• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین روش برای کامپوننت نویسی
سلام دوستان عزیز

من از مدل mvc واسه سایتم استفاده کردم میخوام اجزای جدید سایتم

رو به صورت کامپوننت در بیارم یعنی به صورتی باشه که بتونم هر

کامپوننتی رو که میخوام رو سایت نصب کنم و یا حذف کنم و حتی بتونم

محل نصبش را مشخص کنم

چه را حلی پیشنهاد میدید؟
  پاسخ
تشکر شده توسط : boBak
دمتون گرم که همفکری کردین
  پاسخ
تشکر شده توسط :
دیگه اینقدر مطلب توی همین سایت هست. یه سرچ بکنین
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza
بحث جالبی میشه اگه دوستان باتجربه هم در این زمینه مشارکت کنن
من یه چندماهی وقتم صرف نوشتن همچین سیستمی شد و در حد تجربیات خودم اینا رو فهمیدم:
کلن ماژولار بودن یه برنامه دو بحثه:
بحث اول: ارتباط هسته و بسته ها
ما یه هسته داریم و یه سری بسته (ماژول، پلاگین، افزونه، هرچی شما صداش می زنین)، ساختار برنامه باید طوری باشه که هسته بتونه به بسته ها دسترسی داشته باشه، بتونه کنترلرها، مدل‌ها، فایل‌های تنظیمات و... مربوط به بسته ها رو صدا بزنه و در صورت نیاز بتونه نصب، فعال، غیرفعال یا پاکشون کنه. اگه از فریمورک استفاده می کنی، بهتره از فریمورک های HMVC مثل fuelphp, laravel, symfony2, kohana یا CI+Modular Extebsion/HMVC استفاده کنی، این فریمورک ها قابلیت هایی بالا رو به صورت پیشفرض دارن که خیلی به کارت میاد.
و اگه از فریمورک استفاده نمی کنی باید بتونی همچین ساختاری رو توی هسته برنامه ت پیاده کنی که زیاد هم سخت نیست.

بحث دوم: ارتباط بسته ها با هسته
این مهمترین بخش قضیه س، شما فرض کن میخای یه بسته به برنامه ت اضافه کنی که مثلن تاریخ ها رو به صورت جلالی نشون بده، اینجاس که بسته مذکور باید بتونه به هسته فرمان بده و یه کارایی انجام بده، روش معمول برای همچین کاری برنامه نویسی رویدادگراس، سیستم اینجوریه که رویدادهایی که توی هسته اتفاق میفته رو توسط توابعی اعلان می کنی و توی بسته ها برای اون رویدادها کدنویسی میکنی و توسط توابع دیگه ای هنگام اتفاق افتادن رویدادها اون کدها رو اجرا می کنی.

امیدوارم چیزایی که گفتم به دردت خورده باشه
  پاسخ
تشکر شده توسط : mojtabadj

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان