• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اساسنامه و سیاست گزاری اولیه
منم داستان php کار شدنم رو میگم اگه حوصله داشتید بخونید Wink

تو دوران دبیرستان یه معلم داشتیم از خودمون یولتر بود نمی دونست برنامه نویسیو با چه "ف" Huh مینویسن از این رو ما هم تو دبیرستان نفهمیدم برنامه نویسی یعنی چی
سال 85 بود رفتم دانشگاه
ترم 1 یه درس داشتیم اگه اشتباه نکنم اسمش اینترنت مقدماتی بود که یه استاد خیلی توپ داشت که بهمون html درس داد که من از همون جا عاشق کار طراحی وب شدم Heart و تو درسش نمره 20 گرفتم
یه مدتی با html کار کردم و با css آشنا شدم خلاصه ایقدر رو اینا کار کردم که توشون میتونم بگم حرفه ای شدم که تو مدت 1 سال تو مسابقات " طراحی حرفه ای سایتهای استاتیک " مجید آنلاین نفر دوم شدم با اختلاف اندک 5 امتیاز
بعد یه مدت فکر کردم دیدم این سایتهایی که من میتونم طراحی کنم رو نمیشه تغییر داد این شد که با برنامه نویسی وب آشنا شدم که بین دو راهی php و asp من php Heart رو انتخاب کردم
یخورده از این سایت و کتاب و .. یه چیزایی دستگیرم شد ( یعنی با سینتکسش آشنا شدم چون دانشگاه c++ رو 18 شدمl ) دیدم نه بابا اینجوری فایده نداره تو فکرم افتاد برم کلاس اصولی یاد بگیرم (‌ چون برنامه نویسیم درست حسابی بهمون یاد نمیدادن که چه تو دانشگاه چه تو دبیرستان )
این شد که رفتم مجتمع فنی تهران php رو یاد گرفتم ( خیلی هم خوب یاد گرفتم )
بعد اون دیگه میتونستم سایت طراحی و برنامه نویسی کنم البته به روش سرخپوستی Undecided
بعد اون چشمم به جمال شی گرایی منور شد و از این سایت و اون سایت یه چیزایی دستگیرم شد که یه روز به صورت اتفاقی به سایت شرکت نزدیک که اون موقع آقای مخلصی اونجا تدریس میکرد آشنا شدم و دیدم سرفصلهای خوبی برای آموزش داره
منم که می خواستم ره صدساله رو یه ساله طی مسیر کنم Big Grin رفتم و تو کلاسهاش شرکت کردم و با مفهوم شی گرایی و ... غیرا بیشتر آشنا شدم اگه اشتباه نکنم تابستان سال 87 بود
بعد اون یه مدتم خودمو درگیر اینترنت و یادگیری بیشتر در مورد php کردم وبلاگ خودمو که الانم حسشو ندارم آپدیتش کنم و سایت شرکت نگاره رو با معماری سه لایه طراحی کردم
الان یه یکی دو ماهی هست دارم codeigniter کار میکنم و 99.9 ٪ بهش مسلطم
آها تا یادم نرفتم تو این بین jquery رو هم یاد گرفته بودم ( می خواستم جاوا اسکریپتم یاد بگیرم که گفتم چه کاریه بیام یهو یه فریم ورک یاد بگیرم و با اون کار کنم )

خلاصه داستان :
من برنامه نویسی حرفه ای رو با php شروع کردم و با php خواهم مرد
تو این دوسالی که با php دارم کار میکنم از خودم راضیم ( تا بقیه چی بگن ) البته با زبان انگلیسی در حد 0

پیشنهاد :
بقیه هم اگه دوست داشتن بیان داستان php کار شدنشون رو اینجا بزارن تا بیشتر با هم آشنا بشیم

در آخر هم ببخشید یکم طولانی بود

پ.ن : حالا هرکاری صلاح بدونید حاضرم انجام بدم از چایی اوردن تا تی کشیدن :دی
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alimokhlesi php oia Y.P.Y obalit zoghal
منم اومدم اينجا حضوري بزنم، روي منم حساب كنيد
ايشالا با حضور دوستان بتونيم اهدافي كه باعث جمع شدنمون دور هم شده رو پيش ببريم.
به غير از موارد برنامه نويسي روي مباحث ترجمه هم من هستم
حالا كه دور هم جمعيم ، دوستان هم اعلام آمادگي كردن يه دست فوتبال هم بزنيم بد نيست!Tongue
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alimokhlesi
منم سراغ یادگیری خیلی چیزا و خیلی کارا رفتم ولی هیچ کدوم رو کامل نکردم از جمله wiki (وحید واقعا شرمندم العان همین جوری دارم عرق میریزم)

با css ,javascript,php ,mysql در حد سینتکس شون اشنایی دارم شایدم یکمی اینورتر .

خلاصه اینهمه حرف زدم که بگم منم هستم .
  پاسخ
ممنون از لطف دوستان که با ارائه مطالب مفیدشون کمک به تصمیم گیری بهتر میکنن
من هنوز منتظر تعداد دیگه ای از دوستان بیان و خودشون رو معرفی کنن

البته داستان خودمم هم میگم :
سریاز بودم - سال 81 - بنا به دلایلی داشتم به بازداشتگاه پادگانمون منتقل میشدم. اگه بازداشت شده بودم زدنگیم زیر ور میشد. اخه نمی تونستم به چابهار برم و کنکور بدم. اون موقع چابهار خدمت می کردم. خلاصه با هر خواهش و تمنایی Big Grin بود زندانم منتفی شد و رفتم کنکور دادم. بعدش فهمید کاردانی قم نرم افزار قبول شدم. روزی که دانشگاه می رفتم حتی به موس و کیبورد هم اشنا نبودم تو ترم اول عزمم رو جزم کردم پیشرفت کنم. یه کتاب شبکه همینجوری رسیده بود به دستم - ترم اول یه پروژه برداشتم بانام شبکه های کامپیوتری -خودمم هم باورم نمیشد که اون درس و برنامه نویسی پاسکال رو بیست شم. ترم بعد C داشتیم - فقط 5 نفر قبول شدن و من هم جزء کسانی که قبول شده بودن. Smile
خلاصه هر چی جلو میرفت بیشتر با سینتکس C حال میکردم. یه مدتی رو به پیشنهاد دوستم رفتم تو شرکت برادرش کاراموزی . اونجا حدود 2 ماه رو PHP سورس مامبو که اونوقتا تازه اومده بود کارمیکردم. جالبه بدونید اون موقع من حتی نمیدونستم <- تو PHP چی هست و لی چندتا کامپوننت برای مامبو و چندتا سایت براشون نوشتم Big Grin - بعدش به دانشگاه که برگشتم خورده خورده PHP درس میدادم. البته دات نت رو هم همون وقتا شورع به کار کردم. فقط تو محیط ویندوزش - همون موقع ها بود که به عنوان نخبگان علمی کاربردی به کارشناسی رفتم - اینبار در اراک
شروع به نوشتن چند سایت موفق و ناموفق با PHP کردم . یواش یواش تو دانشگاه با محیط های شی گرا بیشتر اشنا شدم. البته ناگفته نمونه چون خیلی دل و دماغ داشتم دنبال شبکه و... رفتم - Win2003 -ISA server - Linux هم از جمله فراگیر هایی بود که اون موقع هم تو چندتا اداره راه انداختم و هم یاد گرفتم Big Grin
تو اراک با یه دوست بسیار خوب و البته حرفه ای در زمینه PHP آشنا شدم. هنوزم یادش میکنم -به من PHP یاد نداد ولی یاد داد که بیشتر کتاب بخونم - ( بعد از 3-4 سال ندیدن بهنام هنوزم دوست دارم ) خلاصه اینکه کمی توشی گرایی در C# پیشرفت کرده بودم که یه روز دکتر خاتمی ( استاد کامپیوترمون رو میگم - اصلا هم سیاسی نبود ) گفت کی بلده سی شارپ درس بده منم که به قول دوستان بسیار اعتماد بنفس دارم گفتم من از همین الان - همون شد که در مقطع کارشناسی 7جلسه ودر مقطع کاردانی دور های رو مدرس حل تمرین و تدریس سی و سی شارپ شدم. Smile
از همونجا یاد گرفتم چه جوری درس بدم - بعد به زادگاه برگشتم و در همین نزدیک یها شروع به کار کردم. اونجا با مهندس اوجاقی ،ساعی ،حسنی ، فیاضی آشنا شدم. از یکی شی گرایی یاد گرفتم از یکی سرچ کردن تارستگارشدن ،ازدیگر تحلیل وطراحی و از یکی اعتماد به نفس بیش ازحدواندازه Big Grin رو یاد گرفتم .در این زما تصمیم به تالیف درباره کتاب آموزشی PHP گرفتم - کتابی که نوشته شد و لی هیچگاه چاپ نشد Sad . بعد از اون با پیشرفت حوزه کاری یواش یواش شدم مدیر پروژه های اونجا . دیدم نیاز به تحلیل و طراحی بیشتر دارم شروع کردم به کار برروی مقوله مهندسی نرم افزار - یه دوره خاص آموزشی هم برگزار کردم که دانشجو از نقطه صفر یک پروژه تا پیاده سازی و پشتیبانی تمامی مراحل رو اعم از مدیریت پروژه - برنامه نویسی و تحلیل غیره رو یاد میکرفت - توهمین موقع ها بود که یه کتاب بابجچه های نزدیک درباره سی شارپ نوشتم .البته اینیکی مثل اینکه چاپ شده - خلاصه گذشت .........
اینجا رو که راه اندازی کردیم باشما عزیزان وقت خدمتم شد و رفتم ادامه خدمتم - بعدشم که برگشتم اومدم تا باهم باشیم Smile Heart
علم تاج افتخار دنیا و یادگار پس از مرگ است
  پاسخ
تشکر شده توسط : oia Y.P.Y Na3r obalit
واقعا اشکم دراومد... . توپ جم کنمنو ببین یا ناصری که قراره چایی بیاره اینجوریه بهتره ما بریم تیر دروازه وایسم Smile.
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y Na3r
نقل قول:واسه شرکتمون شدم یه آچار فرانسه

آچار فرانسه که سهله جعبه ابزارشون بودی Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y
سال 85 بود كه تو هنرستان با Visual Basic 6 آشنا شدم. اول از برنامه نويسي بدم ميومد اما كم كم جذب برنامه نويسي شدم. در همان روز ها بود كه احساس خيلي خوبي داشتم چون فكر مي كردم خداي برنامه نويسي شدم. در همين روزهاي افتابي و زيباي بهاري بود كه نسيم خنكي هم مي وزيد كه فهميدم VB6 و MS Access جزء برنامه نويسي حساب نميشن و بايد زنبيلشون رو از صف خارج كنن. بزرگترين اشتباهي كه در دوران هنرستان كردم اين بود كه HTML و Flash رو دست كم گرفتم و سراغشون نرفتم.
تو همين مدت با Pascal و QBasic به تنهايي آشنا شدم و حتي كتاب راجب به Pascal و VB6 هم نوشتم. چه كتابي!! فقط داغش موند تو دلم...
روحيه وحشتناكي داشتم كه تو نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال يه بنر ديدم كه يك دوره كارآموزي رو برگزار مي كرد. اولش تو دلم گفتم مگه عقلشون كمه كه مي خوان اين همه چيز رو ياد بدن ولي بعد فهميدم علم تاج افتخار دنیا و یادگار پس از مرگ است.
تو كلاس هاي استاد مخلصي شركت كردم و تحليل و طراحي و #C و شي گرايي و رستگار شدن (پله پله تا ملاقات با خدا) و سناريو نوشتن و UML و بازي با اينترنت و دعوا و جر و بحث(آقاي مخلصي يادته؟) و دنياي IT دنياي كوچكي است و خوب پرو‍ه بنويسيم و 3 لايه و ...... همه و همه رو ياد گرفتم. آخرم شدم مدير پروژه گروهمونBig Grin
تو اين مدت هم دانشگاه سراسري قزوين قبول شدم (بهمن 87) كه الان هم دارم درس مي خونم.(مثلاً)
يه چيز ديگه هم كه خيلي خيلي خيلي به دردم خورد و كلاً باعث شد مسير زندگي من عوض بشه رفتار و صحبت هاي آقاي مخلصي بود كه از شخصيت اين پسر من خيلي چيزا ياد گرفتم. ادب، تربيت، جدي بودن، منطق، نزاكت، ادبيات و گفتار و ... كه همش باعث مي شد كه خودم رو بكشم بالا.
بعد به توصيه استاد PHP مقدماتي رو تو همون نزديك شروع كرديم كه چيزه خاصي گيرم نيومد. البته تقصير خودمون نبود ولي خوب .... و زديم تو كاره ASPX كه موفق هم شدم.
يكي از مهم ترين هدف هام كه مي خوام تا پايان سال 88 بهش برسم اينه كه مي خوام تو PHP حرفه اي بشم كه اميدوارم زودتر بشم.
  پاسخ
تشکر شده توسط : oia Y.P.Y cyletech Alimokhlesi Maya
سلام،

یکی معنی تخصص رو به من بگه لطفا! اگر به معنی باشه که خیلی توی اون کار واردی، می تونم بگم بهینه سازی - اگر به معنی این باشه که تو هر زمینه تا حدی بلد باشی که بتونی کار خودت رو راه بندازی می تونم بگم همه چیز بلدم! از خونه شروع میشه تا میره برسه به وب و شبکه
حالا اگر تخصص معنی دیگه ای هم داره بگین تا جواب بدم.
ببینم راستی مگه جناب مخلصی هم کلاس میزارن؟ اگه کلاسی در کاره بگین ما هم بیایم بد نمیشه باور کنید. قول میدم ساکت بشینم و حرفی نزنم Tongue
غایب
  پاسخ
سلام
ممنون از پیشنهاداتی که دادید.
من یکم php بلدم اگه کمکی از دست من بر میاد بگین.
خوشحال میشم بتونم کاری انجام بدم
خلاصه تعارف نکنین!Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y
من بطور اتفاقی به هنرستان رفتم و رشته کامپیوتر رو انتخاب کردم توی هنرستان چیز زیادی رو یاد نگرفتم در حد بیسیک و پاسکال بعدش کلی زور زدم تا تونستم تو شهید شمسی پور تهران برای کاردانی قبول بشم اونجا بود که علاقه زیادی به برنامه نویسی پیدا کردم یادمه وقتی ترم اول داشتن بهمون پاسکال رو درس می دانند از علاقه زیاد من داشتم زبان ++c رو کار می کردم و چند تا پروژه هم باهاش نوشتم مثل شبیه سازی دستورات UNIX .
پروژه آخر ترمم طراحی سایتی بود با عنوان سایت حل و المسائل کتب درسی از دوره ابتدایی تا دبیرستان که به زبان asp نوشتم که حدود 4 ماه طول کشید و با نمره عالی تحویلش دادم و بعد از فارغ التحصیل شدن رفتم سربازی (البته نمی شد بهش بگی سربازی چون امریه اداره دولتی بودم) Big Grin .
بعد از چند مدت اداره ما تصمیم گرفت سایتشون رو آپدیت کنند از اونجایی که سایتشون با پی اچ پی نوشته شده بود و من هم که آشنایی با php نداشتم تصمیم گرفتند اونو رو به یه شرکتی واگذار کنند و خوشبختانه شرکت در تحویل سایت کلی بدقولی کرد این باعث شد که من خودم دست به کار بشم و شروع کردم به یاد گیری php .
برای همین کار چندتا سورس کد رو از اینترنت دانلود کردم و شروع به تحلیلشو کردم تا تونستم با php برنامه نویسی کنم و سایت اداره رو هم تحویلشون دادم و کلی هم خودم حال کردم Tongue .
از اون بعد دیگه وارد برنامه نویسی با php شدم و تا الان چندین پروژه و سایت رو طراحی کردم و تو همین فاصله تونستم یک CMS با تکنولوژی آجاکس طراحی کنم البته اگه بشه گفت CMS . و همه پروژه ها رو تحت همون CMS طراحی میکنم .
من در حین برنامه نویسی کارهای گرافیکی هم انجام میدم اون هم به صورت حرفه ای Tongue و الان هم در خدمت شما دوستان هستم و خیلی هم دوست دارم php رو کاملا حرفه ای کار کنم و اگه کاری از دست بنده بر بیاد در خدمتیم.
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alimokhlesi Y.P.Y

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان