• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تایید مطالب ویرایش شده قبل از Update
سلام
وقتی کاربر داره صفحه مطالب را ویرایش میکنه چگونه میشه تنظیماتی انجام بدم تا بعد از ثبت تغییراتش یک پیغام به مدیریت بفرستم و با تایید مدیریت اون مطلب بروز رسانی بشه ؟
دقیقا سایت parsdev در بخش پشتیبانی همچین موردی داره. ویرایش پروفایل کاربران بعد از تایید مدیریت صورت میگیره
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
یه جدول توی دیتابیس درست کنید و اطلاعاتی که کاربر توی اون وارد کرده رو ذخیره کنید، بعد اگر مدیر تایید کرد از اون جدول انتقالش بدید به جدول اصلی
  پاسخ
تشکر شده توسط : a76205
شما یک فیلد به نام state در دیتابیس مطالبتون ایجاد کنید و هنگام ثبت مطلب اونو مقدار 0 در نظر بگیرید
حالا اونطرف هم همه مطالبی رو که مقدارشون 0 هست رو بخون تایید کن
  پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys a76205
(۱۳۹۵ دى ۲۳, ۰۹:۱۰ ب.ظ)kasbookar نوشته: شما یک فیلد به نام state در دیتابیس مطالبتون ایجاد کنید و هنگام ثبت مطلب اونو مقدار 0 در نظر بگیرید
حالا اونطرف هم همه مطالبی رو که مقدارشون 0 هست رو بخون تایید کن

این حالت یه مشکلی داره. وقتی مقدارشون 0 بشه باید مقدار جدید ذخیره شده باشه. هدف اینه مقدار جدید تحت هیچ شرایطی ذخیره نشه تا بازدیدکنندگان نبینن و یوقت مطلب قبلی با حالت منتشر نشده در نیاد.
فکر میکنم نیاز به دوتا جدوله مثل توضیحی که دوست قبلیمون گفتن. اما با دوتا جدول حقیقتش نمیدونم چججوری این ساختارو در بیارم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
یه فیلد تو جدولتون بزارید به اسم مثلا status
به این فیلد سه مقدار بدید
0 و 1 و 2
مثلا 0 باشه عدم تایید 1 باشه تایید شده و 2 باشه در انتظار تایید
اینطوری بعد هر بار ویرایش مقدارش رو بکنید 2 و تو پنل مدیریت رکوردهایی با مقدار رو بخونید و اونا رو تایید کنید
میثم محمودی | انجمن کد ایگنایتر فارسی
--------------------------
هرگز نمي توان با آدمهاي کوچک کارهاي بزرگ انجام داد
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۵ بهمن ۱۱, ۱۲:۴۰ ق.ظ)Maysam.m نوشته: یه فیلد تو جدولتون بزارید به اسم مثلا status
0 و 1 و 2
اینطوری بعد هر بار ویرایش مقدارش رو بکنید 2 و تو پنل مدیریت رکوردهایی با مقدار رو بخونید و اونا رو تایید کنید

سلام
دوست قبلیمون همین روشو توضیح دادن. مشکل این روش برای هدف من اینه:
نویسنده قبلا مطلبی نوشته و تایید شده. الان درخواست ویرایش داره و تغیییرات میده و استاتس به 2 تغییر میکنه تا تایید کنیم. اگر من بخوام تغییرات را رد کنم اونوقت محتویات قبلیش همگی حذف شدن!! و حتی مطلبش منتشر نشده میشه.
منظورم اینه در زمان تایید ویرایش، نسخه اول Update نشه. و مدیریت درخواست ویرایش را مشاهده کنه، اگر مورد قبول باشه accept کنه نسخه اول update بشه.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۵ بهمن ۱۲, ۱۲:۳۷ ب.ظ)a76205 نوشته:
(۱۳۹۵ بهمن ۱۱, ۱۲:۴۰ ق.ظ)Maysam.m نوشته: یه فیلد تو جدولتون بزارید به اسم مثلا status
0 و 1 و 2

سلام
دوست قبلیمون همین روشو توضیح دادن. مشکل این روش برای هدف من اینه:
نویسنده قبلا مطلبی نوشته و تایید شده. الان درخواست ویرایش داره و تغیییرات میده و استاتس به 2 تغییر میکنه تا تایید کنیم. اگر من بخوام تغییرات را رد کنم اونوقت محتویات قبلیش همگی حذف شدن!! و حتی مطلبش منتشر نشده میشه.
منظورم اینه در زمان تایید ویرایش، نسخه اول Update نشه. و مدیریت درخواست ویرایش را مشاهده کنه، اگر مورد قبول باشه accept کنه نسخه اول update بشه.

به نظرم سناریویی که دارید کلا خیلی جالب به نظر نمیرسه اما در هر صورت ایده ای که با توجه به کاری که میخواهید بکنید به نظر من میرسه اینه که جدول پستتون اگه به شکل زیر باشه:
parent_id
title
content
status

زمانی که یک پست جدید ثبت کردید parent_id برابر با 0 باشه یعنی بشه رکورد والد و زمانی که نویسنده هر تغییری روی پست داد میتونید یک رکورد جدید با مقدارهای جدید داخل دیتابیس وارد کنید که میشه رکورد فرزند و parent-id رو برابر با id پست اصلی کنید و status را برابر 2 یعنی در انتظار
تایید قرار بدید.
بعد میتونید رکورد فرزند رو نگه دارید و اگه پست تایید شد آخرین تغییرات رو روی رکورد مادر اعمال کنید و اگه تایید نکردید که هیچی این رکورد فرزند رو نگه دارید و مقدارش رو تایید نشده قرار بدید یا حذف کنید.
اینطوری نویسنده میتونه لیستی از تغییراتی که داده رو هم توی پنلش اگه بخواهید ببینه و همچنین پستی که در حال حاضر در سایت نمایش داده میشه.
میثم محمودی | انجمن کد ایگنایتر فارسی
--------------------------
هرگز نمي توان با آدمهاي کوچک کارهاي بزرگ انجام داد
  پاسخ
تشکر شده توسط :
داداش شما دستور آپدیت رو وقتی اجرا میکنه بهش بگو که status هم مقدارش بشه 0
اونطوری اصلا مطالبش از دیتابیس حذف نمیشه

اگه سایتت نیمه استاتیکه عمده کارات if و else هستن.

کاری نداره
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان