• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
به چه سطحي برسيم برنامه نويس حرفه اي هستيم
ممنون ميشم راهنمايي كنيد دچار يه دوگانگي شدم

بعضي ها ميگن برنامه نويسي كه بتونه يك برنامه رو بنويسه حالا به هر شكل از نت استفاده كنه از سورس هاي اماده استفاده كنه حرفه اي هست مثلا شما از صفر بدون هيچ فريم ورك و سيستم اماده اي شروع كني و يك فروشگاه اينترنتي بنويسي و بري جلو و به مرور قويش كني

بعضي ها ميگن بايد فريم ورك بلد باشه،ديزاين پترن بدونه.با سيستم هاي مختلف كار كرده باشه ،فول شي گرايي باشه و ...

اگر سراغ مورد دوم بريم كه ديگه هيچي هيچ وقت حرفه اي نميشيم چون هزار تا چيز هست وب سرويسم مياد تنگش .بك اند مياد تنگش، و...

من براي استخدام بد جور دچار مشكل شدم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
برای حرفه ای شدن توی هر کاری باید زحمت کشید. بستگی به میزان تلاشتون یه مدتی طول میکشه. مثلا چهار سال ممکنه برای یه نفر طول بکشه تا به سطح حرفه ای برسه.
در ثانی یه مشکلی وجود داره، که برمیگرده به سیستم آموزشی غلط در ایران. 4 سال زحمت میکشی لیسانس میگیری بعد از فارغ التحصیلی تازه باید یه شاخه انتخاب کنی بری دنبال یادگیری. رشته ها مناسب شغل ها نیستن و متاسفانه رشد علمی در دانشگاه ها کم رنگ شده.
به یـزدان که گر ما خرد داشتیم
کجـا این سر انجـام بد داشتیم؟
  پاسخ
تشکر شده توسط : webnevesht
(۱۳۹۴ اردیبهشت ۳۰, ۰۳:۳۹ ق.ظ)mehdiops نوشته: ممنون ميشم راهنمايي كنيد دچار يه دوگانگي شدم

بعضي ها ميگن برنامه نويسي كه بتونه يك برنامه رو بنويسه حالا به هر شكل از نت استفاده كنه از سورس هاي اماده استفاده كنه حرفه اي هست مثلا شما از صفر بدون هيچ فريم ورك و سيستم اماده اي شروع كني و يك فروشگاه اينترنتي بنويسي و بري جلو و به مرور قويش كني

بعضي ها ميگن بايد فريم ورك بلد باشه،ديزاين پترن بدونه.با سيستم هاي مختلف كار كرده باشه ،فول شي گرايي باشه و ...

اگر سراغ مورد دوم بريم كه ديگه هيچي هيچ وقت حرفه اي نميشيم چون هزار تا چيز هست وب سرويسم مياد تنگش .بك اند مياد تنگش، و...

برنامه نویسی حرفه ای هست که درک برنامه نویسی داشته باشه. وابسته به زبون برنامه نویسی خاص ، فریم ورک خاص و ... نباشه. خودش رو مدام به روز نگه داره و با تکنولوژی ها آشنایی داشته باشه.
اگه فردا روزی php نبود بتونه بره سراغ یک زبان برنامه نویسی دیگه. اگر فردا روزی گفتن از این فریم ورک استفاده نکن از اون استفاده کن بتونه با مطالعه داکیومنتش از اون فریم ورک استفاده کنه.
نوشتن یه پروژه از صفر برای درک بیشتر برنامه نویسی خوبه ولی نوشتن یک پروژه تجاری از صفر بدون استفاده از فریم ورک نشون از غیر حرفه ای بودن فرد داره.
  پاسخ
تشکر شده توسط : undefined webnevesht M.J
سلام
شما وقتی در کاری هستید، حرفه تون میشه اون کار. این سطح مهارت است که متغییر است. حرفه ای بودن و سطح مهارت از هم جدا هستند(فقط نظر شخصی بود، موجب انحراف نشود).
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۴ اردیبهشت ۳۰, ۰۳:۳۹ ق.ظ)mehdiops نوشته: ممنون ميشم راهنمايي كنيد دچار يه دوگانگي شدم

سلام
برنامه نویس حرفه ای خداست Big Grin

در ضمن شما که الان برای استخدام شدن مشکل داری فکر کن به هر زوری که شده استخدام بشی
نکنه فکر میکنی مثل کارمندی که رفتی تو همه چی تمومه
میذارنت پشت یه میز و یه سری فرم که هر روز پر کنی ؟!
اینطوری نیست ، ازت انتظار دارن باید کار کنی ، کار بلد نباشی دو ماه دومم میاری و سریع جایگزین میشی

سعی کن کار یادبگیری و دنبال استخدام شدن نباشی

من اینجا شاگرد تموم بچه های ایران پی اچ پی هستم اما باور کن تا الان چهار پنج نفر از تهران زنگ زدن واسه اینکه استخدامم کنن اونم با پیشنهاد درآمد ماهانه خیلی خوب که قبول نکردم Tongue
پس سعی کن اونقدر خوب باشی که همه دنبالت باشن نه تو دنبال کار
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alaa webnevesht Muhammad-Ali payam
همون که وحید گفت منم موافقم

رضا جان شکسته نفسی نکن تو استاد مایی دادا چش ماییBig Grin
اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی دیگه در مورد آزادی شعار نده !
آلبر کامو
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza
من این موضوع رو مطرح کردم به 2 دلیل

1-اگر آگهی استخدام خارج از ایران رو ببینید اکثرا هیچ اشاره ای به فریم ورک و .. نکرده -چون می دونن کلا چرت و پرته و بدون فریم ورک کار می کنن(دنبال ورود به موضوع فریم ورک نیستم ولی شرکتی که حرفه ای کار می کنه
هیچ وقت روی ساختاری کار نمیکنه که دستش نیست و هر زمان امکان بروزرسانی پشتیبانی و عدم توسعش ممکن هست)
برخلاف مملکت ما که طرف (مدیر شرکته) نمیدونه فرق لپتاپ با pc چیه و وقتی میخواد مصاحبه کنه باهات سوالش در مورد css هست(کسی که قراره به عنوان برنامه نویس استخدام بشه)

2-تو مملکت ما متاسفانه وضع it یه چیزی شبیه فاجعه هست که البته بقیه شغل ها هم همینجوریه ولی موضوع از اینجا جالبتر میشه که آدم برای 1 تومن حقوق ماهیانه که میشه 300 تا350 دلار
باید یه چیزی در حد 10 سال سابقه حرفه ای برنامه نویسی+همه چی هم بلد بودن یعنی میگه من کاری ندارم تو تخصصت چیه باید همه چی بلد باشی جدیدا که یه سری ها فقط
عنوان ها رو از نت جمع می کنن و میگن باید اینارو بلد باشی خیلی هاشم اصلا خودشون معنی شو نمی دونن و .. (آگهی های اونطرف رو نگاه کنین حقوقا در سال بالای 100هزار دلار تازه نوشته phpوmysql یعنی تو فقط بیا پیش ما)

خاطره:یه جا رفتم برای استخدام به اصطلاح مدیر پروژشون داشت مصاحبه می کرد.هر چی اصطلاح تو برنامه نویسی بود هی می گفت بلدی آخرسر بهش گفتن عزیز من شما داری برنامه نویس میگیری
قرار نیست مدیر پروژه استخدام کنی که خیلی جالب بود 80% چیزایی که می گفت،خودش بلد نبود میخواست یکی بلد باشه به اونم یاد بده

یه چیز جالب:دقت کرده خیلیا دارن میرنRolleyes
  پاسخ
تشکر شده توسط :
به نظرم اگر اینجا نتونی کار پیدا کنی خارج از ایران اصلن نمیتونی کار پیدا کنی.
حتما با کسانی که تجربه مهاجرت داشتن مشورت کنید.
به یـزدان که گر ما خرد داشتیم
کجـا این سر انجـام بد داشتیم؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان