• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اسکرول بار گوگل پلاس
سلام،
موضوع جالبی که امروز متوجه اون شدم نحوه ی اسکرول شدن توی گوگل پلاس بود.
دوستانی که این مورد رو مشاهده کردن هیچ، اما اجازه بدین برای سایرین توضیح کوچیکی بدم.
سه بخش داریم ابزار های سمت چپ، منوی سمت راست و باکس وسطی که اطلاعات درش قرار میگیره.
لبه های بالایی باکس وسط گرده. لبه های پایین هم همین طور منتها لبه های پایین قابل مشاهده نیستن!
در ابتدای کار ظاهر باکس به این صورته که بخش پایینش چسبیده به پایین مرورگر. زمانی که صفحه رو اسکرول میکنیم به جای اینکه کل صفحه اسکرول شه فقط محتویات بخش باکس وسطی اسکرول میخورده و زمانی که اسکرول این بخش تمام شه(به انتهای باکس برسیم) با مقدار کمی اسکرول لبه های پایین باکس هم قابل مشاهده میشه(دیگه خودتون برید ببینید Big Grin)

حالا میخوام این اسکرول رو بنویسم اما هیچ راه حلی به ذهنم نمیرسه.
ممنون میشم راهنماییم کنید Heart
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نمی دونم چرا باز نمیشه برای من
ولی اگه بخوای با جکوئری کار کنی :
کد:
https://www.google.com/search?q=how+to+find+scroll+position+in+page+with+jquery%3F&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

این لینک هم ایده رو می ده بهت:
کد:
http://www.w3schools.com/jquery/css_scrolltop.asp

یه کم باید تغییرات بدی بهش.
مثلن رویداد کلیک رو عوض کنی و ایونت اسکرول بزاری جاش و ...

و اینکه یه بخش خاصی از پیج اسکرول می خوره می تونی برای یه div یا یه iframe توی پیج همین کارو بکنی
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
  پاسخ
تشکر شده توسط : undefined admin
گوگل پلاس هیچ کار خاصی نکرده...همه اش div و CSS هست...شما صفحه تون رو به چهار بخش تبدیل کنین....نوار بالا...نوار سمت چپ نوار سمت راست و بخش محتوایی.....اون سه تا نوار positionاشون fixed باید باشه...که ثابت باشن توی صفحه...میمونه بخش محتوایی که خودش دیگه بالا و پایین میره و اسکرول میخوره....اگه نتونستی بگو راهنماییت کنم بیشتر
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط : undefined
(۱۳۹۱ تير ۱۶, ۰۹:۳۶ ق.ظ)webnevesht نوشته: گوگل پلاس هیچ کار خاصی نکرده...همه اش div و CSS هست...شما صفحه تون رو به چهار بخش تبدیل کنین....نوار بالا...نوار سمت چپ نوار سمت راست و بخش محتوایی.....اون سه تا نوار positionاشون fixed باید باشه...که ثابت باشن توی صفحه...میمونه بخش محتوایی که خودش دیگه بالا و پایین میره و اسکرول میخوره....اگه نتونستی بگو راهنماییت کنم بیشتر

اینم یه راه حل هستش دوست عزیز

اما توی این صفحه ها یه اتفاق دیگه می افته
و اون اینه که این بخش که می گی فیکس هستش از یه بخشی از صفحه فیکس می شه.

ینی مثلن اسکرول ۲۰۰ پیکسل که میاد پایین فیکس می شه

به خاطر همین فقط سی اس اس ِ خالی نیستش
(البته من فکر می کنم اینطوری باشه)

ممنون
----------------------------------
بولد شده ها بعدن اضافه شده برای رسوندن مفهوم Smile
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان