• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تنظیم مکان عناصر قالب از قسمت مدیریت سایت
سلام. امیدوارم سوالم رو متوجه بشید . Confused
من یک صفحه دارم که قالب سایت هست و به دو بخش تقسیم کردم ، راست و چپ. (از دو تا div استفاده کردم ).و یک صفحه در قسمت مدیریت سایت دارم که مخصوص مدیریت امکانات سایت مثل ماژول ها یا منو هاست ( شما فرض کنید فقط منو )کارشم اینه که معلوم کنه منو در کدام قسمت قالب باشه با توجه به تعدا بخش های قالب گزینه های مختلف خواهیم داشت برای این قالب راست و چپ.و یک تابع در div سمت راست قالب نوشتم که منوهای با تنظیم سمت راست نشون بده و یک تابع در div سمت چپ که منوهای با تنظیم سمت چپ رو نشون بده .
مشکل زمانی هست که قالب جدیدی رو سایت نصب می کنم و این قالب ممکن است بجای دو بخش چند بخش باشد . حالا من به قسمت مدیریت منو میرم تا معلوم کنم منو در کدام قسمت قالب قرار بدم . حال از کجا باید متوجه بشم که قالب جدید چند بخش داره تا در صفحه مدیریت لیست بشه و یکی رو انتخاب کنم .
نمونه چیزی که پرسیدم در سی ام اس جوملا وجود داره . اونجا می تونید جای عناصر را در قالب تغییر دهید . بسته به قالب گزینه ها تغییر می کنند .
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من فکر می کنم یه متغیری چیزی توی سی اس اس قرار می دن که درست نمایش بده
مثلن در سیستم وردپرس برای اینکه نام طراح قالب رو بدونن تو بخش سی اس اس یه بخشی رو برای این به صورت کامنت قرار می دن. فکر کنم شما هم می تونی از این استفاده کنی برای این موضوع.
یعنی ابتدای سی اس اس رو به متغیر تعریف کنی مثلن :
کد:
Column = 3

بعد تو بخش مدیریت این رو بخونی و بر اساس اون نمایش بدی
نمی دونم راه حل من درسته یا نه
بچه هایی که حرفه ای تر هستن راهنمایی کنن لطفن
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
  پاسخ
تشکر شده توسط : ahmad65
مولانا جان ممنون از اینکه پاسخ دادی . بله تو وردپرس همونطوری که گفتی هست . ولی فکر می کنم از یه راه دیگه ای استفاده می کنند . حالا تو وردپرس سی اس اس رو حتما باید قرار بدی ولی اگه کسی اینجا از سی اس اس استفاده نکرد چی ؟ البته میشه اجبارش کرد که استفده کنه ولی هیچ اجباری نیست . منتظر میمونم ببینم پیشنهاد بهتری هست یا نه . بازم ازت ممنونم .
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان