• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتقال مقدار برگشتی ای جکس به php
سلام دوستان لطفا در مورد زیر راهنمایی کنید
توی دیتابسم یه جدول دارم که از سه فیلد تشکیل شده-نام-آدرس-شماره تماس حالا با پی اچ پی به شکل زیر اطلاعات مربوط به نام رو ریختم توی select box
کد پی‌اچ‌پی:
while($row mysql_fetch_assoc($dbresult)) {
 echo 
'<option    value="'.$row['name'].'">'.$row['name'].'</option>';
 } 
حالا اومدم با ایجکس نام رو سمت سرور فرستادم به شکل زیر
کد پی‌اچ‌پی:
$(function(){$("#cat").change(function(){  var cat = $(this).val();   
     $.
ajax({url:'cat.php',type:'post',data:{name:cat},}).done(function(resp){  var s=resp;
alert(s)  ;}).fail(function(jqXHR,textStatus){alert(textStatus);});
 });
}); 
صفحه cat.php هم به شکل زیر
کد پی‌اچ‌پی:
$name $_POST["name"];   $servername="localhost";$dbname="afrad";$user="root";$pass="";$link=mysql_connect($servername,$user,$pass) or die("خطا در اتصال به پايگاه داده");
mysql_select_db($dbname,$link) or die("خطا در انتخاب پايگاه داده");mysql_query("SET NAMES utf8");

$sql=   "SELECT * FROM tb_name where name='$name'" ;     $result3 mysql_query($sql,$link);   if(  $row mysql_fetch_assoc($result3)){

$_SESSION['neshani1']= $row['address1'];  $_SESSION['neshani2']= $row['address2']; echo $row['address1'] ;
       }       else       {       echo
" error";
       } 
توی صفحه cat دستورات درست اجرا میشه حالا میخوام از صفحه cat سشن بگیرم و ببرم توی یه صفحه دیگه اما به خاطر خط اول این صفحه ارور میده لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم اطلاعات مربوط به نام رو از صفحه cat انتقال بدم به یه صفحه دیگه تو محیط php و یا میشه خروجی که ای جکس میده و میریزه توی ی متغیر اون انتقال داد به یه صفحه دیگه و مقدارشو ریخت توی ی متغیر و با کد پی اچ پی پرینتش گرفت
  پاسخ
تشکر شده توسط :
چه اروری میده ؟
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
از سشن که استفاده میکنم ارور زیر رو میده البته صفحه cat رو اینکلود میکنم بعد سشن رو فراخونی میکنم
Notice: Undefined variable: _SESSION in C:\xampp\htdocs\bours\check.php on line 66
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سشن رو استارت کردی ؟
کد پی‌اچ‌پی:
session_start(); 
اولین خط صفحه باید این باشه.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : master_amin
ممنون یادم رفته بود تو صفحه cat سشن رو استار کنم.اما بازم مشکلم حل نشد چون تو select box هر نامی رو انتخاب میکنم با ای جکس درست اطلاعات رو برمیگردونه اما واسه سشن که توی صفحه cat قرار دادم هر وقت توی ی صفحه دیگه فراخونی میکنم همون مقدار قبلب رو با خودش میاره چطور میتونم کدمو تغییر بدم تا سشنی که توی صفحه دیگه فراخونی میکنم اونم با انتخاب نام داخل select box تغییر کنه؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سشنی که توی یه صفحه دیگه است عوض شه یعنی چی ؟
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ببین دوست عزیز طبق کدهای که بالا گذاشتم اولین کد اومدم با ی حلقه تمام اسلامی رو ریختم توی ی select box بعد اومدم با ایجکس گفتم هر اسمی که انتخاب شد اونو برای پردازش ببر به صفحه cat.php اونجا اومدم چک کردم اگه نامی که ای جکس براش فرستاده توی دیتا بیس بود کل ردیف که شامل اسم ادرس و شماره تماسه رو برگردونه و اطلاعات رو برگشت میده به ای جکس حالا با چه روشی میتونم اون اطلاعات رو توی ی صفحه دیگه توی پی اچ پی چاپ بگیرم که من اومدم از سشن استفاده کردم که نمیدونم درسته یا نه.اینم توضیح بدم با انتخاب هر اسمی داخل select box با توجه به alert که توی ای جکی هست سری اطلاعات مربوط به اون اسم رو نمایش میده من میخوام اون اطلاعات رو از ای جکس بگیرم و تو پی اچ پی چاپش کنم اصلا میشه این متغیر رو از ایجکس اورد توی پی اچ پی یا نه اگه اره با چه کدی وگرنه چطور از سشن استفاده کنم که به محض اینکه نام مورد نظر از select box انتخاب شد توی پی اچ پی سشن مربوط به اون اسم اپدیت بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وای خسته شدمSad
  پاسخ
تشکر شده توسط :
با سلام خدمت دوستان گرامی
دوستان من یک فرم ایجکس نوشتم که میخوام افراد رو لاگین کنم به صفحه کاربریشون.الان میخوام جواب برگشتیم از درخواست ایجکس این باشه که اگه تودیتابیس چک کردی دیدی نام کاربری و گذرواژه درسته بیا انتقالش بده به صفحه کاربری خودش که یک صفحه دیگس.الان کدم دقیق کار میکنه درخواست میفرسته و تشخیص هم میده که تو دیتابیس هست یا نه الان میخوام اگه درست بود بفرستمش تو محیط کاربری خودش که یک صفحه دیگس و اونجا بهش خوش امد بگم.اینو مدندم و نمیدونم چه کاری انجام بدم که انتقالش بدم به صفحه کاربریش.ممنون میشم راهنماییم کنید؟متشکرم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:.اینو مدندم و نمیدونم چه کاری انجام بدم که انتقالش بدم به صفحه کاربریش

فرض کن آدرس صفحه کاربریش example.com/panel باشه
بعد از اینکه چک کردی دیدی لاگین درسته و به اون مرحله رسیدی که متقلش کنی صفحه کاربریش از این دستور استفاده کن (جاوااسکریپت هست)
کد:
window.location='http://example.com/panel'
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط :
از دستور success استفاده کن.

یه اکو سمت php بفرست سمت ایجکس

مقدار php هم اگه مثبت بود یک بذار اگه منفی بود نال بذار

هروقت عملیات مثبت بود لوکیشن رو هد بده به پنل

اگرم منفی بود همون لاگین