• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اضافه كردن اطلاعات جديد به يك فيلد؟
Wink 
با سلام
يه سوال در مورد اضافه كردن اطلاعات به يك فيلد خاص در mysql داشتم.
اگه بخواهيم اطلاعات داخل يك فيلد از يك جدول رو تغيير بديم و با اطلاعات جديد جايگزين كنيم از دستور update
در mysql استفاده مي كنيم كه كار باش راحته اما منظور من اينه كه اگه بخواهيم اطلاعاتي رو به فيلد مورد نظرمان اضافه كنيم يعني اطلاعات قبلي خودش رو نگه داره و اطلاعات جديد رو به اون اضافه كنيم چكار بايد بكنيم!
يه راه اينه كه ابتدا اطلاعات اون فيلد را بخونيم و بعد اطلاعات جديد رو به محتويات خوانده شده اضافه كنيم و در جدول با دستور update وارد كنيم اما منظور منه اينه كه بدون خواندن اطلاعات از اون فيلد به يكباره و با يه دستور اطلاعات جديد رو به محتويات فيلد مورد نظرمان اضافه كنيم!
براي مثال وقتي مي خواهيم كه اطلاعات جديدي را به محتويات يك فايل اضافه كنيم از
کد:
fopen("file","a");
استفاده مي كنيم! ميخوام بدونم كه آيا مشابه همين روش در mysql هست كه ديگه مجبور نباشيم يك با اطلاعات رو از فيلد خونده بعد داده هاي جديد رو به مقادير خوانده شده اضافه و در آخر در فيلد مورد نظر وارد كنيم؟
---------------
تشكر
  پاسخ
تشکر شده توسط :
تا ‌به‌ حال به خود توابع mysql دقت‌ کردی؟
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/s...ion_concat
  پاسخ
تشکر شده توسط : mehdimalek hosseintdk775
خيلي خيلي خيلي ممنونم
من يه كتاب در مورد php دارم و تازه كار رو با mysql شروع كردم براي همين هميشه لنگم و داخل كتاب هم كه چيزي گير نمياد ! چندتا دستور كلي نوشته و خلاص!
ممنون و مرسي جناب مديرBlushSmileBig GrinWink
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خواهش می کنم
سعی می کنیم همیشه سوالات رو به خوبی پاسخ بدیم. البته سعی بیشتر بر این هست که به مرجع بفرستیم تا بتونید به اطلاعات جامعی دست پیدا کنید.
اگر هنوز مشکل دارید بفرمایید. من متوجه نشدم مشکلتون حل شد یا نه
  پاسخ
تشکر شده توسط : mehdimalek

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان