• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اساسنامه و سیاست گزاری اولیه
خوب . دیگه وقتشه . من پنج واحد کاری برای این سیستم در نظر گرفتم که به شرح زیر اعلام میکنم:

1- واحد پژوهش : وظیفه ی این واحد بررسی تکنولوژی های جدی واماده سازی اونها برای مطرح کردن درسیتم میباشد. اینده نگری میکه که این بخش باید توانایی تولید تکنولوژی نیز داشته باشه. به عنوان مثال وقتی یک تکنولوژی تو یک زمینه ارائه شد این واحد باید بتونه اونو به پی اچ پی تبدیل کنه یا شدن یا نشدنشو رو با ارائه مستندات بحث کنه یا .....

2- واحد توسعه : این واحد وظیفه توسعه سیستم های داخلی مجموعه اعم از سیستم هایی که برای این مجموعه هستند وکار میکنند ( مانند همین فروم -سایت - ویکی و....- نوشتن اکتنشن در صورت لزو -طراحی تم - تقویت موتورهای جستجو و....)

3- واحد آموزش : وظیفه ی این واحد برپایی چارچو باموزشی و اجرای اون جهت توسعه پایدار زبان برنامه نویسی PHP و همچنین ایجاد فضا و بستری برای پروژه نویسی استاندارد

4- واحد فروش : این واحد مسئول فروش ، تبلیغات ، پشتیبانی از محصولات ، مدیریت نمایندگی ها ( احتمالی ) ، جذب و ارائه پروژه و..... میباشد.

5- واحد اطلاع رسانی : در این واحد تلاش برای اطلاع رسانی درباره محصولات ، اقدامات در حال انجام واحد های مختلف ، دستاورد های علمی و..... است .

خوب . این هنوز بخشی از اون چیزیه که باید ارائه میدادم و هنوز تکمیل نیست. این 5 واحد باتوجه به سیاست گزاری های اولیه تدوین شده .
البته هنوز باید توسعه داده بشه که بخشی از توسعه رو تا چند ماه اینده (شاید شش ما شاید هم دوبرابر ) اعلام می کنم.
نکته ی دیگه این که واحد ها باید با هم در ارتباط باشند. البته من هنوز نگفتم که اعضا چه جوری و در چه واحد هایی باید فعالیت کنن . من هنوز منتظر عده ای از دوستانم
نکته بعدی نتیجه ی کار واحد های مختلف رو باید تعیین کرد. مثلا باید تعیین کرد واحد پژوهش اگه دوماه کار کرد تهش قراره به کجا برسه و چی کار کنه. اینجور موارد رو هم خدمتتون عرض خواهم کرد. مورد مهم دیگه اصل انتقال تجربیات بدست امده یا بدست اورده شده درقبل هست. تمامی واحد ها باید در انتقال تجربیات به دیگران کوشا باشن. مسئله ی بعدی این که هر کس می تونه تو یک یا چند یا همه ی واحد ها بنا به زمانش و.... فعالیت کنه از این مسئله مهمتر تعهد و وفای به قول و انجام مسئولیت های محوله ست.
راجع به سیستم درامد و نحوه پوشش اون به سیستم نکات مهمی رو عرض خواهم کرد.
علاقه مندان خودشون تعیین کنن که دوست دارن چه فعالیت هایی انجام بدن
هر گونه انتقاد و پیشنهادی جهت تغییر ، تصیحح و... به دقت تمام بررسی میشود
Smile
ما میتوانیم و مطمئنا پیروزیم
علم تاج افتخار دنیا و یادگار پس از مرگ است
  پاسخ
تشکر شده توسط : Na3r oia Y.P.Y
قسمت آموزش و توسعه رو من اعلام آمادگی می کنم
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alimokhlesi
(۱۳۸۸ تير ۲۲, ۱۰:۲۶ ق.ظ).v0id نوشته: سلام،

یکی معنی تخصص رو به من بگه لطفا! اگر به معنی باشه که خیلی توی اون کار واردی، می تونم بگم بهینه سازی - اگر به معنی این باشه که تو هر زمینه تا حدی بلد باشی که بتونی کار خودت رو راه بندازی می تونم بگم همه چیز بلدم! از خونه شروع میشه تا میره برسه به وب و شبکه
حالا اگر تخصص معنی دیگه ای هم داره بگین تا جواب بدم.
ببینم راستی مگه جناب مخلصی هم کلاس میزارن؟ اگه کلاسی در کاره بگین ما هم بیایم بد نمیشه باور کنید. قول میدم ساکت بشینم و حرفی نزنم Tongue
با اجازه آقای مخلصی عرضی رو در این رابطه داشته باشم
تخصص در بعضی از موارد منظور این هست که تو کار استاد باشی مثال می خواییم آموزش یه چیزی رو بزاریم خوب باید طرف خیلی خوب بلد باشه. اما توی بعضی از موارد یعنی بلد باشیم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
طبق گفته آقای مخلصی بهتره همه توی همه ضمینه ها فعال باشن یعنی خط کش یا مرز بندی سفتی نشه. اما بلاخره هرکسی به سمتی گرایش داره من به سمته اممممممممم.... شاید پژوهش - آموزش - توسعه
یه سوال : یک محصول کجای از این 5 قسمت تولید میشه؟
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y Maya
تقریبا همه ی قسمت ها به نوعی در تدوین محصولات ( اعم از تجاری و فرهنگی دخیلند )
مثلا واحد پژوهش در بخش تدوین و طراحی تکنولوژی و پیادسازی متدهای جدید ....
واحد توسعه در برنامه نویسی و توسعه اون سیستم
واحد آموزش میتونه بخش هایی از سیستم رو به صورت خیلی کوچیک به عنوان تمرین و تحقیق به دانشجویان ارائه بده
دواحد دیگه وظیفه بازخورد و تبلیغات رو دارن.
-------------------------------
در تکمیل کلام وحید جان نظر شخصیم رو میگم. من به اونایی که استعداد و علاقه و پشتکار رو باهم دارن هم میگم متخصص ( درهرچیزی)
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y Maya
منم تو بخش توسعه و آموزش
کار پژوهشیم بزار راه بیوفته ببینیم داستانش چیه تو اونجا هم اگه تونستم کمک میکنم
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y
سلام به همه دوستان

من از طریق ایمیل به این تاپیک هدایت شدم . مدت زمان زیادی هست که فعالیت آنلاین من از جمله تمام انجمن هایی که عضو بودم تعطیل شده بود . از علتش نپرسید که دلم خونه !Sad

اول از همه بابت این غیبت ها عذر خواهی می کنم . دوم از وحید که کاری رو گفتم انجام میدم رو نتونستم براش ارسال کنم . شرمندهConfused

تلاشم بر این هست که از شنبه هر شب 1 ساعت رو به کارهای آنلاینم اختصاص بدم که ایران پی اچ پی در الویت اول هست. اگه بتونم کاری انجام بدم در واحد ها توسعه تمام تلاشم رو می کنم .

من پی اچ پی رو با مامبو(2-3 سال پیش) شروع کردم ، در عین حالی که خیلی ناشی بودم تونستم چند سایت با خدمات برای دانشگاه اجرا کنم . که خدا رو شکر موفق هم بودند. بعد ادامه دادم با مای اس کیو ال آشنا شدم و ... . الان هم دارم روی جاوااسکریپت مطالعه میکنم .

انشاا.. از شنبه به صورت منظم در خدمت دوستان خواهم بود.

موفق باشید
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alimokhlesi oia Y.P.Y
منم در قسمت پژوهش و توسعه و شاید هم آموزش
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alimokhlesi Y.P.Y
نقل قول:5- واحد اطلاع رسانی : در این واحد تلاش برای اطلاع رسانی درباره محصولات ، اقدامات در حال انجام واحد های مختلف ، دستاورد های علمی و..... است .
علی جان فکر کنم این واحد زیاد مشخص و معلوم نیست و نمیشه درست تشخیص داد که چیه. یا هدف/برنامش چیه.
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

صدام: "اگر با ارتش شاه ایران طرف بودیم، یک ماهه جنگ را می بردیم"
http://gulfnews.com/opinion/thinkers/ira...i-1.500997
  پاسخ
تشکر شده توسط :
Big Grin
دقیقا متوجه شدم ک هبه واحد فروش و اطلاع رسانی توجه نمیشه.
منظورم من ( حتما بد بیان کردم ) از واحد اطلاع رسانی واحد نشر مجله الکترونیک - کتاب - مقالات و... است Big Grin تا حالا بیان به بدی ندیده بودید نه؟ Blush

منظورم از واحد فروش واحدی که جمع آوری اطلاعات میکنه ، تصمیم گیری محصول میکنه ، برای آینده سیستم در نظر میگیره و.... Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y parvane

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان