• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایجاد و بروز نگه داشتن یک نقشه سایت
#1
بنام خدا

تا پیش از برنامه نویسی نقشه سایت (Site Map) توسط گوگل، آمار ایندکس شدن صفحات بسیار پایین بود. اما به مرور زمان این مشکل هم حل شد و مدیران وب سایت ها از داشتن ایندکس های بالا بسیار شادمان شدند. ولی نکاتی هست که در داشتن یک نقشه سایت میبایست رعایت کرد.
شما باید از سیستمی برای سایتتون استفاده کنید که خودش نقشه سایت ایجاد کنه; دقیقه مثل دیتالایف انجین و ... . البته می تونید از خدماتی که سایت های مشابه sitemaps.com هم استفاده کنید ولی دردسر زیادیی داره!

داشتن نقشه سایت به امار ایندکس شده های شما می افزونه چون با اومدن این امکان، برنامه نویسی گوگل در بخش روبات ها هم تغییر کرد. در حال حاضر روبات ها اول به نقشه سایت شما سر میزنند. از کجا؟
شما می باست نقشه سایت خود رو با کد زیر در فایل robots.txt (در آموزش های آتی در موردش بحث خواهیم کرد) تعیین کنید.
کد پی‌اچ‌پی:
Sitemaphttp://yoursite.com/yoursitemapurl.xml 

یا با استفاده از متا تگ می توانید این کار رو انجام بدید که جائز نیست. یا حتی می توانید لینک نقشه سایتتون رو در صفحه اول قرار بدید تا هنگام ایندکس شدن، اون آدرس هم ثبت بشه. اما راه اول پیشنهاد میشه!

گوگل میگه که وب سایت خود را برای کاربران طراحی کنید نه روبات ها. واقعیتش، روبات ها برای هر وب سایت 1 دقیقه الی 5 دقیقه در روز وقت میگذارند (بدون کلک زدن!) و اگه وب سایت شما بیش از اندازه سنگین باشه، روبات وقت زیادی میخواد تا تمام لینک هاتون رو ایندکس کنه! [پس پیشنهاد میشه که وب سایت را برای کاربرانتون طراحی کنید اما ساده و زیبا!]

در این آموزش قصد داشتم به مواردی اشاره کنم ولی چون یکسری آموزش ها رو ندادم، فهمیدنش برای شما سخت خواهد بود.

یا علی Heart
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : oia Y.P.Y zoghal molana Maya Alimokhlesi


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان