• 1 رای - 1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین پایگاه داده برای شبکه اجتماعی
سلام دوستان، من برنامه نویس php هستم و قصد ساخت شبکه اجتماعی را دارم ولی برای انتخاب پایگاه داده کاملا گیچ شدم و نمی دونم از کدوم شروع کنم ولی اینو میدونم mysql برای داده های بالا(حجیم) مناسب نیست میشه به من بگید من کدوم دیتابیس را انتخاب کنم و نکته دیگه اینکه من جاهایی شنیدم از پایگاه داده به صورت ترکیبی استفاده می کنند میشه در این مورد هم توضیح بدید
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
به نظر من اگر وقت دارید بتونید R&D کنید که چه بهتر از دیتابیس هایی مثل PostgreSQL استفاده کنید در غیر این صورت به نظر من همین mysql اگر خوب بهینه بشه و طراحی جداول مناسب باشه جوابگوئه
میثم محمودی | انجمن کد ایگنایتر فارسی
--------------------------
هرگز نمي توان با آدمهاي کوچک کارهاي بزرگ انجام داد
  پاسخ
تشکر شده توسط :
حجم کارتون رو در نظر بگیرید .
پیشنهاد من هم postgresql هست برای داده های بالا
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y
pgsql یا mongodb
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بیشتر => نگهداری بهتر
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza
(۱۳۹۶ خرداد ۲۷, ۰۶:۳۴ ب.ظ)hosseinshirjoni نوشته: سلام دوستان، من برنامه نویس php هستم و قصد ساخت شبکه اجتماعی را دارم ولی برای انتخاب پایگاه داده کاملا گیچ شدم و نمی دونم از کدوم شروع کنم ولی اینو میدونم mysql برای داده های بالا(حجیم) مناسب نیست میشه به من بگید من کدوم دیتابیس را انتخاب کنم و نکته دیگه اینکه من جاهایی شنیدم از پایگاه داده به صورت ترکیبی استفاده می کنند میشه در این مورد هم توضیح بدید

سلام
من نیز در جایی این مطلب را خوانده بودم که به نتیجه زیر رسیده بودند و چون سوال شما هم در این رابطه بود فکر کردم که بهتره براتون جوابشون را به اشتراک بزارم:
" به این جمع بندی رسیده بودم که بهترین گزینه Graph Database ها هستند، زیرا با استفاده از Column Oriented Database ها، اطلاعات باید در جاهای مختلفی به صورت تکراری ذخیره شود که چندان خوشایند نیست.
به نظر می‌رسد Column Oriented Database ها فقط برای دریافت اطلاعات بخشی از application با سرعت بسیار بالا مناسب هستند و می‌توان آن‌ها را به denormalize کردن جداول در یک جدول در دیتابیس‌های رابطه‌ای تشبیه کرد.
اما مشکلی که در خصوص Graph Database ها وجود دارد این است که نسخه‌ی Enterprise دیتابیس‌های معروف در این زمینه Commercial هستند و تعداد زیادی Database به صورت Open Source وجود دارد که به علت عدم شهرت و عدم استقبال توسط کمپانی‌های بزرگ، اعتبار آن‌ها مورد تردید است.
آیا دیتابیس معتبر Open Source ای که نسخه‌ی Enterprise آن نیز رایگان باشد وجود دارد؟
مهندسی داده :

با تحلیلتون موافقم . ما هم یک سری مشکلاتی که با Neo4j داشتیم سر مجوز استفاده تجاریش بود.
به نظرم OrientDB‌ می تونه یک گزینه خوب باشه ."
این عبارات را عینا داخل کوتیشن برایتان اوردم.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اگه میخای بعدا دغدغه تغییر دیتابیس نداشته باشی همین اول از postgresql استفاده کن.
البته اگر فکر میکنی رکورد دیتابیست خیلی خیلی زیاد میشه و گرنه همین mysql هم خوبه!
همیشه برای یادگیری، موضوعاتی هست!

فرهاد حسن پور / بیرگیک

پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان