• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اعداد 0 و 1 یا ... به چه معنی هستند؟
سلام دوستان،

بارها مشاهده کردم که یکچیزی رو بررسی کردن بعد اومدن نوشتن اگر بررسی ما برابر 0 شد، فلان کن و اگه برابر 1 شد فلان طوری کن. می خواستم بدونم این اعداد به چه معنی هستند و اگه عدد دیگه ای هم هست بفرمائید تا بدونیم.

سپاس فراوان Heart
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اگه boolean بخوایی حساب کنی
true = 1
false = 0

http://www.php.net/manual/en/language.types.boolean.php
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y cyletech
ممنونم ازت. من اون صفحه رو دیدم و یک سوالی برام تو یکی از مثال هایی که زده بود پیش اومد. توی اون مثال TRUE و FALSE رو داشت بررسی می کرد که دو مدل یکی 1 و یکی -2 TRUE بود. خواستم بدونم این چیزی که تو ذهن من هست درسته یا نه.

اعداد پایین 0 هم TRUE هستند همگی
عدد 0 برابر FALSE
عدد 1 برابر TRUE
اعداد بالای 1 هم TRUE هستند همگی

سپاس Angel
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
0 - false - خالی - null
و
1 - true
تو PHP اینا با هم یکین
شما تو چه موردی میخواید از کدوم استفاده کنید یا کدوم رو دیدید؟
علم تاج افتخار دنیا و یادگار پس از مرگ است
  پاسخ
تشکر شده توسط : cyletech
گفتن اینکه اینها یکی هستند یه مقدار اشتباه هست (شرمنده استاد مخلصی می دونم خودتون می‌دونید و منظور شما همون منظور بنده هست فقط جهت روشن شدن بیشتر مطلب عرض می کنم)
در عملگر == (یا بهتر بگیم در مواقعی که قراره مقدار درست و غلط چک بشه) سعی بر این هست که مقادیر دو طرف به نوعی تبدیل بشن بعد مقایسه انجام بشه. مثلا اگر مقدار عددی با مقدار بولین چک بشه مقدار عددی به مقدار بولین تبدیل میشه. و اگر قرار باشه مقدار رشته با مقدار عددی مقایسه بشه مقدار رشته به مقدار عددی تبدیل میشه.
مقادیر 0 و و '' و NULL به مقدار FALSE تبدیل میشن.
اما اگر از عملگر === استفاده بشه چون عمل تبدیل انجام نمیشه این چهار مقدار هیچ وقت با همدیگه برابر نیستند
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alimokhlesi oia cyletech
ممنون ازتوضیحات واضح و کامل تون
Smile
علم تاج افتخار دنیا و یادگار پس از مرگ است
  پاسخ
تشکر شده توسط :
این 0 , 1 که شما گفتی بستگی به نوع متغییر معانی مختلف میده. مثلا بولی باشه یا باینری یا حتی عدد صحیح و همینطور کاراکتر.
  پاسخ
تشکر شده توسط : cyletech

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان