کدام نوع فریم ورک را می پسندید
Glue framework
14.29%
1
Full Stack framework
85.71%
6
7 رای
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تعریف و تحلیل پروژه
مثل اکثر فریم ورک ها ما هم روال زیر رو دنبال می کنیم

[عکس: attachment.php?aid=358]

ببینید دوستان ما می خوایم یک سی ام اس خیلی ساده رو پیاده سازی کنیم. البته منظورم از ساده بودن سبک بودنه. از دوستانی که با UML آشنایی دارند UML خودشون رو برای این سی ام اس ارائه بدن. کسانی که با UML آشنایی ندارند سعی کنند یادبگیرند. باور کنید UML خیلی به موفقیت یک پروژه کمک می کنه.
بعد از اینکه همه دوستان UML خودشون رو ارائه دادند بحث می کنیم که کدوم یکی بهتره و چرا و به طور کلی بهتره چطوری پیاده سازی بشه تا هم performance خوبی داشته باشیم هم امکانات خوب.

UML های خودتون رو تا تاریخ 12 مرداد ارائه بدید که بتونیم این تاپیک رو تا آخر هفته جم و جور کنیم و بریم سر مرحله اجرا.

فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی

پاسخ
تشکر شده توسط : oia Goback payam
من از فردا بعد از ظهر میرم دنبالش ولی یه سوال برام پیش اومده ، چرا فکرامونو رو هم نریزیم و یک ایده که مورد پسنده همه ماست رو پیاده سازی نکنیم؟
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
راستش من UML رو می شناسم!
اما هرگز نفهمیدم که
نقل قول:از دوستانی که با UML آشنایی دارند UML خودشون رو برای این سی ام اس ارائه بدن.
یعنی چی؟ من چی رو باید با UML ترسیم کنم؟!

نقل قول:من از فردا بعد از ظهر میرم دنبالش ولی یه سوال برام پیش اومده ، چرا فکرامونو رو هم نریزیم و یک ایده که مورد پسنده همه ماست رو پیاده سازی نکنیم؟
بنظرم بهتره این حرف هارو بزاریم کنار! اولآ که انجام پروژه از خوده پروژه مهمتره. دومآ CMS بنظرم منم بهترین پیشنهاده!. سومآ اگه بخوایم وارده این مقولات بشم یکه هفته اضافی وقت گرفته می شه. چهارمآانجام یک CMS برای همه مقدوره. پنجمآ ...

--
چیکار کنیم که این تایپینگ شلوغ نشه؟!
پیشنهاد : حذف پست های اضافی Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط : admin
منم با کل حرفهای امین موافقم
مخصوصا با قسمت اخرش در مورد خودم Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط : oia
بعد یکم جستجو و مطالعه Big Grin
نیکنام عزیز بهتره نیست اول پروژه CMS رو تحلیل کنیم؟
اینجوری رسم نموداره های UML هم راحت تر می شه! اینطور نیست؟
  پاسخ
تشکر شده توسط : hidensoft
خودت شروع کن امین.
  پاسخ
تشکر شده توسط : oia
چشم Cool
من فرض کردم که منظور از CMS ( سیستم مدیریت محتوی ) یه برنامه ایی شبیه word press. ( درست فرض کردم؟ )
اگه اینطوری فرض کنیم اونوقت پروژه تعریف می شه اینطوری : یه برنامه تحت وب که علاوه بر امکان انشار مطالب در قالب وب، با برخورداری از فن آوری ها و امکانات روز جهت تسهیل در بروز آوری و ارتقاع سیستم برای استفاده کنندگان را فراهم می آورد.
ذکر نیاز های پروژه در قالب تعریف بالا :
1. سیستم مدیریت، کنترل و جستجوی کاربران اعم از عضو و غیره
2. سیستم انتشار مطالب با قابلیت دسته بندی، آرشیو، جدیدترین، جستجو، پیگیری فید ( RSS )، نظرات خوانندگان، جزییات مطلب، قابلیت انشار در سایر قالب ها مانند PDF و ...
3. ایجاد آمار از لیست و فعالیت کاربران
4. قابلیت تعریف و مدیریت پوسته ( theme ) به صورت آزاد
5. قابلیت تعریف و مدیریت برنامک ها ( plugins ) بصورت آزاد
6. قابلیت تعریف برنامه هایی موازی سیستم انتشار مطالب برای ایجاد کاربری های جدید در برنامه
7. قابلیت انشار مطلب در شبکه های اجتماعی

در اینجا اومدم از دید یک سفارش دهنده برنامه عمل کردم. امیدوارم اگه قبول شد زائده هاش رو بزنیم و کمبود هاش رو جبران کنیم Wink
البته در ادامه سیستم رو از نظر توسعه دهنده هم نگاه می کنیم Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط : payam cyletech mohsened hidensoft php
من هم چند مورد به موارد ذکر شده توسط محمد امین اضافه می کنم:
1. قابلیت محدود ساختن ورود بازدیدکنندگان به وبسایت/صفحه مورد نظر کاربر
2. قابلیت افزوده شدن امکانات سرویس های خارجی مثل گوگل آنالیز در قالب یک پلاگین
3. قابلیت دنبال کردن مطالب نویسندگان
4. سیستم رأی گیری برای نظرات ، مطالب و فعالیت نویسندگان
5. قابلیت دریافت محتوا از فرمت XML و منتشر ساختن آن
6. قابلیت نوشتن روبات برای کارهای تکراری مدیر (ویرایش ، محروم سازی ، نظر دادن) در قالب یک پلاگین
7. قابلیت کار با پایگاه داده با ویژگی های خاص(ویرایش،افزودن،حذف،بکاپ،بهینه سازی،نوشتن دستور موردنظر مدیر)
8. قابلیت چند زبانه کردن سیستم مدیریت محتوا
9. بصورت پیش فرض قرار داشتن سیستم های انجمن محبوب (mybb,phpbb,vbuletin) و نصب یکی از آنها توسط مدیر بصورت دلخواه
10. سازگاری سیستم و مخلفات آن با انواع سیستم عامل های گوشی
11. سازگاری کامل سیستم با تکنولوژی روز

اینها چیزایی هستند که من بعنوان یک مصرف کننده (مخدر php) دوست دارم در سیستمی که ازش استفاده می کنم باشن. البته من چیزی که از محمد خواستی نیک نام جان نمیدونم چیه. امروز رفتم دنبال UML و خوندم ببینم چیه. انگار همون OOP خودمونه چون همش از شیءگرایی صحبت می کرد(نویسنده مطلب). درسته؟
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : mohsened hidensoft oia
نیکنام اومد و رفت و نظر نداد ما موندیم یه لنگه هوا Wink

--
کلمات کلیدی :
کاربران
انتشار مطالب
آمار
پوسته ها
پلاگین ها ( plugins )
اجزا ( components )

--
بررسی انواع کاربران :
مدیر ارشد : مدیر برنامه، برتمام قسمت ها مدیریت دارد
مدیر : توسط مدیر تعریف و کنترل می شود. از حداقل تا حد اکثر دسترسی ها رو بنا بر نظر مدیر ارشد دارد.
سایر : بازدید کننده ها از وب سایت.

--
اگه قبول بشه مرحله بعد فک کنم طراحی use case هاست Blush
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من منتظر نظرات بقیه دوستان هستم
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان