• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتقال کوئری جستجو بین صفحات مختلف نتایج جستجو
میخوام امکان لیست کردن کاربران بر اساس معیارهایی رو که ادمین مشخص میکنه به پروژه اضافه کنم. مثلا جستجو بر اساس آمدن عبارتی در نام کاربری، جستجو بر اساس تاریخ، و از این حرفا!

خب اول که در صفحهء جستجو طرف باید معیار جستجو رو مشخص کنه و بعد فرم رو سابمیت میکنه. فرم که سابمیت شد کوئری از روی معیارهای جستجو ساخته و اجرا میشه، و صفحهء اول نتایج جستجو نمایش داده میشه.
اما حالا اگر کاربر روی لینک صفحات بعدی نتایج جستجو کلیک کنه، یه جوری باید کوئری ساخته شده رو به اون صفحات هم انتقال بدیم. من فکر میکنم از سشن استفاده کنم. البته چون این بخش فقط برای ادمین هست و عمومی نیست، میتونم آخرین کوئری جستجوی ادمین رو در دیتابیس هم ذخیره کنم؛ فرقی نمیکنه، ولی فکر کنم پیاده سازی سشن راحتتر و سریعتره طبیعتا و بیخودی یک جدول هم به پروژه اضافه نمیشه.

میخواستم بدونم نظر و اطلاعات شما در این مورد چیه.

البته تاجاییکه مثلا در فرومها دیدم، بنظرم در این نرم افزارها وقتی کاربری بر اساس معیارهای خاصی جستجو میکنه جستجوی کلی یک بار انجام میشه (بدون Pagination کردن با limit و offset) و بعد نتیجهء جستجو، یعنی تمام رکوردهای بدست آمده از جستجو، احتمالا یک جایی مثلا در فایلی چیزی بصورت موقت ذخیره میشه، یا احتمالا میتونیم بگیم درواقع کش میشه و احتمالا اگر کاربران دیگری هم با فاصلهء زمانی کم جستجوی مشابهی داشتن احتمالا از همون نتایج کش شده استفاده میشه.
ولی خب پروژه من چون ساده تره و مقیاس بزرگ رو مد نظر ندارم (حداقل درحال حاضر) و خلاصه طبق خیلی روشها و توصیه هایی که قبلا مطالبی دربارشون دادم و صحبت شده، نمیخوام اینقدر پیچیده و حجیم باشه و الان نیازی به این سیستم و بهینه سازی نمیبینم؛ واسه همین کوئری رو به ازای هر صفحه نتایج اجرا میکنم و هدفم داشتن ساده ترین و سریعترین پیاده سازیه که در عین حال Robust و Secure باشه.
پس سوال روش انتقال کوئری بین صفحات هست.

شما خودتون تاحالا همچین نیازی داشتید و از چه روشی استفاده کردید؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اگر از روش ساده می خوایی پارامترهای جستجو رو به روش GET به صفحات بعد ارسال کن
  پاسخ
تشکر شده توسط : vejmad
فعلا از امکان جستجو منصرف شدم. چون الان نیاز مبرمی بهش نیست. پروژه برای مقیاس بزرگ نیست. ضمنا امکان Sort و Pagination رو که داره و فکر میکنم پیدا کردن تقریبا هرچیزی که بخوایم با همین امکانات بقدر کافی ساده باشه.
بهتره الان وقت و انرژیم رو صرف بقیهء بخشهاش و تمیزکاری کد و انتشار نسخهء جدید بکنم. بعدش هم شاید برم روی کارهای دیگری.
آدم باید استفادهء بهینه از وقت و انرژی خودش بکنه.
امکان نمایش اکانتها و مخلفات پایه ای رو اضافه کردم چون واقعا حیف بود توی پروژه نباشه و یجورایی ناقص بود بدون اون. حداقلش امکان خیلی مفیدیه.

پسر برای من جالبه که خیلی چیزهایی که در اون کتاب Getting Real توسط یک شرکت و تیم و افراد متبحر بیان شده خودم هم از قبل همونطور فکر میکردم و به همون نتیجه رسیده بودم.
خب البته عجیب نیست. وقتی با منطق و واقعگرایی و بینش علمی درست فکر کنی اون چیزها تا حد زیادی روشن و بدیهی هستن. اسم کتاب هم داره میگه «واقعی شدن»؛ یه چیزی توی این مایه ها خلاصه.

منم معتقدم باید از هسته ای ترین و ضروری ترین امکانات شروع کرد، و تاجایی پیش رفت که واقعا بهش نیاز عملی باشه. بقیش رو بعدا هم میشه انجام داد (درصورت ایجاد نیاز واقعی).
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان