• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اسکریپت مدیریت محتوای a-blog
سلام خسته نباشید .
من یک cms نوشتم البته کامل نیست ولی دارم روش کار میکنم تا به حدی برسه که بشه باهاش یک وبلاگ ساده ساخت .
سعی کردم تو ساخت این cms کد های php و html رو از هم جدا کنم تا راحت بشه براش قالب طراحی کرد .
این cms حاصل کار 3ماه من هست خودم هم 4 ماه که دارم php کار میکنم.
خوشحال میشم دوستان این cms رو نصب کنند و نظرات و پیشنهاد های خودشون رو تو همین تاپیک بگن .
آموزش نصب:
فایل blog.sql مربوط به پایگاه داده میشه که بعد از ساخت پایگاه دادخ در phpmyadmin این فایل رو به داخل دیتا بیس خود import کنید تا تمامی جدول ها به پایگاه شما اضافه بشه.
نام دیتابیس نام کاربری و رمز عبور دیتا بیس رو تو فایل db-config.php باید ثبت کنید .
مسیر فایل ها :
management/modules/includes/class/db-config.php

لینک دانلود

منتظر نظرات دوستان هستم

فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی

پاسخ
تشکر شده توسط : molana Y.P.Y undefined zoghal ali786 Mohsen Neo Goback
نقل قول:من یک cms نوشتم البته کامل نیست ولی دارم روش کار میکنم تا به حدی برسه که بشه باهاش یک وبلاگ ساده ساخت .

هدفتون از انجام این کار چی بوده؟
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza
اولین هدفم یاد گیری php بود که با انجام این پروژه تونستم خودم رو تو php بالا بکشم و بتونم سایت طراحی کنم البته هنوز مبتدی هستم.
دومین هدفم ساخت یک cms که بتونم باهاش پروژه های که میگیرم رو انجام بدم و لازم نباشه هر پروژه رو از اول شوع کنم .
من سورس کارم رو گذاشتم تو این سایت که همه دوستان بتونن ازش استفاده کنن و تو تکمیل کردنش بهم کمک کنند
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y undefined
تبریک میگم، حرکت خوبی انجام دادید Heart
برای اولین پروژه هم خوب در اومده

فقط چند تا مسله(در ویندوز):
در صورت خاموش بودن MySQL، برنامه خطاهای بسیار زیادی میده که باید هندل بشه.
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061) in C:\WWW\index\blog\management\includes\class\config.php on line 30
Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061) in C:\WWW\index\blog\management\includes\class\config.php on line 31
Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in C:\WWW\index\blog\management\includes\class\config.php on line 31
و 100 تا دیگه...

همچنین در صورت روشن بودن MySQL و تنظیم نبودن config، بازهم برنامه خطاهای بسیار زیادی میده که باید هندل بشه.

مجدداً در صورت روشن بودن MySQL و تنظیم بودن config، بازهم برنامه خطاهای بسیار زیادی میده که باید هندل بشه(قبل از نصب جداول).
باز هم دی این حالت شماره مشکی رنگ روی تصویر و فلش Change تصویر موجود هستش و میشه با فلش های روی تصویر، این شماره مشکی رو بی دلیل عوض کرد.
سخن روز هم خشک و خالی نمایان شده!

بهترین راه اینه که از نصب بودن برنامه(مثلاً چک کردن جداول نصب شده) مطمعن بشید و بعد صفحات رو نمایش بدید.

max_execution_time و set_time_limit هم باید تنظیم بشه به 0 / بی نهایت. تا خطا نده
Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:\WWW\index\blog\index.php on line 109

کلاس Articles رو حتماً حتماً از داخل config منتقل کنید بجای دیگه. چون جاش اونجا نیست

رعایت فاصله بین شرط ها و حلقه ها با خطوط پایینی و بالایی - برای خوانایی بهتر
رعایت فاصله بین include/require ها با خطوط پایینی و بالایی

ساختار جداول به بهینه سازی نیاز دارند. مثلاً index گذاری، utf8 کردن جدول، اضافه کردن unsigned به فیلد های int، صفر کردن مقدار auto_increment، قراردادن مقدار default برای فیلد ها و...

اضافه کردن پارامتر utf8 به توابع htmlspecialchars و امثالش

جداسازی (بیشتر) html از php در بعضی از فایلها

اضافه کردن توابع __destruct و __construct به کلاس ها

استفاده از یک کتابخانه Email قوی و کامل

این روش if(!isset($_SESSION['UserPass']) || (trim($_SESSION['UserPass']) == '')) هم خیلی خطرناک و نا امنه، به ایمن سازی و استفاده از روش صحیح نیاز داره!
با قرار دادن کوکی با نام UserPass در هدر ارسالی(HTTP packet) براحتی وارد مکانیزم check.php میشه شد.

ورودی های این فایل admin.php رو هم فیلتر کنید:
http://127.0.0.1/blog/management/admin.php?page=../

فقط و فقط از یک فایل config استفاده کنید. db-config دیگه چیه؟
و...

پیرم در اومد Dodgy
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بالاتر => نگهداری بهتر

پاسخ
تشکر شده توسط : af6900 undefined
بله حتما خطا هارو کنترل میکنم.
در باره اسلاید شو هم 3تا عکس شبیه به هم هستم من شماره گذاشتم تا معلوم بشه که کار میکنه باید از عکس های متفاوت استفاده میکردم که خسته بودم بیخال شدم.
من بیشتر روی قسمت مدیریت کار کردم زیاد رو صفحه اصلی کار نکردم این نکاتی که گفتید رو حتما اعمال میکنم.

این کتابخانه ایمیل رو از نت دانلود کردم میگفتن کامل و قوی هست اگر شما کتابخانه خوبی میشناسید لطفا معرفی کنید.

این روش if(!isset($_SESSION['UserPass']) || (trim($_SESSION['UserPass']) == '')) هم خیلی خطرناک و نا امنه، به ایمن سازی و استفاده از روش صحیح نیاز داره!
با قرار دادن کوکی با نام UserPass در هدر ارسالی(HTTP packet) براحتی وارد مکانیزم check.php میشه شد.
در این باره میشه یکم توضیح بدید؟

ورودی های admin.php رو فیلتر کردم فقت من اسم تمامی فایل های که دارم رو تو یک آرایه گذاشتم و با یک شرط جک میکنم ببینم مقدار ورودی با مقادیر آرایه یکی هست یا نه اگه بود صفحه رو باز میکنه این کافی نیست؟؟؟؟

بیزحمت هروقت وقت داشتید این و... رو بگید تا بدونم چه مشکلاتی دار .
تو ذهنم بود که همین پروژه رو با یکی از فرمورک های php بنویسم ولی چون شناخت کافی نداشتم بیخیال شدم شما اگر فرمورک خوب و راحتی میشناید که من مبتدی بتونم باهاش کار کنم خوشحال میشم معرفی کنید.

و ممنون که وقت تون رو گذاشتید مرسی
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:تو ذهنم بود که همین پروژه رو با یکی از فرمورک های php بنویسم ولی چون شناخت کافی نداشتم بیخیال شدم شما اگر فرمورک خوب و راحتی میشناید که من مبتدی بتونم باهاش کار کنم خوشحال میشم معرفی کنید
خوب کردید که ابتدا با فریم ورک شروع نکردید. درستش هم همینه.
با codeigniter شروع کنید. خیلی لایت، ساده و به اندازه کامل هستش
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بالاتر => نگهداری بهتر

پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:اولین هدفم یاد گیری php بود که با انجام این پروژه تونستم خودم رو تو php بالا بکشم و بتونم سایت طراحی کنم البته هنوز مبتدی هستم.

عالیه، من هم چنین کاریو انجام دادم(چون زمان زیادی ندارم هنوز تموم نشده Tongue).

پ.ن: یوشا که نذاشت چیزی واسه ما بمونه!، اما در اولین فرصت سی ام اس تون رو بررسی میکنم Wink
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
کاش نمونه آنلاین اون رو هم ارائه می دادید.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
چون میدونم از امنیت کافی برخوردار نیست نخواستم نصب کنم چون هاست اضافی ندارم باید کنار فروشگاهم نصب میکردم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
باز دم شما گرم ، احسان که چند ماهه منو روی استاند بای گذاشتهBig Grin

میگم داش یوشا ، یه ماهه پیش بود در مورد یه سیستم ماژولار بحث کردیم یادته؟
میگم اونو بزنم با همون سبک ؟
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : undefined

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان