• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفاده از namespace برای اصلاح ساختار راسپینا
این namespace رو چی کار کنیم؟

بهتر نیست یکی یه قسمت رو بزنه(علاوه بر اون استاندارد برنامه نویسی)؟

تا یه نمونش رو روی کار خودمون داشته باشیم و بعدش روی کامل کردنش وقت بذاریم(میترسم نتونیم صحیح و اصولی پیاده کنیمش)؟
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y
موضوع مهمی که اکثر بچه ها باهاش مخالفن.
میخواستم توی db از namespace استفاده کنم، منتها به دلایل زیر منصرف شدم.

- همون طور که به منظور یه کار ساده و کوچولو از کلاس استفاده نمیکنیم، همین طور هم برای چنین سیستمی از namespace. که بی ربط هم نیست.
- شلوغی، پیچیدگی و کثیف کردن سورس.
- به علت عدم اشنایی تمام بچه ها(اعضای سایت رو میگم به غیر از اعضای توسعه فعلی) نمیتونن در توسعه نرم افزار شرکت کنن.
- سیستم با وجود ساختار MVC و افزودن بخش event در اینده نیازی به namespace نخواهد داشت و زیرساختش هم صدمه ای نمیبینه.
- عملا نسخه های زیر 5.3 پی اچ پی رو غیر قابل استفاده میکنیم.
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
واقعا این موارد دلایل توسعه دهندگان این فریم ورک هست؟ - شلوغی، پیچیدگی و کثیف کردن سورس.Rolleyes
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اگر قراره استفاده بشه، در همه قسمت ها باید استفاده بشه دیگه
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بالاتر => نگهداری بهتر

پاسخ
تشکر شده توسط :
این فریم ورک نیست .
یک سیستم مدیریت محتواست .
در اکثر جاها وقتی مزیت های کیک رو میگین ، همین خودتون میگین پشتیبانی از php4 !
حالا که بحث یه سی ام اس میشه میشید کاسه داغتر از آش !

این یک مزیت حساب میشه که سیستم/پروژه ای با پی اچ پی نسخه پائین سازگار باشه و تا وقتی که واقعاً لازم نباشه کاربر رو مجبور به استفاده از نسخه بالاتر نکنه .

سیستم مدیریت محتوای وردپرس رو که همه میشناسین !
اون نه از نیم اسپیس استفاده کرده نه حتی از شی گرایی (برای قسمت توسعه عرض میکنم) .
به نظر من استفاده از نیم اسپیس توی این سیستم بیشتر جنبه فانتزی خواهد داشت که دوستان روش پافشاری میکنن .
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۱ مرداد ۱۳, ۰۲:۱۳ ب.ظ)ehsan_php نوشته: موضوع مهمی که اکثر بچه ها باهاش مخالفن.
میخواستم توی db از namespace استفاده کنم، منتها به دلایل زیر منصرف شدم.

- همون طور که به منظور یه کار ساده و کوچولو از کلاس استفاده نمیکنیم، همین طور هم برای چنین سیستمی از namespace. که بی ربط هم نیست.
- شلوغی، پیچیدگی و کثیف کردن سورس.
- به علت عدم اشنایی تمام بچه ها(اعضای سایت رو میگم به غیر از اعضای توسعه فعلی) نمیتونن در توسعه نرم افزار شرکت کنن.
- سیستم با وجود ساختار MVC و افزودن بخش event در اینده نیازی به namespace نخواهد داشت و زیرساختش هم صدمه ای نمیبینه.
- عملا نسخه های زیر 5.3 پی اچ پی رو غیر قابل استفاده میکنیم.

۱- namespace برای بسته بندی کردن کلاسها هست. مثلا Db در بسته خودش. پس از این لحاظ لازمه
۲- namespace باعث جلوگیری از شلوغی و کثیف بودن کد می کنه. شما به راحتی با استفاده از use و همینطور کلاهاس‌هایی که در یک بسته قرار می گیرن می تونین اسم بسته رو نیارین.
۳- آشنایی به namespace ضروریه. اگر کسی آشنا نیست بهتره یاد بگیره. نباید از پیشرفت ها عقب موند. namespace ماله خیلی وقت پیشه
۴- MVC و event چه ربطی به namespace داره
۵- نسخه های قبل از php 5.3 توسط php دیگه پشتیبانی نمیشه. پس لزومی هم نداره ما پشتیبانیش کنیم
  پاسخ
تشکر شده توسط : zoghal
شما ورد پرس رو مثال می زنی که هنوز تصمیمی برای تغییر ساختار اصلیش نداره. اما zf و یا doctrine و یا سیموفنی و امثال اینها از namespace استفاده می کنن
  پاسخ
تشکر شده توسط : farhad.programmer
من موافقم.
فقط با سازگاری با php زیر 5 مخالفم.
ولی شدیداً موافق سازگاری با تمام نسخه های 5 به بعد هستم.(که کار ساده ای هم هست)

پاسخ
تشکر شده توسط : farhad.programmer
یوشا دلیلت برای اینکه همه نسخه های php 5 رو پشتیبانی کنه چیه؟ مگه php از نسخه php 5.2 پشتبانی می کنه؟ اصلا bugfix میده براش؟
در ضمن کار راحتی که بله کار راحتی هست. ولی در آینده استفاده از هر گونه ابزارهای جدید دیگه که نیاز به php 5.3 به بالا دارن که کم هم نیستن غیر ممکن میشه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:یوشا دلیلت برای اینکه همه نسخه های php 5 رو پشتیبانی کنه چیه؟ مگه php از نسخه php 5.2 پشتبانی می کنه؟ اصلا bugfix میده براش؟
ما چیکار به اونا داریم که باگ فیکس می کنن یا نه؟
و مگه قراره 100% بروز توسعه بدیم؟
خودت می دونی که الان درصد زیادی هستند که php شون 5.3/5.2 به قبله - خود منم تا الان یادم نمیاد سرور با php 5.3 دیده باشم(یعنی اینقدر کم دیدم)

با کمی هندلینگ change های بین 5 و 5.3 میشه این سازگاری رو انجام داد. مگه چقدر تغییرات صورت گرفته و ما هم از همشون استفاده می کنیم؟

نقل قول:ولی در آینده استفاده از هر گونه ابزارهای جدید دیگه که نیاز به php 5.3 به بالا دارن که کم هم نیستن غیر ممکن میشه
حالا در آینده...
سریعاً شمای api رو که نمی خوایم تغییر بدیم. آروم آروم بروزش می کنیم

پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان