• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بدست اوردن رتبه کاربر در جدول
با سلام
ما در دیتا بیس مون یه جدول داریم با حدود 200 هزار رکورد که امتیازات کاربرها در یک بازی داخل اون ثبت میشه و دائم آپدیت میشه و در نتیجه جدول نامرتبه از نظر امتیاز کاربرها ،
میخایم رتبه یک کاربر رو از نظر تعداد امتیازی که داره تو این جدول بدست بیاریم چطوری و با چه دستوری باید این کارو انجام بدیم ؟

بنظرتون برا هربار درخواست کاربر یه بار جدول رو سورت کنیم یا بهتره مثلا هر یه ساعت یه بار سورتش کنیم و رتبه کاربر رو داخل اون بدست بیاریم ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام،
واسه چی ازaggregate functions استفاده نمی کنید
  پاسخ
تشکر شده توسط : mojtaba55
(۱۳۹۹ فروردین ۰۸, ۰۹:۲۸ ب.ظ)باز باران با ترانه نوشته: سلام،
واسه چی ازaggregate functions  استفاده نمی کنید

ممنون دوست عزیز
فک کنم سئوالمو خوب بیان نکردم

ببینین ما تعداد زیادی مثلا همون 200 هزار رکورد از امتیازات کاربران داریم تو بازی مون کاربر میاد در خواست میکنه که رتبه شو ببینه اول امتیازی که بدست آورده رو تو همون جدولی که گفتم آپدیت میکنیم بعد جدول رو بر اساس امتیازات کاربرها سورت میکنیم حالا چطوری بفهمیم رتبه ( اندیس یا ... ) کاربر چنده ؟ یعنی بهمیم کاربر تو کدوم ریدف قرار گرفته ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۹ فروردین ۰۸, ۱۰:۲۰ ب.ظ)mojtaba55 نوشته:
(۱۳۹۹ فروردین ۰۸, ۰۹:۲۸ ب.ظ)باز باران با ترانه نوشته: سلام،
واسه چی ازaggregate functions  استفاده نمی کنید

ممنون دوست عزیز
فک کنم سئوالمو خوب بیان نکردم

ببینین ما تعداد زیادی مثلا همون 200 هزار رکورد از امتیازات کاربران داریم تو بازی مون کاربر میاد در خواست میکنه که رتبه شو ببینه اول امتیازی که بدست آورده رو تو همون جدولی که گفتم آپدیت میکنیم بعد جدول رو بر اساس امتیازات کاربرها سورت میکنیم حالا چطوری بفهمیم رتبه ( اندیس یا ... ) کاربر چنده ؟ یعنی بهمیم کاربر تو کدوم ریدف قرار گرفته ؟

فکر کردم کل امتیاز های یه کاربر رو دارید ...
بفرمایید Rank حواستون هم باشه که امتیاز ها ممکنه برابر باشند
Rank2
یا اینکه وقتی داده های جدول تون رو دارید و مرتب هم هستند با یه حلقه هم می تونید، شمارنده تعریف کنید و دونه دونه بره بالا تا اینکه به کاربر مورد نظر برسه و شمارنده برگشت داده بشه که همون رتبه کاربره
  پاسخ
تشکر شده توسط : mojtaba55

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان