• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایا لایه بندی صفحه با پیکسل درست است؟
سلام

خسته نباشید
یه سوال از حضورتون داشتم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید:

من میخام یک صفحه ی html که responsive باشه طراحی کنم خب من همیشه شنیدم که برای اینکار باید از تگ مدیا یا از کلاس های بوت استرپ استفاده کنم.
اما سوال من اینه که چی میشه اگه من از این ها استفاده نکنم ؟ مثلا من بیام بگم navbar باید ۱۰۰۰ پیکسل عرض داشته باشد sidebar مثلا ۳۰۰ پیکسل و ...
ایا این باعث میشه که سایت برای موبایل ها پاسخگو نباشه؟

من همین الان برای نمونه یه چن تا تگ div درست کردم و در کلاس های css مربوطه widthهایی مثل پانصد پیکسل و هزار پیکسل دادم بعد وقتی از طریق کروم رفتم سایت برای ابزار های مختلف بررسی کنم دیدم که مشکلی پیش نمیاد و خودش به متناسب با چیزی که هست کوچک و بزرگ میشه در حالیکه من انتظار داشتم مطالبی که درون div ها قرار دادم از صفحه خارج بشن و من مجبور شم برای دیدن انها اسکروک کنم .
ایا فکر اشتباهی کردم؟
مگر ایده ی رسپانسیو کردن سایت همین نیست که نباید عرض ها رو برحسب پیکسل داد چون ممکنه یک ابزار کوچکتر از اون مقدار باشه؟

ممکنه اگه از دستتون بر میاد یه مثال ساده بزنید که من بتونم درک کنم که چطور باید سایت طراحی کرد که responsive نباشه؟ دقت کنید که گفتم نباشه چون اینکه responsive باشه رو از طریق کلاس های بوت استرپ تا حدودی بلدم
من چیزهایی در مورد پاسخگو بودن سایت بلدم اما هنوز نمیدونم که جریان چیه؟ من نمیتونم درک کنم که اون عملی که باعث میشه سایت رسپانسیو نباشه چیه تا بتونم ازش دوری کنم

خیلی ممنون
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خب من کروم دیدم کوچیک میکنه ولی خیلی وقتا سایز نوشته ها و اجزای اینترفیس با این کار زیادی کوچیک میشه که برای خوندن یا کار کردن باهاشون مدام نیاز به زوم کردن و جابجا کردن صفحه هست.
ولی در ریسپانسیو اینطوری نیست و layout صفحه هم عوض میشه که این کوچک شدن رخ نمیده یا محدود میشه و به حداقل میرسه و گاهی حتی میتونه فونت ها و اجزای صفحه برعکس بزرگتر هم بشن که به این شکل خوندن و کار کردن باهاشون در دستگاه های موبایل شاید راحت تر باشه.
  پاسخ
تشکر شده توسط : roya_django
(۱۳۹۶ آذر ۰۵, ۰۱:۲۲ ب.ظ)vejmad نوشته: خب من کروم دیدم کوچیک میکنه ولی خیلی وقتا سایز نوشته ها و اجزای اینترفیس با این کار زیادی کوچیک میشه که برای خوندن یا کار کردن باهاشون مدام نیاز به زوم کردن و جابجا کردن صفحه هست.
ولی در ریسپانسیو اینطوری نیست و layout صفحه هم عوض میشه که این کوچک شدن رخ نمیده یا محدود میشه و به حداقل میرسه و گاهی حتی میتونه فونت ها و اجزای صفحه برعکس بزرگتر هم بشن که به این شکل خوندن و کار کردن باهاشون در دستگاه های موبایل شاید راحت تر باشه.

پس باید لایه بندی رو از طریق بوت استرپ انجام بدیم نه اینکه پیکسل بدیم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ایا مرورگر کروم ابزار مناسبی برای اینکه مطمئن بشیم سایت رو گوشی های مختلف کاربران به چه شکل دیگه میشه هست؟

ایا قابل اتکا و قابل استناده؟
یا اینکه ابزارها و نرم افزار ها یا سایت های انلاینی وجود دارند که با کمک اونها میتونیم ظاهرسایتمون رو در انواع و اقسام مختلف گوشی و تبلت مشاهده کنیم؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان