• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب دیتابیس از بین چند دیتابیس در زمان لاگین
#1
با سلام
من میخوام واسه پروژه ام ۵ تا دیتابیس با جدول های یکسان برای ۵ تا شرکت بسازم و اطلاعات مربوط به هر شرکت رو در دیتابیس خودش ذخیره کنم. سوالی که برای من پیش اومده اینه که زمانی که کاربر میخواد در وبسایت لاگین کنه آیا کار درستی که من تو این ۵ تا دیتابیس یکی یکی به دنبال نام کاربری و رمز عبور بگردم تا در صورت درست بودن اجازه ی ورود بدم ؟ یا باید به نحوی تشخیص بدم که تو کدوم دیتابیس باید دنبال نام کاربری و رمز عبورش بگردم؟ مثلا از کوکی استفاده کنم برای اینکه بفهمم کاربر برای کدوم شرکته و متناسب با شرکت داخل دیتابیس مربوطه بگردم !.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
#2
قطعا استفاده از کوکی روش مناسبی نیست چون مثلا اگر کاربر دفعه اولش باشه که کانکت می شه یا این که کوکی شو پاک کرده باشه دیگه شما نمی دونی توی کدوم دیتابیس دنبالش بگردی. می تونی به تک تک دیتابیس ها کانکت بشی و از جدول کاربران نام کاربر رو جستجو کنی. برای اتصال به دیتابیس های مختلف هم باید mysql_connect رو به تعداد دیتابیس هات فراخوانی کنی و اگر مشخصاتشون یکی هست از دومین فراخوانی به بعد باید پارامتر چهارم تابع رو برابر true قرار بدی مثل زیر
کد پی‌اچ‌پی:
$dbh1 mysql_connect($hostname$username$password); 
$dbh2 mysql_connect($hostname$username$passwordtrue); 
بعد توی انتخاب دیتابیس هم حتما باید پارامتر دوم که نام کانکشن هست ذکر بشه مثل زیر:
کد پی‌اچ‌پی:
mysql_select_db('database1'$dbh1);
mysql_select_db('database2'$dbh2); 

و دست آخر در هنگام کوئری زدن هم یا باید در کنار نام جدول نام دیتابیس رو هم بیاری یا این که نام کانکشن رو ذکر کنی مثل حالات زیر:
کد پی‌اچ‌پی:
mysql_query('select * from tablename'$dbh1);

mysql_query('select * from tablename'$dbh2); 

یا با ذکر نام دیتابیس:
کد پی‌اچ‌پی:
mysql_query('select * from database2.tablename'); 
  پاسخ
تشکر شده توسط :


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان