• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استخراج تاریخ
سلام و عرض تبریک سال نو
دوستان بنده تاریخ تولد هر فرد را در جدول a و در فیلد birth به صورت زمان ثانیه ذخیره کردم. حالا میخام با یک کویری روز و ماه تولد هر فرد را با روز و ماه جاری مقایسه و اشخاصی که سالروز تولدشون امروزه را نشون بدم قبلا هم این سوالو پرسیدم به یک سری سایت خارجی ارجاع ودر نهایت چیزی متوجه نشدم دوستان اگر ممکنه لطف کنند کویری را بنویسند من مشکلم استخراج روز و ماه از زمان ثانیه با mysql. است ممنونم از راهنماییتون.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
با این فرض که شما از کاربر تاریخ رو گرفتید و با توابع PHP یا MYSQL تبدیل به ثانیه کرده اید کوئری زیر می تونه کمکتون کنه (البته تست نکردم، شما تست کنید اگر نتیجه داد حتما برای استفاده دیگران هم شده تایید شدنش رو بنویسید):

کد پی‌اچ‌پی:
SELECT FROM table WHERE birth=TO_SECONDS(CURDATE()) 
  پاسخ
تشکر شده توسط :
.سلام
بهتره از سه فیلد (روز - ماه - سال) به جای ثانیه استفاده کنی.

(۱۳۹۵ فروردین ۱۷, ۱۱:۳۶ ق.ظ)mo_ali_2005 نوشته: با این فرض که شما از کاربر تاریخ رو گرفتید و با توابع PHP یا MYSQL تبدیل به ثانیه کرده اید کوئری زیر می تونه کمکتون کنه (البته تست نکردم، شما تست کنید اگر نتیجه داد حتما برای استفاده دیگران هم شده تایید شدنش رو بنویسید):

کد پی‌اچ‌پی:
SELECT FROM table WHERE birth=TO_SECONDS(CURDATE()) 
این روش جواب نمی ده. چون فقط باید ماه و روز با هم تطابق داشته باشن نه ثانیه ها.
یا هم به صورت میلادی تاریخ رو ذخیره کن و طبق لینکی که وحید دادن روز و ماه رو استخراج کن :
http://forum.iranphp.org/Thread-%D8%AA%D...8#pid65248
مثلا با این فرض که اسم جدولت user هست:
کد پی‌اچ‌پی:
SELECT FROM user WHERE DAYOFMONTH(user.birth) = AND MONTH(user.birth) = 
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alaa
کسی تاریخ تولد رو که به ثانیه نمیده، به خاطر همین گفتم فرض می کنیم شما تاریخ رو از کاربر گرفتید.
ممکنه کاربری تاریخ تولدش رو به صورت 1999/01/01 10:10:10 وارد کنه؟!Huh
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان