• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تداخل در جی کوئری
سلام،
یه پروژه دستمه که به شدت توش از جی کوئری های اماده مثل اسلاید شو، گالری و ... استفاده شده و به علاوه خودم هم بسته به نیازشون قسمت های مشابه دیگه ای مثل پنجره های جی کوئری و ... رو به پروژه اضافه کردم.

مشکل اول عدم اشنایی کافی من با این سورس فوق العاده شلوغه
مشکل دوم که طبیعتا توی این موارد اتفاق میوفته تداخل کدهای جاوا اسکریپت و جی کوئری هست که باعث میشه یه سری از این بخش ها مثل اسلاید شو و ... از کار بیوفته.
پیدا کردن محلی هم که باعث به وجود اومدن این مشکل شده سخت و زمان بره.
برای رفع این مشکل سریع ترین کاری که به ذهنم رسید استفاده از iframe بود. به عنوان مثال اسلاید شو و یه سری از بخش ها رو توی فایل های جدا گانه درست کنم و توی صفحه اصلی با استفاده از iframe نمایش بدم. روش استانداردی نیست اما سریعه و مشکل رو برطرف میکنه و من هم چاره ی دیگه ای نداشتم.
الان بم گفته شده که از iframe توی پروژه استفاده نکنم!

روش jQuery Name Conflicts هم مشکل رو برطرف نمیکنه، این روش برای جلوگیری از تداخل بین کتابخانه های دیگر جاوااسکریپت با جی کوئری هست نه خود جی کوئری.

نظر شما و راه حلی که این مشکل رو برطرف میکنه چیه؟

ممنون Heart
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
راستش منم زیاد جاوا اسکریپت رو با جی کوئری ترکیب میکنم ولی هیچوقت به مشکل بر نخوردم. چطوری ترکیب شدن مگه؟ باید ببینم تا نظر بدم.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
جه تداخلی به وجود اومده؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
مثال میزنم، یه بخش اسلاید شو برای تصاویر داریم که از جی کوئری استفاده میکنه. 7 یا 8 تا فایل جاوا اسکریپت مربوط به جی کوری رو باید براش شامل صفحه کنیم. توی این چندتا فایل متوجه شدم مشکل از jquery-1.js نامی هست که اگر شامل بشه اسلاید شو به درستی کار میکنه اما دو بخش دیگه (منو ها و گالری) که اون ها هم از جی کوئری استفاده میکنن رو از کار میندازه!
بررسی سورسش هم زمان بره و دشواره(این فایل رو به عنوان مثال پیوست میکنم).
این مورد فقط یکی از فایل هایی هست که مشکل داره، موارد و فایل های دیگری هم وجود دارن Sad

فایل‌های پیوست
.zip   jquery-1.zip (اندازه 18.21 KB / تعداد دانلود: 7)
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اول اینکه بهتره از ابزاری چون http://jsbeautifier.org/ استفاده کنی لااقل یکم این فشردگی رو کم کنی. ولی جداً خیلی سخته. باید فایرباگ ببینی چی نشونت میده. من جداً نمیدونم تو این فایل 2740 خطی باید دنبال چی بگردم!! Undecided
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : undefined
این مشکل بخاطر استفاده کردن از چند نسخه ی کتابخانه های Jquery پیش اومده... اون کتابخانه هایی که مختص خود Jquery هستن و نه اون ماژول خاص....مثلا نوشته Jquery.1.7.js..... همه رو از صفحه بردارین و آخرین نسخه ای که دارین رو بذارین باشه....فکر میکنم مشکلتون حل میشه
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط : undefined zoghal
یه موضوع دیگه ای هم که پیشنهاد میکنم تست کنید عوض کردن ترتیب لود فایل های جاوا و ترتیب قرار گیری کد ای جاوا توی صفحه است. من قبلا چند بار این مشکل رو داشتم که مثلا فلان کتاب خانه لود شده بعدش یکی دیگه و توی اولی چیزی بوده که نمیگذاشته دومی درست کار کنه. ترتیب لودشون که عوض شده مشکل حل شده
  پاسخ
تشکر شده توسط : undefined zoghal

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان