هست دقیقا مثل کوکی مرورگر میمونه که سمت کاربر هست .
توی اپلیکیشنتون از دیتابیس استفاده کنید .
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : Maysam.m
ممنون آقا رضا , منظور من اینه که هر دفعه که نباید برای هر ریکوئیست یوزیر نیم و پسوزدو ارسال کنم به سرور این از لحاظ امنیتی درست نیست دیگه . منظورم اینه که بعد از ثبت نام و لاگین به کاربر یک آی دی یا توکنی چیزی بدم که تو اپلیکیشن ذخیره میشه و مختص همین کاربره و از دفعات بعد مثلا برای ثبت یک امتیاز در سرور با ای id شناسایی بشه . حالا نمیدونم از نظر امنیتی درسته یا نه ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
آره اپلیکیشنه دیگه .
مشکلی نداره
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط :
جواب سوال بیشتر مربوط میشه به برنامه نویسی اندروید .
تو فریم ورک برنامه نویسی اندروید یک کلاسی وجود داره به نام SharedPreferences که از اون می تونید برای نگه داشتن اطلاعات کاربر به جای سیشن یا کوکی استفاده کنید
اگر سرچ کنید کلاس های آماده ای با SharedPreferences برای این کار نوشته شده .
  پاسخ
تشکر شده توسط :
چیز خنده داری نیست !!
اندروید یک مجموعه از کلاس ها و متدها در اختیار برنامه نویس قرار میده حالا شما بهش چی میگید نمیدونم !

اطلاعات بیشتر https://thenewcircle.com/s/post/1044/ima...mework.svg
  پاسخ
تشکر شده توسط :
با تمسخر سوال می کنید و حرکتتون کلا مورد داره ! بعد درس اخلاقم میدید . خیلی باحالی Wink
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان