• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین مانیتور برای روزی 13 ساعت کار
سلام
من یه مانیتور ایسوس دارم مال دو سه سال پیش مشخصات خیلی خوبی هم داره زمان پاسخ 2 میلی ثانیه و 23 اینچ

ولی روز هایی که زیاد کار می کنم باهاش چشمام به شدت قرمز میشه.

دنبال مانیتوری هستم که برای کارهای برنامه نویسی خوب باشه و کمترین ضرر به چشم برسونه . البته در اخر کار زیاد ضرر داره ولی خوب باز بهتره ادم ضررش کم کنه

البته قیمت خیلی فضایی هم نداشته باشه مرسی
  پاسخ
تشکر شده توسط : Muhammad-Ali
سلام

من چند سال پیش (سال ۹۰) که مانیتور‌های LED تازه اومده بودن یک مانیتور خوب LED با برند LG گرفتم و هر روز ۱۸ ساعت یا حتی بیشتر ازش کار میکشم و تا به امروز خیلی خوب کار کرده.
برای اذیت نشدن چشم هم شدت نورش رو در کمترین حالت گذاشتم.
در کل نه چشم اذیت میکنه و نه با کارکرد طولانی مدت مشکلی داره.
همیشه برای یادگیری، موضوعاتی هست!

فرهاد حسن پور / بیرگیک

پاسخ
تشکر شده توسط : Reza Muhammad-Ali
سلام
به نظرم دوستان بیان یه مانیتور خوب معرفی کنند . واقعا داشتن مانتیور خوب برای یه برنامه نویس جزء اوجب واجباته
میثم محمودی | انجمن کد ایگنایتر فارسی
--------------------------
هرگز نمي توان با آدمهاي کوچک کارهاي بزرگ انجام داد
  پاسخ
خودم یه سری مانیتور پیداکردم ولی قیمت از 1.5 میلیون بالاست ادم می ترسه این قدر هزینه کنه بعدم اخرش فایده نداشته باشه
فرکانس مهمه اکثر 60 هرتز هست ولی مانیتور های گیم تا 140 هرتز هم داریم
زمان پاسخ گویی مهمه
تکنولوژی های ساخت پنل مهمه مثلا tn یا ips
و کلی عامل دیگه
  پاسخ
تشکر شده توسط : Maysam.m Muhammad-Ali
(۱۳۹۶ اردیبهشت ۳۰, ۱۲:۴۱ ب.ظ)reza_khan2006 نوشته: خودم یه سری مانیتور پیداکردم ولی قیمت از 1.5 میلیون بالاست ادم می ترسه این قدر هزینه کنه بعدم اخرش فایده نداشته باشه
فرکانس مهمه اکثر 60 هرتز هست ولی مانیتور های گیم تا 140 هرتز هم داریم
زمان پاسخ گویی مهمه
تکنولوژی های ساخت پنل مهمه مثلا tn یا ips
و کلی عامل دیگه

به نظرم خوبه یه لیست از آیتم های مهم رو که برای یه مانتیور خوب وجود داره طبق صحبت های خودتون درست کنیم و موقع خرید سعی کنیم این موارد رو رعایت کنیم.
واسه خود من شخصا میز و صندلی و مانتیور و موس و کیبورد خیلی مهمه . چون هرکدوم تاثیر خیلی زیادی روی کار ما داره
مثلا من شرکت قبلی که کار میکردم صندلی بدی داشت و با لپ تاپ کار میکردم گردن درد شدید گرفتم طوری که دو ماه استراحت مطلق بودم و با کلی دوا درمون درد گردنم افتاد!
رفتم یه صندلی خریدم متاسفانه ارتفاعش بالاست و تو خونه هم مجبورم لپ تاپ رو بیارم بالاتر که به گردنم فشار نیاره.

نظرتون درباره صفحه نمایش رتینا چیه؟ ارزش داره مک بوک بخریم؟
میثم محمودی | انجمن کد ایگنایتر فارسی
--------------------------
هرگز نمي توان با آدمهاي کوچک کارهاي بزرگ انجام داد
  پاسخ
نقل قول:نظرتون درباره صفحه نمایش رتینا چیه؟ ارزش داره مک بوک بخریم؟
به به میثم جان پولدار شدیا؛ دست مارم بگیر Big Grin

سخت افزار اپل خصوصا مانیتوراش حرف نداره.

اگر مثل من هزینه براتون مهمه مانیتورای LG بهترین گزینه هستند.
همیشه برای یادگیری، موضوعاتی هست!

فرهاد حسن پور / بیرگیک

پاسخ
تشکر شده توسط : Maysam.m Muhammad-Ali
توی شرکت ما چند مدل مونیتور هست. مونیتوری که من باهاش کار میکنم سامسونگه و خیلی خوبه راضیم. یکی دوتا از رفقا ایسوس دارن و از ماله من بهتره. یک ایسوس دیگه توی شرکت بود اومدم اونو بگیرم اما کیفیت خوبی نداشت و همین سامسونگ رو ترجیح میدم . اما دوتا از بچه ها BenQ دارن که فوق العاده بوده. بدون حاشیه است. صفحه نمایشش IPS هست و کیفیت رنگ خوبی داره و اصلا چشم رو اذیت نمیکنه. روزی دوبار به شوخی بهشون میگم نمیفروشین مونیتورتونو؟ Big Grinچشممو گرفته حسابی. حس مونیتورهای اپل به آدم دست میده.Big Grin
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
(۱۳۹۶ اردیبهشت ۲۸, ۰۹:۱۴ ب.ظ)reza_khan2006 نوشته: سلام
من یه مانیتور ایسوس دارم مال دو سه سال پیش مشخصات خیلی خوبی هم داره زمان پاسخ 2 میلی ثانیه و 23 اینچ

ولی روز هایی که زیاد کار می کنم باهاش چشمام به شدت قرمز میشه.

دنبال مانیتوری هستم که برای کارهای برنامه نویسی خوب باشه و کمترین ضرر به چشم برسونه . البته در اخر کار زیاد ضرر داره ولی خوب باز بهتره ادم ضررش کم کنه

البته قیمت خیلی فضایی هم نداشته باشه مرسی

من یک سال پیش آخرین مدل LG رو گرفتم فکر کنم 24 اینچه، مدلش یادم نیست توی دیجیکالا هست.
خیلی راضی ام، پیشنهادش میکنم بهت.
  پاسخ
برای مثال لینک زیر ببینید
http://www.tomsguide.com/us/best-gaming-...-3114.html

مانیتور های بازی معمولا زمان پاسخ دهی کم و فرکانس بالایی دارند
ولی خیلی وقت ها هم این شرکت ها با اعداد و استاندار ها بازی می کنند

قیمت هاشون خیلی قشنگ هستند البته
  پاسخ
تشکر شده توسط :
در کل استفاه از مانیتورهایی که "صفحه نمايش مات" دارن خیلی بهتره، بازتاب نداره مثلا مانیتور لپ تاپم که مات نیست میتونم خودمو تا حدودی توش ببینم Big Grin و چشمم اذیت میکنه اما یه مانیتور مات دارم که دیگه مشکلی برام پیش نمیاره.
شدت نور مانیتور هم باید در کمترین حالت گذاشت
و مهمتر از همه اینها یک نرم افزار کم حجم به اسم Dimmer نصب کردم که نور صفحه خیلی خیلی کمتر میکنه، حدود سه سالی هست که نصبش کردم و خداروشکر تا حالا دیگه مشکل چشمی پیدا نکردم Cool
  پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان