/
  • تفاوت فاحش در شمارنده سایت و شمارنده وبگذر

• ارسال پاسخ   امتیاز موضوع:
    • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5

حالت موضوعی | حالت خطی تفاوت فاحش در شمارنده سایت و شمارنده وبگذر
    نویسنده پیام
    mojtabakhaloo آفلاین
    یاشار

اعتبار: 0
    تشکرها : 2
    ( 12 تشکر در 10 ارسال )
    ارسال: #1
    تفاوت فاحش در شمارنده سایت و شمارنده وبگذر
    با سلام به همه دوستان

یک سوال داشتم که ممنون می شم اگه پاسخ بدین. البته دقیقا نمی دونستم تو کدوم فروم باید این سوال رو بپرسم و بنظرم اینجا بهترین جا بود بنابراین اگه این سوال مربوط به اینجا نمی شه عذرخواهی من رو پیش پیش بپزیرین

و اما سوال

من تو سایتم یه شمارنده با استفاده از دستورات php درست کردم که برای هر بازیدی که از سایت می شه یک شماره می اندازه ( کنتور می ندازه ) و توی همون سایت از کدهای شمارنده سایت وبگذر هم استفاده می کن ( به دلیل اینکه این سایت امکانات دیگه ای از جمله کلمات جستجو شده ، آخرین بازدید کننده ها و غیره رو هم می ده که همونطور که خودتون می دونین نوشتن کدهای php برای یک چنین کارهایی زمان زیادی می بره و بهتره که از این سایتها استفاده کنیم ) ولی چیزی که هست اینه که تفاوت بین تعداد بازدید ها و شمارنده ای که خودم با php برای سایت ساختم خیلی با اون چیزی که وبگذر نشون می ده فرق می کنه ( و البته اینو اضافه کنم که درباره درست عمل کردن شمارنده خودم مطمئن هستم چون در چند ماه گذشته آمار شمارنده من با شمارنده وبگذر تقریباً مساوی و قابل قبول بود و از نظر منتطقی درست بنظر می رسید ولی در چند ماه اخیر اختلاف فاحش بینشون دیده می شه ) شمارنده سایت که خودم ساختم آمار خیلی خیلی بیشتر از اون چیزی که وبگذر نشون میده هستش . می خواستم بدونم به کدوم یکی از شمارنده ها بییشتر اعتماد کنم ؟!!! البته فکر کنم شمارنده خودم بهتر باشه ولی اختلاف خیلی زیاد بین دو شمارنده باعث شد تا از شما هم بپرسم ببینم نظرتون راجع به شمارنده وبگذر چی هستش و آیا این شمارنده ممکنه خوب عمل نکنه ؟ ( کد های شمارنده وبگذر تقریباً در انتهای صفحه قرار گرفته و ممکنه این باعث می شه که تعداد زیادی از بازدید کننده ها قبل از کامل شدن صفحه به یک صفحه ی دیگه برن و شمارنده ی وبگذر اونها رو نادیده بگیره ؟ )

درهر صورت من فقط سوالم اینه که به شمارنده خودم اعتماد کنم یا به وبگذر ؟ و اینکه این وبگذر چقدر مورد اعتماده ؟

با تشکر بسیار
    و خدانگهدار
    ۱۳۸۹ تير ۲۳ ۱۱:۲۲ عصر
    یافتن ارسال‌ها پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط :
    admin آفلاین
    وحید سهرابلو

اعتبار: 100
    تشکرها : 1362
    ( 6198 تشکر در 3439 ارسال )
    ارسال: #2
    RE: تفاوت فاحش در شمارنده سایت و شمارنده وبگذر
    ممکنه کدهای وب گذر لود نشده باشن. بهتره با خود وب گذر در میون بزارید
    ۱۳۸۹ تير ۲۴ ۱۲:۲۰ عصر
     تشکر شده توسط :
    mojtabakhaloo آفلاین
    یاشار

( 12 تشکر در 10 ارسال )
    ارسال: #3
    ممنون از جوابتون ولی فکر نمی کنم سایت وبگذر جواب خاصی به این سوال بده.

شما خودتون یه شمارنده مورد اطمینان چی رو پیشنهاد می دین . یا اصلا شما خودتون برای اینکه آمار سایتتون رو داشته باشین از چی استفاده می کنین ؟ توی php کلاس خاصی نوشته شده اطلاعات آماری سایت رو برامون تجزیه و تحلیل کنه و بهمون بده ؟ چون من فکر می کنم بیشترین مشکل از همین لود شدن کدهای وبگذر هستش که دیر لود می شه . اگه با php بتونم اطلاعات و آمار سایت رو تو خودش بگیرم فکر کنم بهتر باشه .

ممنون و خدانگهدار
    ۱۳۸۹ تير ۲۶ ۰۱:۵۷ عصر
     تشکر شده توسط :
    admin آفلاین
    وحید سهرابلو

اعتبار: 100
    تشکرها : 1362
    ( 6198 تشکر در 3439 ارسال )
    ارسال: #4
    Google analytic
    ۱۳۸۹ تير ۲۶ ۰۲:۱۳ عصر
     تشکر شده توسط :
    mojtabakhaloo آفلاین
    یاشار

( 12 تشکر در 10 ارسال )
    ارسال: #5
    با سلام

من تو این چند روز که نبودم از سایت google analytics ( پیشنهاد شما ) برای سایت استفاده کردم ولی این سایت هم آماری که نشون می ده با آماری که شمارنده خود سایتم نشون می ده خیلی تفاوت داره . این سایت ( google analytics ) بازدید های روزانه رو حدود 70 نفر نشون می ده در حالی که شمارنده سایت بازیدهای روزانه رو یه چیزی در حدود 20000 ( بیست هزار نفر در روز ) نشون می ده !
    من واقعا گیج شدم . نمی دونم که آیا واقعا سایتم اینهمه بازدید داره یا یه جای کار لنگ می زنه ؟ ماه گذشته برای اولین بار پهنای باند سایتم تموم شد. می خوام بفهمم که اگه واقعا این همه بازدید کننده دارم ( اگه همشون بازدید کننده واقعی هستن ) پهنای باند سایتم رو افزایش بدم و براش پول بیشتر خرج کنم ولی اگه این آمار غیر واقعی هستش و به نوعی دزدیده شدن پهنای باند من هست جلوشو بگیرم.
    نمی دونم چطوری متوجه بشم که کدوم آمار درسته. کنترل پنل هاست هر روز پهنای باند رو کم می کنه که نشان از استفاده شدن و دیده شدن صفحات سایت هستش ( و البته توی صفحه ای که آخرین بازدیدهای سایت رو نشون می ده تمام بازدید کننده ها رو گوگل روبوت نوشته !!! یعنی می شه گوگل روبوت هر روز به سایت هم سر بزنه اونم اینهمه ؟! ) ولی از اون طرف سایت های شمارنده ای که توی سایت استفاده می کنم ( مثل وبگذر و گوگل آنالیتیک ) تعداد مراجعه کننده خیلی پایین رو نشون می دن که قاعدتا نباید اینهمه پهنای باند رو مصرف کنن !
    من چکار کنم ؟ چطوری بفهمم که پهنای باندم درست مصرف می شه یا نه ؟ آیا مراجعان واقعی به سایت پهنای بادم رو مصرف می کنن یا دلایل دیگه ای وجود داره که پهنای باندم اینقدر سریع مصرف می شه ؟ اگه مراجعه کننده نیست پس چی باعث می شه که پهنای باند من بسوزه ؟ عکس های توی سایتم اونقدر زیاد نیست که بگم دیگران دارن پهنای باندم رو می دزدن ، فایلی هم روی سایتم نیست که از اون استفاده کنن . تنها روش استفاده پهنای باند توی سایت من بازدید از سایت هستش. حالا فقط می خوام بدونم چطوری می شه که پهنای باندم تموم می شه در حالی که آمار شمارنده سایت با شمارنده هایی که روی سایت ( از طریق سایت های دیگه ) قرار دادم همخوانی نداره ( یعنی اصلا همخوانی نداره ، وبگذر و گوگل آنالیتیک تعداد مراجعه کننده در روز رو تقریبا روزی 60 نفر نشون می دن ولی شمارنده سایت 20000 نفر در روز نشون می ده ! اینهمه تفاوت آیا منطقیه ؟ )

ممنون از اینکه وقت می زارین و جواب می دین
    باز هم ممنون و خدانگهدار
    ۱۳۸۹ مرداد ۱۴ ۱۱:۲۸ صبح
     تشکر شده توسط :
    mojtabakhaloo آفلاین
    یاشار

( 12 تشکر در 10 ارسال )
    ارسال: #6
    دوباره سلام

آقا من همین الان متوجه شدم که تمام این اختلاف سر هیمن روبوت گوگل ( googlebot ) هستش . ماه گذشته همین روبوت 9 گیگا بایت از پهنای باند 10 گیگا بایتی سایت من رو مصرف کرده ! ، این ماه هم با اینکه هنوز چند روز بیشتر از اول ماه میلادی نمی گذره با 77738 بازدید از سایت حدود 3.5 گیگابایت از پهنای باند رو مصرف کرده !
    حالا من چطوری جلوشو بگیرم ؟ البته نه اینکه جلوشو بطور کامل بگیرم که دیگه نتونه بیاد فقط محدودش کنم که اینهمه از پهنای باند رو الکی مصرف نکنه ؟

ممنون از همه
    ۱۳۸۹ مرداد ۱۴ ۱۲:۳۱ عصر
     تشکر شده توسط :
    saeedit آفلاین
    عضو جدید
    **

تشکرها : 0
    ( 2 تشکر در 2 ارسال )
    ارسال: #7
    می تونی از Robots.txt استفاده کنی. مثلا مشخص کنی که این روبوت های محترم سراغ کدوم قسمت های سایت برند و به بقیه کار نداشته باشند و یا برعکس.
    نمونه:

allow: archive/index.php
    disallow: style/index.css
    ۱۳۸۹ مرداد ۱۸ ۰۵:۱۶ عصر
    یافتن ارسال‌ها WWW پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط :
    zoghal آفلاین
    صالح سوزنچی

اعتبار: 23
    تشکرها : 1500
    ( 1729 تشکر در 992 ارسال )
    ارسال: #8
    دوست عزیز دلیل کاملا مشخص هست. مخصوصا اماری که google analytics خیلی فیلتر شده است.

به عنوان مثال کانتر شما هر مشاهده صفحه رو یکی به بازدید اضافه میکنه

اما سرویس های دیگر یک سری فیلتر دارند. مثلا یک شخص 20 مرتبه صفحه رو رفرش کنه همون 1 بار رو محاسبه می کنند.

یا دلیل محکم تر. خیلی از بازدید ها توسط روباط ها انجام میشه. و روباط ها جاوا اسکریپت رو فرواخوانی نمی کنند . این باعث میشه سیستم شما شمارش رو انجام بده اما سرویس دهنده ها این کار رو نکنند
    ۱۳۸۹ مرداد ۱۸ ۰۵:۴۰ عصر
    یافتن ارسال‌ها WWW پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط : ali786
    « قدیمی تر | تازه‌ تر »

ارسال پاسخ
    پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
    IranPHP.org | تماس با ما | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | بایگانی | پیوند سایتی RSS