/
  • توسعه PHP توسط اسرائيليها؟!

• صفحه‌ها (2):
  • ارسال پاسخ   امتیاز موضوع:
    • 1 رأی - میانگین امیتازات: 3
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5

حالت موضوعی | حالت خطی توسعه PHP توسط اسرائيليها؟!
    نویسنده پیام
    obalit آفلاین
    عضو جدید
    **

اعتبار: 1
    تشکرها : 17
    ( 11 تشکر در 5 ارسال )
    ارسال: #1
    توسعه PHP توسط اسرائيليها؟!
    زبان پی اچ پی (PHP ) امروزه یکی از رایجترین زبانهای برنامه نویسی در محیط وب است. نسخه اولیه این زبان توسط Rasmus Lerdorf ایجاد است اما نسخه های بعدی آن بخصوص PHP 3 به بعد که باعث مطرح شدن و رایج شدن استفاده از این زبان شد با همکاری Andi Gutmans و Zeev Suraski توسعه داده شده و نرم افزار مفسر و اجرا کننده اسکرپیتهای PHP نیز توسط شرکت Zend Technologies که توسط گاتمن و سوراسکی پایه گذاری شده است نوشته شده و ارائه شده است. همانطور که در صفحه credits سایت رسمی PHP (با آدرس http://www.php.net/credits.php) قابل مشاهده است گاتمن و سوراسکی عضو گروه رسمی PHP و همچنین جزو سه نفر طراح زبان PHP هستند. در واقع این دو نقش بسیار بزرگی در توسعه PHP داشته و در نتیجه بخش بزرگی از اعتبار PHP را نیز یدک می‌کشند. شرکت Zend Technologies نیز که توسط این دو پایه گذازی شده بزرگترین و مهمترین شرکت در زمینه ارائه ابزارهای توسعه PHP بوده و از این طریق نیز سالیانه میلیونها دلار درآمد دارد.

اما نکته قابل تامل در این میان هویت Andi Gutman و Zeev Suraski است. در ویکی پدیا و همچنین برخی دیگر از سایتها در معرفی این دو چنین عنوان شده است.

Andi Gutmans is an Israeli programmer with Swiss roots, PHP developer and co-founder of Zend Technologies.[1] A graduate of the Technion, the Israel Institute of Technology in Haifa,
    http://en.wikipedia.org/wiki/Andi_Gutmans

در صفحه معرفی Gutman در ویکی پدیا اشاره شده است که او برنامه نویسی اسرائیلی و دانش آموخته یکیاز مراکز آموزشی تکنولوژی در اسرائیل است. همچنین به تاسیس شرکت Zend Technologies توسط وی و موقعیت فعلی وی (مدیر بخش توسعه)در این شرکت اشاره شده است.

Zeev Suraski is an Israeli programmer, PHP developer and co-founder of Zend Technologies. A graduate of the Technion, Haifa, Suraski and fellow student Andi Gutmans created PHP 3 in 1997. In 1999 they wrote the Zend Engine, the core of PHP 4, and founded Zend Technologies
    http://en.wikipedia.org/wiki/Zeev_Suraski

در صفحه معرفی Zeev Suraski نیز به اسرائیلی بودن وی و فارغ التحصیل شدن از یکی از مراکز آموزش تکنولوژی در اسرائیل اشاره شده است. همچنین به موقعیت فعلی او ( به عنوان مدیر بخش فنی) و عضویتش در بنیاد Apache اشاره شده است.
    همچنین در سایت رسمی Zend نیز به موسسان و مدیران این کمپانی و موقعیت شان اشاره شده است.در صفحه معرفی Zend Technologies در ویکی پدیا نیز اشاره شده است که مرکز فنی این شرکت در تل‌آویو اسرائیل است.همچنین به تاسیس آن توسط دو دانش آموخته اسرائیلی و دریافت جایزه بهترین Israeli Startup Software Company در سال 2006 اشاره شده است که توسط ایهود المرت به این شرکت داده شده است. همچنین نام این شرکت رسما در فهرست شرکتهای اسرائیلی فعال در زمینه تکنولوژی ذکر شده است. (http://en.wikipedia.org/wiki/Zend_Technologies)
    در صفحات معرفی شرکت و موسسان Zend میتوان مشاهده کرد که آنها از اینکه برخی سایتهای بزرگ دنیا از نرم افزاری که توسط این شرکت اسرائیلی توسعه داده اشت با افتخار صحبت کرده و در واقع اعتبار PHP را به نام خود ثبت می‌کنند.

مشخص است که بخش اصلی و بزرگی از توسعه زبان PHP توسط افراد و یک کمپانی اسرائیلی صورت می گیرد و در واقع تمام کامپیوترها و سرورهای که PHP را پشتیبانی میکنند محصول این شرک اسرائیلی در حال اجرا است. اگرچه این میتوان برای برخی زنگ خطری به شمار آید اما به دلیل اوپن سورس بودن نرم افزار مفسر PHP و رایگان بودن شاید اوضاع آنچنان هم بد نباشد هرچند که در بسیاری از سرورها نسخه اجرایی مفسر پی اچ پی را مستقیم دانلود و نصب شده است و همچنین برخی از نرم افزارهایی برای توسعه حرفه ای یا اجراهای بهتر و سریعتر اسکرپیتهای PHP استفاده می شوند رایگان نبوده و در واقع بخش بزرگی از درآمد شرکت Zend را فروش این محصولات تامین می‌کند.
    منبع: وبلاگ عليرضا شيرازي
    درپی افشاگری علیرضا شیرازی مبنی بر اسرائیلی بودن زبان پی اچ پی، گروهی در مقابل خانه وی جمع شدند و شعار "اسرائیل جنایت می کند، پی اچ پی حمایت می کند" را سر دادند. پس از انتشار این مطلب بسیاری از سایت های ضد اسرائیلی که با زبان پی اچ پی نوشته شده اند تمام صفحات خود را حذف کردند.

بسیاری از وبلاگ نویسان که از نرم افزارهای متن باز استفاده می کنند نیز قرار است تا پایان امشب تمام وبلاگ های خود را به سیستم های دیگر از جمله بلاگفا منتقل کنند. از سوی دیگر یکی از وزارتخانه نیز اعلام کرده تمام محصولات و خدماتی که طریق سایت های برنامه نویسی شده با php بفروش می رسند دیگر اجازه فروش و فعالیت ندارند.

در پی افشاگری علیرضا شیرازی که هنوز مشخص نیست این اطلاعات کاملا سری را چگونه به دست آورده است وضعیت وخیمی در میان سایت های ایران بوجود آمده است. انجمن مدیران سایت اینترنتی ایران نیز از مدیران سایت هایی که از PHP استفاده می کنند درخواست کرده در صورتی که امکان تغییر زبان سایت خود را در مدت زمان کوتاه ندارند، خیلی سریع پسوند فایل های خود را از PHP به ASP تغییر داده تا بلکه جو بوجود آمده کمی بهتر شود.

همچنین بسیاری از هکر ها از ساعاتی پیش اعلام کردند که تمام سایت های PHP را در تمام دنیا هک می کنند.

یکی دیگر از مدیران سایت های اینترنتی در گفتگو با خبرگزاری ... گفته است که "پس از شنیدن این مطلب سریع آمدم تا در روی صفحه اول سایت خود بنویسم مرگ بر اسرائیل که متوجه شدم در زبان برنامه نویسی PHP این امکان وجود ندارد که شعار های زد اسرائیلی بنویسم. و هر چی می نوشتم مرگ بر اسرائیل پس از ذخیره صفحه می دیدم که متن نوشته شده تغییر کرده است. از این موضوع بسیار شگفت زده شدم"

در ادامه ماجرا، هنوز سازمان های رسمی و دولتی که از زبان PHP استفاده می کنند (به دلیل تعطیلات 4 روزه در تهران) موضع گیری رسمی در این خصوص اعلام نکرده اند.

بنا بر گزارش های رسیده قیمت هاست و سرور لینوکس نیز به شدت کاهش پیدا کرده است و برخی از شرکت های خدمات دهنده اینترنتی به دلیل درخواست های بسیار مجبور شدند قیمت هاست و سرور های ویندوز خود را افزایش دهند.

مدیر وردپرس در یک کنفرانس خبری پس از انتشار خبر خروج سریع وبلاگ نویسان از وردپرس گفت : "این PHP بان اون PHP فرق می کنند ما PHP خودمان را خودمان نوشتیم و یک ریال از سود این سایت به اسرائیل نمی رود" اما گفته وی در مقابل جو گیر شدن وبلاگستان فارسی برای محکومیت PHP هیچ تاثیری برای کم شدن سرعت حذف وبلاگ های فارسی در این سرویس دهنده نداشته است.

همچنین مدیر بنیاد ویکی پدیا که به تازگی 6 میلیون دلار خود را به دست آورده در حالی در یک رستوران شیک در آمریکا در حال غذا خوردن بود به تلفن من پاسخ داد و گفت که "فعلا برای من که 6 میلیون دلار پول دارم این موضوع اهمیتی ندارد، مردم شما هم که کارت اعتباری ندارند که به من کمک کنند، سال دیگر اگر کارت اعتباری دار شدید شاید یک کلکی زدم که از مردم شما هم پول دریافت کنم"

بیل گیتس مدیر شرکت مایکروسافت نیز در پیامی خصوصی برای علیرضا شیرازی نوشت

Dear Alireza, Damet Hot, Let me know if you need any original software.

یکی از علمای فناوری اطلاعات نیز اعلام کرد استفاده از easyPHP در سرور های ویندوز اشکالی ندارد ولی در ادامه گفت مرض که نداریم کاری را با شک و تردید انجام دهید.

ستاد ساماندهی وب سایت ها نیز اعلام کرد برای سایت های php ساماندهی نداریم. واحد فیلترینگ نیز گفته است تمام سایت های php طی 24 ساعت آینده فیلتر می شوند و یا اینکه کل سایت ها را فیلتر می کنیم و به درخواست کاربران و پس از بررسی فقط سایت های ASP را باز می کنیم.

در پایان این پرسش مطرح می شود که آیا من بیکار ترم یا علیرضا شیرازی که این جنجال را آفریده است و ما به آن دامن می زنیم.
    منبع: وبلاگ عليرضا شليله
    (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۸ فروردين ۲۶ ۱۱:۵۱ صبح، توسط Y.P.Y.)
    ۱۳۸۷ دي ۲۳ ۰۵:۳۵ عصر
    یافتن ارسال‌ها پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط : itstaghi
    Na3r آفلاین
    ناصر خلقی

اعتبار: 11
    تشکرها : 257
    ( 576 تشکر در 308 ارسال )
    ارسال: #2
    RE: توسعه PHP توسط اسرائيليها
    یه جورایی شبیه به جک میمونه

کلی خندیدیم
    مخصوصا اینجاش

۱۳۸۷ دي ۲۳ ۰۷:۵۲ عصر
     تشکر شده توسط :
    admin آفلاین
    وحید سهرابلو

اعتبار: 100
    تشکرها : 1362
    ( 6197 تشکر در 3438 ارسال )
    ارسال: #3
    از توجهتون واقعا ممنون و اینکه اطلاع می دید که توی اینترنت چه خبرایی می گذره واقعا ممنون
    اما نکته اینجاست که این زبان یک زبان بازمتن هست که از نظر اخلاقی و حتی عرفی و دینی مشکلی وجود نداره چون از این جهانت جنبه آموزشی داره.
    در مورد افشا گری هم خیلی وقته که همه می دونن که zend ماله اسرائیل هست و مخصوصا بحث در مورد گرفتن لیسانس php که ایران رو محروم کرده بود یا خرید لایسنس محصولات زند که از خود شرکت میسر نبود و باید از نمایندگی هاش می گرفتیم.
    اما اینجا جای افسوس داره از بعضی از افرادی که دچار تصب می شن و ...
    ویندوز محصول آمریکاست. خیلی ها استفاده می کنند. ASP هم همینطور. جالب اینجاست که از نظر فقهی استفاده از اینها (البته خرید ) مجاز نیست چون به دشمنان اسلام داره سود می رسونه. می دونید همین سایتهایی که با asp نوشته شدن چقدر سرورهاشون داره به مایکروسافت سود می رسونه؟ آیا این سود که به مایکروسافت می رسه مالیاتش به دولت آمریکا نمی رسه؟
    البته باید گفت منبع معتبر نیست و به نظر من این کار یک فردی که ... بماند.
    فردا پس فردا هم میگن mysql زیر نظر وزارت دفاع آمریکاست استفاده نکنید.
    جنگ asp و php تا کی؟ چرا ما ایرانی ها اینقدر افکار خودمون رو در گروی چیزهای پوچ و بی ارزش می زاریم. چرا سایتهایی مثل ... واقعا متاسفم
    اینقدر هم شرکت زند رو مورد انتقادهای نادرست قرار ندیم. خیلی وقتها دیده شده که شرکت زند بر خلاف دولتش سعی کرده از کاربرای ایرانی حمایت کنه
    ۱۳۸۷ دي ۲۴ ۰۷:۲۴ عصر
     تشکر شده توسط : HiddeN
    Alimokhlesi آفلاین
    مدیر کل

اعتبار: 13
    تشکرها : 601
    ( 1126 تشکر در 412 ارسال )
    ارسال: #4
    1- بخش اعضمي از سود سالیانه شرکت های امریکایی به دولت ایالات متحده و ان هم به جهت حمایت از رژیم غاصب استفاده می نماید . اگر خوب نگاه کنیم مایکروسافت می تواند خود ش تامین کننده بخش اعضمی از حمایت های مالی به اسراییل باشد. پس کار کردن با مایکروسافت هم می تواندی عرق ملی و دینی رو تحریک کنه
    2-در تعالیم دینی اینطور گفته شده که علم را یاد بگیرید حتی اگر مجبئر شدید راهی طولانی ( از عربستان آنروز تا چین آنروز ) تا چین بروید. پس از اینجور شلوغ بازیا فقط میشه فهمید که از نداشتن درایت شلوغ کار هاست
    به جای اینکه بیان خودشون سرمایه گزاری کنن تولید علم کنن میان سود رسانی رو از یک شرکت به شرکت دیگه انتقال میدن.
    کسایی که اینجور شلوغ بازیارو درمیارن باید بشینن برای یکبار هم که شده فقط 10 دقیقه از عمر مبارکشون رو فکر کنن.
    3-
    نقل قول: درپی افشاگری علیرضا شیرازی مبنی بر اسرائیلی بودن زبان پی اچ پی
    اینطور ژورنالیست بازیا فقط سازیه که مدتی نواخته میشه تا یه بابایی به نون و نوایی برسه و مشهور شه و بعد قهرمان بشه .
    4-
    نقل قول: در پایان این پرسش مطرح می شود که آیا من بیکار ترم یا علیرضا شیرازی که این جنجال را آفریده است و ما به آن دامن می زنیم
    گزینه سوم هر چهار تايي تون
    5- اوپن سورس غیر قابل تحریمه
    ۱۳۸۷ دي ۲۴ ۱۰:۲۰ عصر
    یافتن ارسال‌ها WWW پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط :
    scooter آفلاین
    عضو مهم

اعتبار: 3
    تشکرها : 239
    ( 54 تشکر در 42 ارسال )
    ارسال: #5
    نقل قول: چون به دشمنان اسلام داره سود می رسونه.
    وحید جون بابا سخت نگیر فک نمی کردم انقدر سخت گیر باشی
    ۱۳۸۷ دي ۲۴ ۱۰:۵۷ عصر
     تشکر شده توسط :
    Na3r آفلاین
    ناصر خلقی

اعتبار: 11
    تشکرها : 257
    ( 576 تشکر در 308 ارسال )
    ارسال: #6
    بابا اگه با دقت میخوندید یه جورایی چرت و پرته

نقل قول: گروهی در مقابل خانه وی جمع شدند و شعار "اسرائیل جنایت می کند، پی اچ پی حمایت می کند" را سر دادند

نقل قول: در پی افشاگری علیرضا شیرازی که هنوز مشخص نیست این اطلاعات کاملا سری را چگونه به دست آورده است وضعیت وخیمی در میان سایت های ایران بوجود آمده است.

نقل قول: خیلی سریع پسوند فایل های خود را از PHP به ASP تغییر داده تا بلکه جو بوجود آمده کمی بهتر شود.

نقل قول: یکی دیگر از مدیران سایت های اینترنتی در گفتگو با خبرگزاری ... گفته است که "پس از شنیدن این مطلب سریع آمدم تا در روی صفحه اول سایت خود بنویسم مرگ بر اسرائیل که متوجه شدم در زبان برنامه نویسی PHP این امکان وجود ندارد که شعار های زد اسرائیلی بنویسم. و هر چی می نوشتم مرگ بر اسرائیل پس از ذخیره صفحه می دیدم که متن نوشته شده تغییر کرده است. از این موضوع بسیار شگفت زده شدم"

نقل قول: دیر وردپرس در یک کنفرانس خبری پس از انتشار خبر خروج سریع وبلاگ نویسان از وردپرس گفت : "این PHP بان اون PHP فرق می کنند ما PHP خودمان را خودمان نوشتیم و یک ریال از سود این سایت به اسرائیل نمی رود"

نقل قول: همچنین مدیر بنیاد ویکی پدیا که به تازگی 6 میلیون دلار خود را به دست آورده در حالی در یک رستوران شیک در آمریکا در حال غذا خوردن بود به تلفن من پاسخ داد و گفت که "فعلا برای من که 6 میلیون دلار پول دارم این موضوع اهمیتی ندارد، مردم شما هم که کارت اعتباری ندارند که به من کمک کنند، سال دیگر اگر کارت اعتباری دار شدید شاید یک کلکی زدم که از مردم شما هم پول دریافت کنم"

نقل قول: بیل گیتس مدیر شرکت مایکروسافت نیز در پیامی خصوصی برای علیرضا شیرازی نوشت

نقل قول: یکی از علمای فناوری اطلاعات نیز اعلام کرد استفاده از easyPHP در سرور های ویندوز اشکالی ندارد ولی در ادامه گفت مرض که نداریم کاری را با شک و تردید انجام دهید.

نقل قول: ستاد ساماندهی وب سایت ها نیز اعلام کرد برای سایت های php ساماندهی نداریم. واحد فیلترینگ نیز گفته است تمام سایت های php طی 24 ساعت آینده فیلتر می شوند و یا اینکه کل سایت ها را فیلتر می کنیم و به درخواست کاربران و پس از بررسی فقط سایت های ASP را باز می کنیم.

این نوشته یا طنزه یا نویسندش دیوونه بوده
    ۱۳۸۷ دي ۲۵ ۰۱:۰۱ صبح
     تشکر شده توسط :
    admin آفلاین
    وحید سهرابلو

اعتبار: 100
    تشکرها : 1362
    ( 6197 تشکر در 3438 ارسال )
    ارسال: #7
    scooter dateline=[align=right' نوشته شده توسط:  '1231871278']
    نقل قول: چون به دشمنان اسلام داره سود می رسونه.
    وحید جون بابا سخت نگیر فک نمی کردم انقدر سخت گیر باشی
    من فقط در جواب گفتم. وگرنه ما رو با مایکروسافت کاری نیست که فکر سود روسونی بهش باشیم[/align]
    ۱۳۸۷ دي ۲۵ ۱۲:۴۹ عصر
     تشکر شده توسط :
    obalit آفلاین
    عضو جدید
    **

تشکرها : 17
    ( 11 تشکر در 5 ارسال )
    ارسال: #8
    (۱۳۸۷ دي ۲۵ ۰۱:۰۱ صبح)yakoza نوشته شده توسط:  این نوشته یا طنزه یا نویسندش دیوونه بوده

كاملاً مشخص هستش كه داره مسخره مي كنه.
    ۱۳۸۷ دي ۲۵ ۰۴:۳۰ عصر
     تشکر شده توسط :
    parvane آفلاین
    عضو مهم

اعتبار: 12
    تشکرها : 590
    ( 424 تشکر در 242 ارسال )
    ارسال: #9
    Big Grin

ای بابا..عجب! چرا همیشه توی ایران چیزای بی ربط رو بهم ربط میدن؟
    اگه اینجوریه که 80% دنیا دست یهودیا میچرخه...
    (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۷ دي ۲۶ ۰۱:۱۰ صبح، توسط parvane.)
    ۱۳۸۷ دي ۲۶ ۰۱:۰۳ صبح
     تشکر شده توسط :
    behrooz_heyhu آفلاین
    عضو جدید
    **

تشکرها : 32
    ( 52 تشکر در 13 ارسال )
    ارسال: #10
    RE: توسعه PHP توسط اسرائيليها؟!
    آفرین به اون دو تا اسرائیلی چقدر مخ بودن که تونستن یه همچین زبانی رو اینقدر خوب توسعه بده تازه حتی تو کشور قصبی خودشون هم این کارو کردن.
    ۱۳۸۸ آبان ۲۷ ۰۷:۲۹ عصر
    یافتن ارسال‌ها WWW پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط :
    « قدیمی تر | تازه‌ تر »

• صفحه‌ها (2):
  • ارسال پاسخ
    پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
    IranPHP.org | تماس با ما | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | بایگانی | پیوند سایتی RSS