• 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحلیل سایت فروش هاستینگ
با سلام خدمت دوستان
برای شروع کار واحد توسعه شروع ابتدا قرار شده اسکریپت فروش هاستینگ که نیاز سایت برای فروش هاست و تامین مخارجشش رو باشه شروع کنیم و همچنین بتونیم از روش فروش داشته باشیم تا جواب این همه زحمتهای بچه ها رو اندکی خیلی کم بدیم
آموزش zend هم بر مبنای همین اسکریپت شروع میشه.
حالا برای شروع می خواییم که سایت فروش هاستینگ رو تحلیل کنیم.
با اجازه من به عنوان کارفرما باشم.

من نیاز به یه سایت فروش هاستینگ دارم که دارای نیازهای زیر باشه
۱- قسمت مدیریت کاربران ( ورود و عضویت و هر چیزی که برای یه کاربر مورد نیاز هست)
۲- قالب می خوام به راحتی قابل تغییر باشه
۳- می خوام چند زبانه باشه
۴- می خوام که بتونم محصولاتی رو تعریف و در دسته‌بندی هایی قرار بدم. حالا این محصولات باید دارای ویژگی‌های زیر باشه
۴-۱: یک محصول می‌ تونه به صورتی باشه که یه بار خریده بشه و دیگه پرداختی نداشته باشه و فقط یه پرداخت داشته باشه
۴-۲ : یک محصول می تونه به صورتی باشه که به صورت دوره‌ای خرید بشه و هزینه راه ‌اندازی داشته باشه. (تعداد دوره برای هر محصول می‌تونه متفاوت باشه)
۴-۳ : یه محصول می‌تونه به یه محصول دیکه الحاق بشه . و همراه اون محصول باشه. که باز این محصول می‌تونه دو ویژگی بالا رو داشته باشه
۴-۴ : علاوه بر دسته‌بندی محصولات. هر محصول می‌تونه در یک دسته قرار بگیره که این دسته دارای ویژگی هایی خاصی باشه. ۰البته این دسته‌ها به صورت پیش‌فرض داخل سیستم موجود هست. مثلا دسته هاستینگ cpanel یا دسته هاستینگ plesk که بشه وقتی که یه سفارش جدید می‌یاد به صورت خودکار یه هاست ساخته بشه یا وقتی که کسی پرداختش رو انجام نده حسابش بسته بشه
۵- هر مشتری دارای یه حساب داخلی باشه که این حساب اصلی هست و هرگونه پرداخت و برداشت از این حساب انجام میشه.
۶- امکان شارژ حساب به صورت‌های متفاوت (مثل پرداخت با بانک سامان یا حواله بانکی) موجود باشه
۷- صدور صورتحساب برای مشتری موجود باشه.
۸- بشه برای هر محصول تعیین کرد که بعد از چه مدت پرداخت نکردن سفارش مشتری بسته و بعد از چه مدت پرداخت نکردن حساب مشتری حذف بشه.

من که فعلا چیز دیگه ای به ذهنم نمیاد
  پاسخ
تشکر شده توسط : Na3r zoghal Y.P.Y oia smhnaji
من یه ایده در ضمینه sharedHost دارم که اگه بشه پیادش کرد فکر کنم با بقیه نرم افزارهای مشابه خیلی فرق کنه.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من هم شدیدا داشتم روی این پروژه فکر میکردم چون نیاز دارم به این سیستم.
اما چیزی که من بهش فکر میکنم. یک سیستم حسابداری و مدیریت کاربر هست.
با این شرایط
1- تعریف دسته بندی محصول
2- تعریف پکیج های خرید(سالانه - ماهانه - ساعتی- حجمی)
3- معرفی یک مشتری به سیستم.
4- ثبت خرید مشتری بر اساس محصولات و نوع خرید.
5- صدور فاکتور خرید، صدور فاکتور جهت پرداخت ماهیانه قبل از فرا رسیدن سر رسید.
6- اعلام انقضا قرار داد(هاستینگ و دامین و وی چیز n)
7- یک سری گزارشات.

اما در مورد طرح شما وحید جان
نقل قول:۸- بشه برای هر محصول تعیین کرد که بعد از چه مدت پرداخت نکردن سفارش مشتری بسته و بعد از چه مدت پرداخت نکردن حساب مشتری حذف بشه.
اگر منظور حساب هاستینگ هست باید سیستم وارد این کار بشی واسه بستن و باز کردن یک شخص.

اما مورد بعدی چون چیزی که شما تعریف کردی حالت یک سایت کامل هست. باید قابلیت تغییر تملیت رو هم بهش بدیم. چند نفر حاظر اسکریپتی رو استفاده کنند که شبیه ایران پی اچ پی باشه؟
ولی یک سیستم حساب داری می تونه خیلی فروش داشته باشه.
خودت بهتر با این موضوع آشنا هستی چون نمونه کارت رو دیدم در این مورد
در کل چیزی که من بیان کردم نیازی بود که وقتی به چندتا از این هاست فروش ها صحبت کردم خواهان این بودن
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۸۸ مرداد ۲۲, ۰۵:۵۴ ب.ظ)zoghal نوشته: من هم شدیدا داشتم روی این پروژه فکر میکردم چون نیاز دارم به این سیستم.
اما چیزی که من بهش فکر میکنم. یک سیستم حسابداری و مدیریت کاربر هست.
با این شرایط
1- تعریف دسته بندی محصول
2- تعریف پکیج های خرید(سالانه - ماهانه - ساعتی- حجمی)
3- معرفی یک مشتری به سیستم.
4- ثبت خرید مشتری بر اساس محصولات و نوع خرید.
5- صدور فاکتور خرید، صدور فاکتور جهت پرداخت ماهیانه قبل از فرا رسیدن سر رسید.
6- اعلام انقضا قرار داد(هاستینگ و دامین و وی چیز n)
7- یک سری گزارشات.

اما در مورد طرح شما وحید جان
نقل قول:۸- بشه برای هر محصول تعیین کرد که بعد از چه مدت پرداخت نکردن سفارش مشتری بسته و بعد از چه مدت پرداخت نکردن حساب مشتری حذف بشه.
اگر منظور حساب هاستینگ هست باید سیستم وارد این کار بشی واسه بستن و باز کردن یک شخص.

اما مورد بعدی چون چیزی که شما تعریف کردی حالت یک سایت کامل هست. باید قابلیت تغییر تملیت رو هم بهش بدیم. چند نفر حاظر اسکریپتی رو استفاده کنند که شبیه ایران پی اچ پی باشه؟
ولی یک سیستم حساب داری می تونه خیلی فروش داشته باشه.
خودت بهتر با این موضوع آشنا هستی چون نمونه کارت رو دیدم در این مورد
در کل چیزی که من بیان کردم نیازی بود که وقتی به چندتا از این هاست فروش ها صحبت کردم خواهان این بودن

چه ايرادي داره كه سيستم حسابداري هم داشته باشه منظورم اينه كه داشتن سيستم حسابداري همراه هر نرم افزار فروشي لازمه دوم اينه من منظورت رو از اين جمله نفهميدم
نقل قول:
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام،

نقل قول:۲- قالب می خوام به راحتی قابل تغییر باشه
فروش هاست هستش یا مدیریت هاست؟
و اینکه کاربر قراره مدت زیادی رو در Control panel سر کنه که multi-theme باید داشته باشه؟

نقل قول:۳- می خوام چند زبانه باشه
برای چی؟ به غیر از مشتریان ایرانی/فارسی زبان چه مشتری های دیگه ای داریم؟

نقل قول:۵- هر مشتری دارای یه حساب داخلی باشه که این حساب اصلی هست و هرگونه پرداخت و برداشت از این حساب انجام میشه.
یعنی این با شماره 1 فرق میکنه؟

و آخر اینکه قضیه شارژ چیه؟ و به چه دلیل؟ Smile
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

صدام: "اگر با ارتش شاه ایران طرف بودیم، یک ماهه جنگ را می بردیم"
http://gulfnews.com/opinion/thinkers/ira...i-1.500997
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۸۸ مرداد ۲۲, ۰۶:۲۳ ب.ظ)Y.P.Y نوشته: سلام،

نقل قول:۲- قالب می خوام به راحتی قابل تغییر باشه
فروش هاست هستش یا مدیریت هاست؟
و اینکه کاربر قراره مدت زیادی رو در Control panel سر کنه که multi-theme باید داشته باشه؟

نقل قول:۳- می خوام چند زبانه باشه
برای چی؟ به غیر از مشتریان ایرانی/فارسی زبان چه مشتری های دیگه ای داریم؟

نقل قول:۵- هر مشتری دارای یه حساب داخلی باشه که این حساب اصلی هست و هرگونه پرداخت و برداشت از این حساب انجام میشه.
یعنی این با شماره 1 فرق میکنه؟

و آخر اینکه قضیه شارژ چیه؟ و به چه دلیل؟ Smile
Y.P.Y شما به هيچ وجه به درد مسئول فروش بودن نمي خوري وقتي كارفرما چيزي رو ميخواد نبايد بگي مي خواي چي كار بايد بگي چشم واقعا هم اين موارد لازم بودن كه وحيد گفته امكان تغيير تم حتما بايد وجود داشته باشه اصلا شكي درش نيست شارژ حساب يعني طرف تو حساب كاربري داخل سايت پول بريز و براي خريد نياز به اتصال به بانك يا رفتن فيزيكي به بانك نباشه در مورد دليل هم كه قبلا گفتم بايد بگي چشم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:Y.P.Y شما به هيچ وجه به درد مسئول فروش بودن نمي خوري وقتي كارفرما چيزي رو ميخواد نبايد بگي مي خواي چي كار بايد بگي چشم واقعا هم اين موارد لازم بودن كه وحيد گفته امكان تغيير تم حتما بايد وجود داشته باشه اصلا شكي درش نيست شارژ حساب يعني طرف تو حساب كاربري داخل سايت پول بريز و براي خريد نياز به اتصال به بانك يا رفتن فيزيكي به بانك نباشه در مورد دليل هم كه قبلا گفتم بايد بگي چشم
عجب...
شازده چشاتو باز کن عنوان تاپیک رو ببین: تحلیل سایت فروش هاستینگ!
admin: حالا برای شروع می خواییم که سایت فروش هاستینگ رو تحلیل کنیم.
پس اجراشو نخواسته! تحلیلشو خواسته!
...
شما هم بدرد تحلیل و بررسی نمی خوری...
در همچین مباحثی، صمیمانه تیله بازی رو بهت پیشنهاد می کنم. Heart
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

صدام: "اگر با ارتش شاه ایران طرف بودیم، یک ماهه جنگ را می بردیم"
http://gulfnews.com/opinion/thinkers/ira...i-1.500997
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۸۸ مرداد ۲۲, ۰۷:۰۴ ب.ظ)Y.P.Y نوشته:
نقل قول:Y.P.Y شما به هيچ وجه به درد مسئول فروش بودن نمي خوري وقتي كارفرما چيزي رو ميخواد نبايد بگي مي خواي چي كار بايد بگي چشم واقعا هم اين موارد لازم بودن كه وحيد گفته امكان تغيير تم حتما بايد وجود داشته باشه اصلا شكي درش نيست شارژ حساب يعني طرف تو حساب كاربري داخل سايت پول بريز و براي خريد نياز به اتصال به بانك يا رفتن فيزيكي به بانك نباشه در مورد دليل هم كه قبلا گفتم بايد بگي چشم
عجب...
شازده چشاتو باز کن عنوان تاپیک رو ببین: تحلیل سایت فروش هاستینگ!
admin: حالا برای شروع می خواییم که سایت فروش هاستینگ رو تحلیل کنیم.
پس اجراشو نخواسته! تحلیلشو خواسته!
...
شما هم به هیچ وجه بدرد تحلیل و بررسی نمی خوری...
در همچین مباحثی، صمیمانه تیله بازی رو بهت پیشنهاد می کنم. Heart
Smile تيله بازي هم ياد ندارم آخه
دوست عزيز اگر به شما برخورده پوزش مي خوام منظورم جسارت نبود كه انقدر جوش آوردين
تا جايي كه من مي دونم پيش از تحليل بايد خواسته هاي كارفرما مشخص بشه نه پروسه اي كه الان كارفرما داره طي مي كنه پيشنهاد پروژه در دونوبت داده ميشه يكي اينكه كارفرما مي خواد پروسه سنتي خودش رو مكانيزه كنه اونوقته كه شما از درياي دانش خودتون يه شيرفلكه هم براي كارفرماتون باز ميكنيد
دومين حالت اينه كه كارفرما دقيقا مي دونه چي مي خواد و به شما هم هيچ ارتباطي نداره كه چرا چنين چيزي رو مي خواد
حالا بيا با هم تيله بازي كنيم به شرطي كه بهم ياد بديBig Grin
تحليل يك سيستم واقعا كار پيچيده ايه و من هيچ وقت خودم رو تو تحليل هيچ پروژه اي دخالت نمي دم كار زمان بر و طاقت فرسايي ضمن اينكه آخرش مي بيني اونچيزي رو كه واقعا كارفرمات مي خواسته درك نكردي
  پاسخ
تشکر شده توسط :
جوانان عزیز تحلیل کنید بیخیال مابقیAngel
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alimokhlesi
كفر مي كنم Live Support هم بايد داشته باشه
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان