• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی عملکرد اسکریپت های چند کاربری
سلام
چندین اسکریپت دیدم که برای فروش لایسنس علاوه بر میزان زمان پشتیبانی و لایسنس زمانی، محدودیت کاربری گذاشته بودند. مثلا 10 کاربر امکان استفاده دارن و یا 100 کاربر و...

کمی در مورد لایسنس های این مدلی توضیح میدین؟ تابحال ندیده بودم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
دوستان لطفا پاسخ بدین

جستجو کردم مشابه پست رو ندیدم Confused
  پاسخ
تشکر شده توسط :
کسی از دوستان نیستن ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خب چی در موردش میخوایی بدونی؟
اینجور لایسنس ها معمولا یا محدودیت زمانی دارن یا کاربری. این که هر دو رو با هم داشته باشنُ ندیدم تا حالا. اما خب ترکیب این دو رو در نظر بگیر مثلا.
بعید بدونم اسم خاصی هم داشته باشن که بگم برید در موردش تحقیق کنید.
در این مورد اطلاعات من در همین حد ناقص بود.
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
این بیشتر به الگوریتم نوع لایسنسی که میخوای طراحی کنی مربوط میشه.

فرض کن یه جدول لایسنس داری.
یه نوع لایسنس تعریف کردی که میشه به 10 نفر فروخت.
حالا باید لایسنس ها رو طوری طراحی کنی که هر کاربری که از لایسنس استفاده کرد مثلا دامینش رو بیای توی رکورد ذخیره کنی.
هر کاربری که بخواد از لایسنس استفاده مجدد کنه باید چک کنی ببینی چند تا دامین قبلا از این لایسنس استفاده کردند و اگه هنوز ظرفیت داشت اجازه استفاده میدی و اگه هم نداشت اجازه استفاده نمیدی
میثم محمودی | انجمن کد ایگنایتر فارسی
--------------------------
هرگز نمي توان با آدمهاي کوچک کارهاي بزرگ انجام داد
  پاسخ
تشکر شده توسط :
درواقع اگر بخوام مشخض کنم که دامنه XYZ.ir دارای 5 تا کاربر باشه و دامنه ABC.ir 10 کاربری باشه، علاوه بر ایجاد محدودیت داخل بانک اطلاعاتی اون کاربر باید کدی نوشت که به سرور منم ارسال کنه چندتا کاربر ساخته اون شخص؟ تعیین اینکه داخل جدول کاربران 5 تا رکورد هست و دیگر اجازه ساخت رکورد نده ساده هست، اما درواقع فکر نمیکنم سیستم های خارجی اینقدر ساده گرفته باشن این مبحث رو که روی نرم افزارهای 4000 دلاری بزارند!
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان