• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ثبت خبر به صورت اتوماتيك
سلام
لطفا به سايت زير برين اين يك سايتيه راجع به سگ منم دارم يك همچين سايتي رو راه ميندازم فقط يك مشكل دارم ميخوام بدونم شما چي پيشنهاد ميدين بخش اخبار اين سايت كه لينكشم دادم به صورت خودكار يعني وقتي يك سگ اضافه ميشه يا اينكه گالريش به روز رساني ميشه خود به خود يك خبر هم ميره تواخبار بعد اگه دقت كرده باشين ميبينين كه اين اخبار گاهي اوقات مربوط به چند سگ ميشه يعني اينكه مثلا ميگه سگ هاي a b c اضافه شدن

من تو اضافه كردن سگ و ديتابيس درست كردن واسش مشكل ندارم ميدونم دقيقا چي ميخوام و چجوري بايد درست كنمش ولي واسه اينكه اينطوري به صورت خودكار خبر بفرسته مشكل دارم

حالا سوال من اينه كه واسه اينكه يه چيز مثل اين بخواييم درست كنيم چه نو طرح ديتابيس رو پيش نهاد مي كنين و اينكه چطوري اون به اين صورت آپديت ميشه؟

http://greatdane.ru/eng/site/news/

اين سيستم خيلي شباهت به فيس بوكم داره يعني وقتي كه يكي كاورشو مثلاعوض ميكنه تو صفحش ميگه كه كابربر كاورشو عوض كرده
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
خب اینا یه کلاس سگ دارن
یه کلاس خبر
تو کلاس سگ یه متد addDog هست
تو کلاس خبر یه متد addNews هست

در انتهای متد addDog متد addNews از کلاس سگ فراخوانی میشه و خبر اضافه شدن سگ به عنوان پارامتر به متد addNews ارسال میشه...

رفتاراشون رو تحت نظر بگیر، بعد خودت یه سناریو بنویس...
هر که با مرغ هوا دوست شود - خوابش آرامترین خواب جهان خواهد بود.
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza takphp
(۱۳۹۱ اردیبهشت ۲۵, ۰۳:۳۳ ق.ظ)hamid_80386 نوشته: سلام
خب اینا یه کلاس سگ دارن
یه کلاس خبر
تو کلاس سگ یه متد addDog هست
تو کلاس خبر یه متد addNews هست

در انتهای متد addDog متد addNews از کلاس سگ فراخوانی میشه و خبر اضافه شدن سگ به عنوان پارامتر به متد addNews ارسال میشه...

رفتاراشون رو تحت نظر بگیر، بعد خودت یه سناریو بنویس...

خوب من تو فهم این مشکل ندارم مشکل من اینه که وقتی مثلا در یک روز 5 یا 10 تا سگ اضافه می کنم بعد فقط باید یک خبر تشکیل بشه که میگه این 5 یا 10 سگ اضافه شد

اینو نمیدونم چجوری باید کدش کنمBig Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ببین خبرشون اینجوری ساخته میشه که کلاس Dog متدهایی داره که میاد تعداد سگ هایی که امروز اضافه شدن رو میشماره و اسم اونها رو بر میگردونه (طبیعتاً بر حسب تاریخ دیگه)

بعد اسم همه اونا رو با هم به کلاس news میفرسته، مثلاً همشو با هم تحت یه رشته واحد Rolleyes

ببین ما تو همین فروم یه بخش داریم که کاربرایی که امروز رو خط بودند رو نشون میده، از کجا میفهمه؟ تو جدول یوزر ها یه LastView وجود داره که تاریخ میزنه

تو هم یه فیلد تو دیتابیس سگ داری به RegisterDate، از همون استفاده کن، متد NewDog هر وقت سایت باز میشه میاد سگ هایی که امروز ثبت شدن رو جمع میکنه تو یه رشته و نشون میده...
  پاسخ
تشکر شده توسط : Xengil
حرف شما درست ولی برای من مهتر اینه که آپدیت ها رو بتونم اعلام کنم مثلا بگه عکس سگ فلانیو بساریو ... یا مثلا اطلاعات این سگا عوض شد عوض شد

اینا به نظر من حتما باید فعالیتشون یجا ثبت شه دیگه نمیشه با تاریخ خالی این کارو کرد که
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خب باید چند تا Flag داشته باشی دیگه...
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۱ اردیبهشت ۲۵, ۰۶:۳۲ ب.ظ)hamid_80386 نوشته: خب باید چند تا Flag داشته باشی دیگه...

منظورتو نفهمیدمBig Grin

نظر من اینه ببین دسته

من یک جدول دیگه درست مینکم که ستوناش اینان

id,dog_id,action,date_created

خوب بعد موقع اینکه یه سگ اضافه میشه

یه insert به این جدول میشه با اکشن dog add یا وقتی سگ آپدیت میشه بررسی میکنه چی آپدیت شده بعد یک اکشن دیگه اضافه میشه ، مثلا اگه عکس بود اکشن میشه image updated و ...

این روش درسته به نظر من، کاملا منطقی و کلاسیکه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بمشل یعنی مثلاً اگه عکس جدیدی آپلود شد، image Flag =1 بشه تو دیتابیس و تو جدول مربوط به عکس ها، مثلاً بعد از 24 ساعت اون flag=0 بشه، چون دیگه جدید نیست
البته این یه مثال بود، واِلا برای این مطلبی که مثال زدم همون فیلد تاریخ کفایت میکنه...

روش خودت هم خوبه، بعد اینکه چند تا سگ اضافه میشه رو چطوری میخوای تو یه خبر نشون بدی؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
با استفاده از تاریخشون و یه سوییچ اونو فکر کنم بشه حل کرد
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۱ اردیبهشت ۲۵, ۱۰:۰۱ ب.ظ)Xengil نوشته: با استفاده از تاریخشون و یه سوییچ اونو فکر کنم بشه حل کرد
حالا منظور خودت از سوئیچ چی بود؟ Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان