• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایجاد اکانت گوگل و نیاز به وارد کردن شماره تلفن
من صرفا برای دسترسی به بخش code گوگل برای دانلود یک برنامه میخواستم یک اکانت ایجاد کنم، اما در مرحله دومش میگه شماره تلفن بدید تا گوگل یک تماس صوتی خودکار باهاتون بگیره و یک کد تایید بهتون بده.

میخواستم بدونم واسه شما هم اینطور بوده و حتما باید شماره تلفن رو وارد کنیم؟
اونوقت یعنی چی این؟ میخوان شماره تلفن مردم رو جمع کنن؟ چرا سرویسهای دیگه اینطوری نیستن؟ چه ضرورتی داره؟ این همه در اینترنت میگن Privacy و گمنامی (Anonymity) و براشون ارزش قائل میشن و به مردم حق انتخاب میدن، ولی الان این میگه شماره تلفن بده. بعد اونوقت از اونجا به اینجا هم تماس میگیرن؟

نظرتون در این مورد چیه؟

فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی

پاسخ
تشکر شده توسط :
آره، منم اکانت جدیدم رو که ساختم، یه تماس صوتی گرفتن، یه خانوم بد صدا دو بار یه عدد 4رقمی رو واسم خوند و منم وارد کردم، مسخره بازی، به قول تو میخوان شماره جمع کنن Confused
هر که با مرغ هوا دوست شود - خوابش آرامترین خواب جهان خواهد بود.
  پاسخ
تشکر شده توسط : vejmad
برای گوگل که پرایورسی در حد شعاره. کلا توی کار جمع آوری اطلاعات از کاربراش هست.
ولی خب کارهای دیگه هم با این انجام میده. مثلا شما وقتی که مرتب از یه جایی لاگین میشی گوگل این اطلاعات رو نگه میدار و وقتی که مثلا از یه جای دیگه خودت یا کس دیگه می خواد لاگین کنه احتمال میده که رمز عبورت لو رفته به همین خاطر میاد و یه اس ام اس به گوشیت ارسال می کنه همراه کد تایید که تا وارد نکنی نمیزاره که وارد حسابت بشی. البته تنظیمات داره که هر وقتی که می خوام وارد بشم اس ام اس ارسال بشه.
کاربردهای دیگه هم داره ولی من زیاد در جریانش نیستم. این چیزهایی بود که دیدم.
  پاسخ
(۱۳۹۱ خرداد ۰۷, ۱۱:۰۰ ق.ظ)admin نوشته: برای گوگل که پرایورسی در حد شعاره. کلا توی کار جمع آوری اطلاعات از کاربراش هست.
آره اینم الان خوندم: http://en.wikipedia.org/wiki/Nymwars
درباره اینه که گوگل میگه برای استفاده از سرویسهای ما باید اسم واقعی خودتون رو باید بدید. خلاصه سر این قضیه سروصدا و مخالفت هایی راه افتاده.
نقل قول:ولی خب کارهای دیگه هم با این انجام میده. مثلا شما وقتی که مرتب از یه جایی لاگین میشی گوگل این اطلاعات رو نگه میدار و وقتی که مثلا از یه جای دیگه خودت یا کس دیگه می خواد لاگین کنه احتمال میده که رمز عبورت لو رفته به همین خاطر میاد و یه اس ام اس به گوشیت ارسال می کنه همراه کد تایید که تا وارد نکنی نمیزاره که وارد حسابت بشی. البته تنظیمات داره که هر وقتی که می خوام وارد بشم اس ام اس ارسال بشه.
کاربردهای دیگه هم داره ولی من زیاد در جریانش نیستم. این چیزهایی بود که دیدم.
بنظر نمیاد این کاربردها خیلی مهم و مفید باشه. یعنی بیشتر بنظر میاد یکجور بهانه و بچه گول زدن باشه. برای خیلی ها Privacy و گمنامی ممکنه خیلی مهمتر باشه.
بعدم اینا بالاخره هزینه داره دیگه. از کشور به کشور این سرویس رو میدن، حتی به کشورهایی که برای کشور خودشون دشمن بحساب میاد یا تحریم کردن. جالبه که این خدمات رو مفتی میدن!
هرچند از یک طرف هم گوگل سرویسهایی مثل Google Maps رو عرضه کرده به دنیا، که بنظرم خیلی جالب و پیشرو هست و شخصا فکر نمیکنم چیز بدی توش باشه. یک جورایی جهانی شدن و آزادی و اطلاعات عمومی و برابری رو میرسونه.
خلاصه شاید گردانندگان گوگل کلا یک سیاست و فلسفه و بینش خاصی دارن برای خودشون و نباید زیاد هم بهشون بدبین باشیم.
البته از یک طرف هم میشه این فکر رو کرد که با این کار اطلاعاتی رو که کاربران دربارهء مکانهای مختلف وارد میکنن براحتی به نفع خودشون جمع آوری میکنن!!

راستی من فقط میخواستم این msysgit رو دانلود کنم. جای دیگه نمیشه پیداش کرد که نیازی به این بند و بساط نداشته باشه؟
تا چند وقت پیش هم که google code کلا برای ما بسته بود؛ ظاهرا محدودیت تحریم رو ازش برداشتن! دلیلش نمیدونم چی بوده مثلا. از طرف دیگه الان برای دانلود یک برنامهء بازمتن هم باید ثبت نام کنیم و اطلاعات محرمانه خودمون رو بدیم!
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خیلی وقته این سرویس رو راه اندازی کرده .
واسه من که تا حالا اس ام اس نیومده .
زنگ میزنه یه خانومه اونور خط هست که من هر چی hi میگم اون شماره میخونه Big Grin

چیزی که وحید گفت هم واسم اتفاق افتاده . یعنی از جای دیگه خواستم لاگین کنم بعد کد خواسته که خودش بازم زنگ زده و شماره رو خونده من وارد کردم
  پاسخ
تشکر شده توسط : vejmad alri
فکر کنم این باشه
https://github.com/msysgit/git/downloads
گوگل کد هنوز هم بسته هست.
البته من که حساب دارم وقتی واردش میشم میگه باید وارد بشی. وارد میشم میگه باید وارد بشی بازم وارد میشم باز میگه باید وارد بشی Big Grin

اون امکان گوگل هم معلومه داره اطلاعات جمع می کنه چی بهتر از این بهونه ها Big Grin . دیگه همه می دونن کارش شده اطلاعات جمع کردن. ولی خب خوبه باز این امکانات رو میده.
در مورد گوگل مپ هم باز جمع آوری اطلاعات داره به دست کاربرهاش. البته خب استفادش در مقابل اطلاعاتی که گوگل می دزده خیلی بیشتره. اما باز هم اطلاعات رو به صورت آزاد منتشر نمی کنه و فقط عکس نقشه ها رو میده و اطلاعات اصلی معابر رو که منجر به تولید نقشه شده رو نمیده. که این کار رو برای کسایی که دارن توی زمینه git کار می کنن سخت می کنه. البته مقابل گوگل مپ http://www.openstreetmap.org/ هست که اطلاعات نقشه ها رو عرضه می کنه. ولی خب نقشه های گوگل خیلی کاملتره
  پاسخ
تشکر شده توسط : vejmad Hamid
نقل قول:زنگ میزنه یه خانومه اونور خط هست که من هر چی hi میگم اون شماره میخونه
به جای اینکه تو شماره بدی اون شماره می ده .HuhBig Grin

راستی من نام کاربری ورمز عبور فیسبوکم رو گم کردم با vpn رفتم و اطلاعات یوزر پس جدید رو ریخت تو جیمیلم . بعد که اومد برم تو جیمیل . جیمیل گفت اگه تو خارج تشریف داری پس شماره پروازت رو اینجا وارد کن . منم که دهنم وا مونده بود بی خیال فیسبوک و جیمیل و vpn شدم .Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط : Hamid
راستی منظور من از git ، گیت نبود
Geographic Information Technology
بود
  پاسخ
آره گوگل کد اگه با آی پی ایران باشی همش صفحه لاگین میاد !!!
اون شماره هم فک کنم اگه ایمیل بهش بدی دیگه شماره نخواد ...
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من خودم سرویس اس ام اسو فعال کردم ؛ خیلی چیزه توپیه ، مخصوصاً واسه سیاست های امنیتی .. ( حالا یارو جون بکنه پسورد منو پیدا کنه ! از آخرش خطم رو هم باید بدزده !)
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان