• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برتری فرم ورک نسبت به php خام
Question 
با سلام خدمت دوستان
ممکنه توضیح بفرمایید اینکه سایت رو با فریم ورک درست کنم یا اینکه با php خام تفاوتش کجاست ؟

و اینکه برای کار کردن با فریم ورک ها باید php را بلد باشم ؟ یا دانش ابتدایی از php & mysql کافیست ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اول اینکه چیزی بنام PHP خام یا vanilla نداریم، باید گفت همون PHP
اما تفاوتش در سرعت کدنویسی و تولید پروژست و کمی هم امنیتش - اینکه فریم ورک امکانات و کتابخانه های اماده در اختیارت قرار میده و طبیعتاً نیازی به نوشتن امکانات از 0 نیست - و همچنین از نظر امنیت در حد بالاتری از کدهای شما هستن(چون سالها تست و استفاده و ایزوله شدن)
و فریم ورک قطعاً پرفورمنس نرم افزار رو هم کاهش میده و قوائد خودشون رو دارن

برای کار با فریم ورکهای PHP باید خود PHP, شی گرایی و کمی هم الگوهای طراحی پروژه رو بلد باشی + کمی MySQL
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بیشتر => نگهداری بهتر
  پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys link.rk01
^
سلام یوشا جان.

یه سوال ، اگر خودمون در حد یه سیستم پایه ، امکانات و کتابخانه های ضروری رو آماده کنیم ، و یه Cms اختصاصی داشته باشیم ، فارغ از مباحث فنی ، برای قیمت دهی و کلاس کاری و ... بهتر نیست؟

نقل قول:و فریم ورک قطعاً پرفورمنس نرم افزار رو هم کاهش میده
میشه این مورد رو بیشتر توضیح بدین.

سپاس
  پاسخ
تشکر شده توسط : link.rk01
(۱۳۹۶ اسفند ۰۴, ۰۸:۱۶ ق.ظ)ayoubsys نوشته: ^
سلام یوشا جان.

یه سوال ، اگر خودمون در حد یه سیستم پایه ، امکانات و کتابخانه های ضروری رو آماده کنیم ، و یه Cms اختصاصی داشته باشیم ، فارغ از مباحث فنی ، برای قیمت دهی و کلاس کاری و ... بهتر نیست؟
سلام
من هم خودم اینطوری رو بیشتر ترجیح میدم(چون تسلطم رو روی پروژه بیشتر میکنه و تجربم رو افزایش میده) اما خب زمان خیلی بیشتری نیاز دارید - هم برای نوشتنش هم برای تستش هم برای بروزرسانی/نگهداریش
چیزی بنام روش "بد" وجود نداره - همش بسته به شرایطه

نقل قول:و فریم ورک قطعاً پرفورمنس نرم افزار رو هم کاهش میده
نقل قول:میشه این مورد رو بیشتر توضیح بدین.
مثلاً اینکه تابع file_get_contents مستقیماً صدا زده بشه با اینکه از طریق کلاسهای تودرد تو مثل laravel core -> classes -> utils -> laravel_get_file صدا زده بشه در پرفرورمنس و سرعت خیلی فرق میکنه - اینطوری چندین لایه بین کد شما و کد مقصد وجود داره

مثل اینکه شما مستقیماً دوستت احمد رو صدا بزنی، یا به رضا بگی -> که به سارا بگه -> که به سهراب بگه -> که به محمد بگه که احمد رو صدا بزنه
کدوم زمانبر تره؟

بنچمارک فنی:
https://forum.iranphp.org/showthread.php?tid=12233
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بیشتر => نگهداری بهتر
  پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys Reza
هدف از ساخت نرم افزار چی هست ؟
اینکه یه کاری رو برای کاربر به ساده ترین شیوه انجام داد که خب طبعا باید کاربر کار کردن با نرم افزار رو یاد بگیره و طبق قوانینش باهاش برخورد کنه
مثلا کجا ها کلیک کنه و ...

هدف از ساخت فریم ورک چی هست ؟
اینکه یه کاری رو برای برنامه نویس ساده کنه ، و بشه به ساده ترین شیوه نرم افزاری رو تولید کرد که خب باید بلطبع طبق قوانینش باهاش برخورد بشه .
مثلا برای لود کردن یه چیزی باید طبق اصولش از کلاسها استفاده بشه و آبجکتش صدا زده بشه .
Big Grin

برنامه نویسی با فریم ورک (چه اختصاصی چه عمومی) در ابتدا سخت با قوانین دست و پا گیر (مثل همون مثالی که یوشا گفت) و به مرور جذاب و راحت و روتین میشه و بهش معتاد میشید .

در کل فریم ورک بهتون یه سبک خاص برای برنامه نویسی میده و از اون کد نویسی هر دم بیلی جدا میشید
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys Y.P.Y
وقتی شما از صفر شروع به کدنویسی میکنی در نهایت و انتهای کارتون مجموعه ای از کتابخانه ها رو داری(نوشتی یا جمع کردی). چون بهشون نیاز داشتی. برای خودت یه چهارچوب پیاده کردی. منتها خیلی سخت، کند و احتمالا پر از اشکال و با امنیت پایین. وقتی تنهایی شروع میکنی همین اتفاق هم میوفته.

فریم ورک هم یه چهار چوبه، با کلی کتابخانه که افراد زیادی در توسعه ی اون شریک بودن و تمام نیاز های شما احتمالا درش دیده شده. امن، پایدار و با کمترین خطاست که نصب و راه اندازیش کمتر از یک دقیقه طول میکشه. سرعت توسعه ی شما رو افزایش میده، قوانین استانداردی داره، میتونید به راحتی افرادی رو به گروهتون اضافه کنید و... . انقدری مزایا داره که از پرفورمنس چشم پوشی کنید.

کسی هم در ابتدای کارش نمیتونه با اطمینان بگه اون چهارچوبی که من از صفر مینویسم پرفورمنس بالاتری نسبت به فریمورک ها داره. شاید برعکس شد. اما از صفر نوشتن چنین چیزی رو لازم میدونم فقط از نظر یادگیری و درگیر شدن با مسائل برنامه نویسی پیچیده تر.
یکی از دوستان میگفت من یه پروژه رو با go lang شروع کردم منها به دلیل نداشتن تجربه کافی در انتها متوجه شدم سرعت app از پی اچ پی هم کمتر شده.
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y ayoubsys

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان