• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اوبونتو برای تازه واردها
آزادراه یه pdf تهیه کرده برای کسایی که تازه می خوان با اوبونتو کار کنن. پیشنهاد می کنم بخونینش
http://ubuntu-book.org/download/ubuntu-book-1204-01.pdf

منبع
http://azadrah.net/2012/04/azadrah-prese...ers-guide/
  پاسخ
تشکر شده توسط : alri undefined Reza oia ali786
اصلا از گنوم 3 خوشم نمیاد . یه جورایی دست و بال آدم رو می بنده

بعد اینکه بالایی رو راه افتادین . بعد سراغ این برین
کارهای بعد از نصب اوبنتو
  پاسخ
تشکر شده توسط : oia
یعنی unity بهتره ؟ Big Grin
از دید منم یونیتی بهتره. البته توی نسخه جدید اوبنتو میگن خیلی هم بهتر شده. هنوز تست نکردم
ولی خب برای بعضی های دیگه گنول شل بهتره.
معیارها تفاوت می کنه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اگه بخوام منظورم رو کامل تر بگم اصلا از اوبنتو خوشم نمیاد Big Grin
من از cent OS خوشم میاد

unity هنوز کار زیاد داره
  پاسخ
تشکر شده توسط :
Centos? برای دسکتاپ ؟ حالت خوبه؟ یه وقت خدایی نکرده مریض نیستی؟ Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :
دقیقا واسه دسکتاپ دارم ازش استفاده می کنم . وب سرور روش در حال اجراست و از این حرفا . تازه برات بگم که بلندر باهاش کار می کنم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
راستی یادم رفت بپرسم که چرا cent os برای دسکتاپ نه ؟
من با اوبونتو - سوزه - فدورا - پارسیدورا - و در نهایت cent کار کردم و این cent از نظر پایستگی باید بگم یه سرو گردن بالاتر بود . البته اینم بگم که با اوبنتو زیاد کار نکردم . ولی از همه بد تر این پارسیدورا بود که یه بلندر روش نصب کردم و بعد دیگه گرافیک بالا نیومد

اصلا بهتره از اول بگم :
لینوکس به درد چه کسایی می خوره ؟
هسته همه توزیع ها که تقریبا یکی هست و این نرم افزار هست که حرف اول رو میزنه. نرم افزار هایی که بیرون میاد . مثلا این bluefish نسخه rpm اون خیلی به روز نیست و این در حالیه که مثلا نسخه deb اون بروز تره .
به نظر من لینوکس بدون اینترنت یا بدون پکیج های dvd به هیچ دردی نمی خوره . چرا ؟
خود من اول بار که می خواستم با لینوکس کار کنم اوبنتو را با wubi اگه درست نوشته باشم نصب کردم . و نسخه 600 مگی آن هم بود . یعنی فقط چیزای base رو داشت . تصمیم گرفتم با اینترنت دایال آپ به اینترنت با مودم winmodem کانکت بشم . که عمرم رو گذاشتم پای این کار که نشد که نشد که نشد . چون چیپ مدم من مال زمان دقیانوس بود . اینترنت که نداشتم . پکیج بسته ها رو هم که نداشتم . پس فقط باس روشن می کردم و نگاش می کردم . این بود که حالم از هرچی لینوکس بود به هم خورد
شاید الان فکر کنید که با بسته ها همه چی حله . ولی بسته ها هم چیزای محدودی دارن مثل ابزار های شبکه و دو تا گرافیکی و از این حرفا . چیزی که کاربر برای بار اول دوست داره از لینوکسش ببینه شاید پلی کردن یه موزیک باشه که کدک هاش رو نداره ( البته در نسخه های پکیج دار هست ) شاید شما بگید که اشکال نداره من مثلا بسته مورد نظرم رو که حالا یه بسته rpm هست رو دانلود می کنم بعد نصبش می کنم و همه چی حل . ولی اون بسته در موقع نصب قطعا برای اجراش یک سری پیش نیاز داره که باید رو سیستم نصب باشه . بنا براین اگر به اینترنت وصل نباشید با یک پیام خطایی از نوع ضد حال رو به رو می شوید .

پس کاربر عزیزی که تازه کاری اگه اینترنت 256 به بالا داری که لینوکس فوق العاده است و اگه نداری فعلا بی خیالش شو چون نمی تونی به راحتی موزیک پلی کنی
  پاسخ
تشکر شده توسط : undefined
مرسی از بازار گرمیتون Big Grin
فقط که بسته ها نیست که پشتیبانی از نسخه ها ،دادن بسته های رفع باگ ، i18n . ایجاد ابزارهایی جهت کارایی بهتر. شناسایی سخت افزار و ...
دوستانی هم که اینترنت پر سرعت ندارن می تون برن لاگ شهرشون و از کش های دیگران استفاده کنن. یا از توزیع های مشابهی استفاده کنن که نرم افزارهای پیشفرض بیشتری رو دارن
  پاسخ
اگه یه اینترنت درست و درمون داشتم کلا مایکروسافت رو تحریم میکردم Cool
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : alri farhadfery
(۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۰, ۱۲:۲۵ ق.ظ)ehsan_php نوشته: اگه یه اینترنت درست و درمون داشتم کلا مایکروسافت رو تحریم میکردم Cool

تو یکی بهونه نیار Big Grin
  پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان