• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انجام درخواست کاربر در ساعات دلخواه او!!!
سلام به همه دوستان ، اگه توی یک سایت بخوام کاربرم بیاد یه سری تنظیمات انجام بده که مثلا ساعت 5 و 15 هر روز(یا روز دلخواه) یک پیامک براش ارسال بشه چجوری اینکار باید انجام بشه؟؟
میدونم احتمالا باید با corn job انجام بدم ولی این تنظیم رو چجوری از کاربر بگیرم و توی corn job اعمال کنم و اینکه ممکنه 100تا عمل مختلف مربوط به 100 کاربر مختلف باشه واسه هرکدوم باید یک جدید دزست کنم؟؟ ممنون میشم یادآوری نماییدBlush
اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی دیگه در مورد آزادی شعار نده !
آلبر کامو
  پاسخ
تشکر شده توسط :
کرون شما باید مثلا هر ۱ دقیقه یکبار انجام بشه و بررسی کنه ببینه موعد انجام کدوم کار هست و انجام بده
  پاسخ
تشکر شده توسط : M.J ali786
میشه بیشتر توضیح بدی؟
کاربر مثلا میاد تو سایت تنظیم میکنه که ساعت 5 واسش یک پیامک ارسال بشه که قرصم رو بخورم ، این باید تو پایگاه داده ذخیره بشه؟؟ بعد کرون بره از اونجا تمام درخواست ها مال هر کاربر رو بخونه و پیامکش رو ارسال کنه؟؟؟

یعنی یک جدول باشه که درخواست های تمام کاربرا اونجا ذخیره بشه و فایل من هر 1/نیم ساعت بره اون فایل رو اجرا کنه؟
اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی دیگه در مورد آزادی شعار نده !
آلبر کامو
  پاسخ
تشکر شده توسط :
آره کرونت باید توی یک زمانی اجرا بشه که بازت مشکلی براش ایجاد نشه. مثلا اگر طرف می تونه فقط نیم ساعت نیم ساعت مشخص کنه. مثلا 4:30 یا 5 یا 5:30 و نمی تونه مثلا 5:35 تعریف کنه نیم ساعت یه بار بزار اجرا بشه. خلاصه کوچکترین زمانی که پیش میاد رو در نظر بگیر و کرونت رو بر اساس اون تنظیم کن و یه اسکریپت بزار اجرا بشه. این اسکریپت میاد از جدول زمان بندی هایی که انجام شده هر تاریخی که تاریخش برابر یا قبلتر از تاریخ فعلی بود رو می گیره و اجرا و وضعیت اجراش رو تغییر میده.
  پاسخ
تشکر شده توسط : M.J
ممنون وحید جان Heart
حالا یه سوال اگه زمانهای مشخص نداشت چی؟؟؟؟ یعنی هر لحظه میتونست باشه اونجا این روش عملی نیست مطمئناا
آلبر کامو
  پاسخ
تشکر شده توسط :
به هر حال تو کوچکترین مقداری که می تونی در نظر بگیری دقیقه هست. طرف مثلا میگه ساعت ۴:۳۱ دقیقه. کرون تو هم هر ۱ دقیقه اجرا میشه و این رو اجرا می کنه. مشکل چیه؟
  پاسخ
بنظرم اگه هر 1دقیقه بخواد یک پروسه اونم مثلا ارسال پیامک انجام بشه سرور باید خیلی قوی باشه تا کم نیاره؟!!! تازه علاوه بر این انجام عملیات دیگه هم که خوب سایت میخواد انجام بده هست!! مشکلم سرعت هستش
آلبر کامو
  پاسخ
تشکر شده توسط :
این کار رو من چند وقت پیش انجام دادم و تجربه‌ش رو دارم
اگر کوئری هات بهینه باشن هیچ مشکلی به وجود نمیاد که هر یک دقیقه اجرا بشه
اینم نمونه ای که من انجام دادم :‌ http://teeks.ir
[عکس: logo-small.jpg]
  پاسخ
تشکر شده توسط : M.J ali786
ممنون سید جان از معرفی سایت جالب خیلی خوب بود
میشه یک راهنمایی کوچیک بکنی که کد بهینه باید دارای چه شرایطی باشه؟؟ منظورم اینه که میگی اکه کوئریهات بهینه باشه یعنی چی؟؟
آلبر کامو
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من از کیک پی اچ پی 2 استفاده کردم توی این پروژه که هسته ش بهینه ست و او آر ام داره که در نتیجه کوئری ها هم تا حدی بهینه ست و مشکلی نداشتم .
توضیح اینکه کد چطور بهینه باشه خیلی طولانی تر و تخصصی تر از اینه که توی تاپیک بشه در موردش صحبت کرد و منم اونقدرا تخصص ندارم توی این موضوع Smile
ارادت
[عکس: logo-small.jpg]
  پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان