• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب تمپلیت انجین و فریم ورک برای یک پروژه
Question 
سلام
پروژه هایی که انجام میدم در رابطه با کارم، پروژه های کوچیکی هستند که با دیتابیس های مختلفی مثل mysql - sqlite و ini فایل ها در ارتباط هستند.
تا الان که بطور کلاسیک و با استفاده از توابع کارم رو میبردم جلو.
الان باید پروژه ای بنویسم که ماژولار هستش و چند زبانه خواهد بود.
به ذهنم رسید که از معماری mvc استفاده کنم.
پروژه جدیدی که باید شروع کنم شباهت زیادی به یک cms کوچیک داره.
باید دارای ماژول هایی باشه که بعدا هم قابلیت افزودن ماژول داشته باشه.از جی کوئری و کلاس های جاوااسکریپت مختلف مانند نمودارها و ... زیاد استفاده خواهم کرد.
باید چند زبانه باشه و امکان افزودن زبان های مختلف رو در آینده به سادگی داشته باشه.
و امکان تغییر قالب هم به سادگی در اون وجود داشته باشه.
پروژه خیلی سنگین هم نیست و نمیتونم وقت زیادی صرف یادگیری فریم ورک های سخت کنم.

با هیچ کدوم از فریم ورکها و تمپلیت انجین ها هم کار نکردم قبلا.
بهترین تمپلیت انجین برای شروع که شرایط بالا رو هم داشته باشه چی هست؟
آیا باید از فریم ورک استفاده کنم؟ بهترین و راحت ترین فریم ورک با توجه به شرایط بالا چی هست با توجه به پیشنهادتون در رابطه با تمپلین انجین؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بهترین تمپلیت انجین PHP هست!!!
فریم ورک می تونه سرعت کدنویسی شما رو بالا ببره معماری MVC تقریبا در همه اونها پیاده سازی شده من پیشنهادم Yii یا CI هست CI رو سریعتر فرامیگیرید اما امکانات کمتری در اختیارتون میگذاره Yii رو دیرتر یادمیگیرید اما مزایای بسیاری برای شما داره
  پاسخ
تشکر شده توسط : parsbin mohsened
به حرف رامین گوش نکن. Big Grin می خواد گولت بزنه Big Grin اصلا کار YII کارها همینه Big Grin

ساده ترین فریم ورک و سبکترین فریم ورک CI هست که البته در مقابل امکانات کمتری هم نسبت به بقیه داره.
اگر فقط قصد دارید cms داشته باشید که از سی ام اس های موجود مثل drupal استفاده کنید بهتر از فریم ورک هست.
برای بقیه فریم ورک ها هم حداقل برای شروع باید ۲-۳ هفته الی ۴-۵ هفته وقت بزارید تا بتونید باهاشون کار کنید ( بخوایین حرفه ای کار کنید که زمان بیشتری رو می طلبه)
اکثر فریم ورکهای معروف جوابگوی کار شما ( چه بسا خیلی فراتر) هستن بستگی داره که با کدومش راحتتر باشید . اگر انتخابتون فریم ورک هست حتما یک هفته وقت بزارید و همه فریم ورکهای معروف رو یه نگاهی به ساختار و نحوه پیاده سازیشون بنداز. قبلا توی سایت هم خیلی در موردشون بحث شده. ولی اینکه خودتون در عمل یک هفته با همشون دست و پنجه نرم کنید یه چیز دیگست
  پاسخ
تشکر شده توسط : parsbin zoghal M.J
یکم گیج کنندست
اگر کسی بخواد یک cms کوچیک بنویسه با یک سری امکانات خاص با کمک اسمارتی
دقیقا چه فریم ورکی بهش پیشنهاد میدین ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
دقیقا YII
خب آخه اینم سوال بود پرسیدی پسر خوب من که بهت گفتم CI سریع یاد می گیری باقیشون وقت گیر تر هستن اما این همه CMS خوب هست حالا چی می خوای که اونها جوابگو نیستن همون drupal خیلی عالی امن و مهندسی سازه درواقع من تو هیچ پروژه بازمتنی ساختاری پیشرفته تر از ساختار drupal ندیدم
  پاسخ
تشکر شده توسط : M.J
پروژه ام مثل سایتهای خبری نیستش.
برای یک شرکت هستش که باید کارهای خاصی رو انجام بده.اکثرا یک سری فرم هستش که باید چند نوع دیتابیس رو مقدار دهی کنند یا ازشون بخونند.یا یک سری نمودار که باید از دیتابیس بخونند و یک سری خروجی از دیتابیس به اکسل و بالعکس و این جور چیزا.
فکر نمیکنم استفاده از cms های آماده جالب باشه و و اینکه دوست دارم سه لایه نوشتن رو یاد بگیرم.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نمی دونم این cms که استفاده می کنی منظورت دقیقا چی بوده به هر حال باز هم می تونی از کدهای drupal یا joomla حتی استفاده کنی گرچه دومی دیگه منقرض شده به هر حال پاسخ واضحه خودت بشین یه مدت کار کن با چندتاشون یکی رو انتخاب کن من باشم می گم yii وحید می که zf کلا سلیقه ای می شه خودت انتخاب کنی بهتره تو انجمن بارها بحث هایی در این مورد انجام شده که می تونه کمکت کنه. در مورد اسمارتی هم اصلا پیشنهاد نمی کنم اط انجین خاصی استفاده کنی خودت php بهترین انجینه اینکه تو لاجیک رو تو ویوو ننویسی به عنوان یک تمرین خوبه اما نباید به خاطرش از یه مفسر بی مصرف استفاده کنی
  پاسخ
تشکر شده توسط : M.J
من یک فریم ورک خیلی سبک پیدا کردم خودش template engine داره mvc هم هست خیلی راحت هم میتونی از کتابخونش استفاده کنی خیلی هم راحته یاد گیریش من که خیلی خوشم اومد یک پروژه هم میخوام با همین انجام بدم راحتم میتونی خودت کتابخونه تعریف کنی واسش به نظر من هر کار سبک داره حتما به این نگاه بندازه امکاناتش در حد بقیه فریم ورک ها نیست ولی داره پیشرفت میکنه.

لینک سایتش : Fatfree
  پاسخ
تشکر شده توسط : parsbin zoghal
من CI میزنم و به تازه کارها پیشنهادش میکنم .
در ضمن خودش یه پارسر خوشکل داره برای قالب که میتونی ازش استفاده کنی به جای تمپلیت انجین .
خیلی ساده ، هلو بپر تو گلو .Heart
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ببخشید الان جاش نیست بپرسم ولی CI روت فارسیو پشتیبانی میکنه؟

من یک بار خواستم ازش استفاده کنم دیدم نمیکنه دیگه نکردم دنبالشم نرفتم که ببینم راهی هست یا نه

حالا میکنه؟Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان