• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اساسنامه و سیاست گزاری اولیه
نقل قول:شما در شرکتها و سازمانهای موفق می بینید که همه بطوری یک رییس کل دارند.و آن رییس کل فقط یک نفر است.نه دو نفر.شراکت حرف بسیار خوب و پیشبردی است.اما وقتی اکثریت ۱ نفر رو به عنوان امین و رهبر خودشون قبول کنند ، اون نفر میتونه به تیم کمک بسیاری کنه.از جمله رفع دعواها.
کاملا موافقم .

نقل قول:و اینکه ممکن هست من از آقای شماره ۱ تخصص کمتری داشته باشم.اما فعالیت من در کارهای تیمی بسیار فوق العاده باشد و بتونم بیشتر از آقای شماره ۱ مفید باشم.اینها رو چطوری می خواین تفکیک کنید؟
شاید صحیح نبود من بگم ولی من تصمیم داشتم تو پروژه ی اولی که احتمالا تا چنذ روز آینده اونو معرفی میکنیم و داوطلب برای انجامش پیدا میکنیم روحیه افراد رو تشخیص بدیم . احتمال اینکه مشکلات زیادی داشته باشیم کمه. مشکل هست و لی نه زیاد. من فکر میکنم ازادی عمل میتونه اجازه اثبات افراد رو به مجموعه بده تا بتونیم سر گروه انتخاب کنیم. تو سیستم قراره همه دیده شن و جاییی برای بیان علمشون داشته باشن

نقل قول:مثلا من شاید علاقه به محبوبیت داشته باشم و این امر باعث بشه وارد این تیم بشم.ممکن است آقای شماره ۱ علاقه به این داره با استفاده از این تیم از نظر مالی خودش رو تامین کنه.و ... .هر کس نوعی طرز تفکر.
شاید باور نکنید . من به همه یبرخورد ها توجه می کنم. به خاطر همینه که همیشه از دئستان خواستم حرفای خصوصی شون رو راجع به اینجا ( اگه دارن ) به من بهصورت پیام خصوصی بگن. دونه دونشون رو می خونم وروشون فکر میکنم. من وقتی فکر شروع اینجا رو با وحید وتعدادی از دوستان داشتیم برنامه مون این بود هرکس رو به اون چیزی که ارضاء ش میکنه برسونیم. البته این در دراز مدت و برنامه ریزی نیاز داره. من خیلی برنامه ها دارم

نقل قول:.برای اینکه این مشکلات پیش نیاد.پس یک نفر شروع کنه.و بیاد اونهایی که تازه وارد هستند و ازش حساب میبرند رو آموزش بده و اونها رو اماده کنه.پس از مدتی ( شاید بیش از ۲ سال ) این شاگردها هر کدام خود متخصص بزرگی شده اند و همچنین استاد خودشون رو قبول دارند و برای اون هر کاری بخواند انجام می دند.شاید این سیاست خوبی برای کارهای اپن سورسی باشه.
ایده بسیار جالبیه. من مدرسم و وضعیت رو خوب درک میکنم . شاید من نباید بگم ولی یک از اهداف ذکر نشده راه انداری سیستم ال ام اس ( بعد از اینکه دوستان پیشنهاد دادن به دهنم رسید) همینه.
اما باز هم عرض می کنم ما مانیاز به زمان داریم و البته استفاده از تجربیات بزرکانی مثل شما. تا فردا اخر وقت من برنامه ریزی پیشنهادی خودمو ارائه میدم.
امید وارم که مفید واقع بشه.
نقل قول:مثلا در بحث تیمها ، تیمهای پارس جومفا و مامبو لرن و جومفا و ... هر کدام یک مدیریت کل دارند.اگر بخوایم یک تیم هدفمند با نام جومفا درست کنیم ، هیچکدام حاضر به همکاری مداوم نمیشند.چون از نظر تخصص و عملکرد تقریبا همدیگر رو یک سطح می بینند و حاضر نیستند برای دیگری کار کنند
مشکل این تیمها اینه که پروژه ای بزرگتر از سطحشون براشون تعریف نشده تا همه ی بچه های پیشرفته هم سطح متوجه شن با همه ی توانشون هنوز هم باید خیلی چیزا رو یاد ب
یرن. یاد اوری این نکته که هیچ کس مطلق نیست میتونه کمک کنه. یکی از دوستان می گفت فلانی از تو بعید بو فلان سئوال رو بپرسی ولی من میگم من از همه کمتر چون با پروژه های بزرگتر از خودم برخوردم که برام چالش ایجاد کرده .
من از همه عزیزان دعوت میکنم بیان و فکر شون رو برای تدوین برنامه حرکت به جلو بزارن.
تعدادی از دوستان پیشنهاداتی داشتن که بررسی شده و گنوجنده شده.از دیگران هم میخوام خودشون رو داخل گود ببینن. یستم رو به نقد مفید بکشن. این چیزاشت که باعث میشه ما پیشرفت کن. ما همه باهمیم . ما متحدیم . از خانواده ایم . یادتون باشه ما باید به جامعه منسجم منظم کاملا سازماندهی شده تبدیل شیم
امید وارم بتونم حرکت مفیدی انجام بدم
Smile
علم تاج افتخار دنیا و یادگار پس از مرگ است
  پاسخ
تشکر شده توسط : Na3r parvane oia Maya
سلام،
نقل قول:جهان ثابت شده که هر کاری که یک رهبر نداشته باشه، به شکست منتهی شده. به عنوان مثال شما می خواین یک کاری رو شروع کنید که خیلی تخصصی و مهم هست. آدمهایی هم که قرار هست درون این جامعه وارد شوند بطور مسلم انسانهای متخصص و مجرب بایستی باشند.شما اینها رو چطوری می خواین از هم تفکیک کنید؟
وقتی من حرف از دولت می زنم.سیستمی هست که در تمام جهان اون رو استفاده می کنند و سیستم دیگری نیز نتونسته جایگزین این سیستم بشه.دولت خودش نوعی جامعه است.این تیمی هم که شما عزیزان میخواین راه اندازی کنید خودش نوعی جامعه است.با افکار متفاوت.اهداف در باطن متفاوت و ...
100%. ولی چیزی که عیانه چه حاجت به بیانه... این مسایل رو اکثراً می دونن و قبلاً در موردش صحبت، گفتگو و نتیجه گیری(نه قطعی) شده.
اینطور هم که شما میگید، برداشت بر این میره که با یک مجموعه کم تجربه یا بی تجربه طرفید... اکثر اعضای این مجموعه خودشون یا گروه دارن، یا تیم دارن و یا در گروه یا تیمی فعالیت می کنند/می کردند. و 50% مجموعه در سطح حداقل متوسط قرار دارند(خودتون هم متوجه خواهید شد). و هر کدوم به تنهایی یک Leader هستن.

نقل قول:مثلا در بحث تیمها، تیمهای پارس جومفا و مامبو لرن و جومفا و ... هر کدام یک مدیریت کل دارند.اگر بخوایم یک تیم هدفمند با نام جومفا درست کنیم، هیچکدام حاضر به همکاری مداوم نمیشند.چون از نظر تخصص و عملکرد تقریبا همدیگر رو یک سطح می بینند و حاضر نیستند برای دیگری کار کنند.
جومفا، مامبو، پارس جومفا و... که شما می گید، مورچه چی هست که کله پاچش چی باشه... در واقع نه موفق بودند و نه نا موفق و نه هدفمند.
چون حرکت بزرگی نکردند/نمی کنن. یا بهتره بگم چیزه خاصی نبودند/نیستند. در اصل یک نمایندگی هستند(+ کمی توسعه محصول) که برای مدیریتش هم نیاز به 2-3 نفر بیشتر نداره...
جسارت نباشه، از نظر تخصص و عملکرد هم در حد متوسط(شاید رو به پایین) قرار دارند. یک نشانه بارز اینکه به قول خودتون حاضر به همکاری با هم نیستن! این نشانه آماتور بودنشون هست نه یک سطح بودنشون. فقط از غرور و تعصب و... بو بردند.
نیت تعریف نیست، ولی در این مجموعه خیلی ها در یک سطح هستند ولی با هم کار می کنن و حتی بلعکس ولی در یک ردیف قرار دارند.
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

صدام: "اگر با ارتش شاه ایران طرف بودیم، یک ماهه جنگ را می بردیم"
http://gulfnews.com/opinion/thinkers/ira...i-1.500997
  پاسخ
تشکر شده توسط : Na3r parvane oia Maya cyletech
شاید بهتر بود یک تاپیک جدید شروع می کردم . اگه لازمه بفرمایید تا اقدام شه:
هدف من از ارائه این مطالب تعریف نقشه راه برای رسیدن به اهدافی ذگر شده در اساسنامه و سیاست گزاری اولیه می باشد.
بدیهی است که یک فکر هزار نقص دارو اگه افکار در کنار هم قرار بگیرن ممکنه فقط یک نقص داشته باشن. پس من ازتون میخوام در این زمینه منو راهنمایی کنید :
هدف والای ما پیشرفت ورسیدن به نقطه ای که بتونیم یک مرجعی باشیم که جمع کثیری از بزرگان تو خودش داره ، توانایی های قابلی داره ، فعالیت های فرهنگی مادی و... زیادی رو انجام داده و برای برنامه نویسان پی اچ پی یک حجته (نمی گم هیچ کد.م از موارد رو الان داریم یا نداریم. چیزی که مسلمه اینه که ما در همه ی موارد تکمیل نیستیم)
برای رسیدن به این هدف ما دو مولفه ی بسیار مهم رو باید در نظر بگیریم:
1- موئلفه های معنوی ( ازجمله موارد عوامل پیشرفت علمی و....)
2- موئلفه های مادی ( کسب درامد برای افراد و همچنین صندوق توسعه ی اقتصادی سیستم )

برای رسیدن به هر دو هدف مواردی پیش بینی شده که به شرح زیر اردائه میشود :
موئلفه های معنوی :
1- تقویت و برنامه ریزی برای تکمیل سیستم ویکی به عنوان یک مرجع رسمی
2- تقویت و پیشبرد سیستم جامع آموزشی
3- ارائه ماهنامه الکترونیک ( برنامه های خاصی برای آینده این ماهنما در نظر گرفته شده که در حال حاضر از بیان آن معذورم )
4- ارائه مقالات در زمینه های مختلف و البته مرتبط
5- گسترش دامنه ی فعالیت های فرهنگی و علمی مجموعه به سایر حوزه های آی تی و...
6- تالیف کتاب

موئلفه های مادی :
1- کسب درآمد از طریق سیستم فروش هاستینگ
2- کسب درآمد از طریق سیستم جامع آموزش برای آموزش های کاملا حرفه ای در بالاترین سطوح
3- کسب درامد از طریق مجاری مانند ماهنامه و کتاب و....
4- پیاده سازی بخشی برای بررسی پروژه های انجام شده ، ارائه راه کار به مدیران شرکت ها و قضاوت عادلانه درباره سورس های موجود و سیستم امتیاز دهی به برنامه های نوشته شده

این ده آیتم در برخی موارد باید منتظر زمان باشیم که بهشون برسیم . در برخی موارد مثل حرکت روی لبه تیغه و برخی موارد هم ...
برای پیاده سازی من هنوز اعلام برنامه نکردم . برای اینکار نیاز دارم بدونم چه کسانی علاقه مندن همکاری کنن و تخصص و توانایی هاشو به علاوه علاقه مندی هاشون و همچنین هدف شون از همکاری چیه . البته من برنامه ریز های لازم رو انجام دادم و لی با اعلام شما دوستان برای فراخوانش دستم بازتر میشه.
میتونید این مطالب رو در ادامه همین پست قرار بدین یا به من پیام خصوصی بدین. این یک فراخوان برای دوستانیه که میخوان به اهداف اولیه برسیم.
  پاسخ
تشکر شده توسط : Maya Y.P.Y Na3r cyletech admin oia
من که تا آخرش هستم
تخصص ها:
برنامه نویسی php (سطح رو خودتون خبر دارید)
کار با فریم ورک zend (به شدت در حال کار کردن روش هستم)
تسلط کامل به کتابخانه جاوااسکریپت extjs
مدیریت سرور های لینوکسی و تنظیم سرویسهای مربوطه

-----
در مورد سیستم آموزشی هم بعد از تست حدود ۲۰ lms موجود اخرش به همون efront هستم که به زودی خیلی خیلی زود راه اندازیش می کنم (سیستم قبلی دارای مشکلاتی بود) و برای قسمت lms هم به صورت خیلی جدی شروع خواهیم کرد
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من هم هستم...
توپ جمع کن نمی خواید؟ Wink
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

صدام: "اگر با ارتش شاه ایران طرف بودیم، یک ماهه جنگ را می بردیم"
http://gulfnews.com/opinion/thinkers/ira...i-1.500997
  پاسخ
تشکر شده توسط :
منم هستم
البته برا بچه ها چای میریزم تا خستگیشون دربره Tongue
  پاسخ
تشکر شده توسط :
و من هم هستم
تخصص : چاق کردن قلیون با انواع تنباکوها
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بچه ها حس می کنم بعضی ها از اینکه وارد این سیاست بشن یه جورایی یه ترسی رو دارن.
می خوام بگم که هیچ ترسی وجود نداره. نگین اینجا تخصص ها زیاد هست پس اون دانشی که من دارم کمه. هر دانشی که داشته باشین حتما یه جایی به درد می خوره. یکی از دلایلی که من می‌خوام داخل این پروژه ها بیام این هست که دانشی و علم بیشتری رو از شما یاد بگیرم.
(محمد امین طرف صحبتم رو تو می گیرم چون دیوار کوتاه‌تر از تو نیستBig Grin)
خودت اومدی و دیدی که من چیزی بارم نیست Big Grin .فکر می کنی من علمی یاد گرفتم؟ رفتم فلان جا به صورت تخصصی به من گفتن php اینجوریه؟ نه اصلا اینطور نبوده. فقط بحث می کردم و در مورد بحثی که می کردم تحقیق می کردم. هر چیزی که به ذهنم می‌رسید می رفتم تحقیق می کردم. اگر می خواستم یه پروژه ای رو بنویسیم هیچ وقت ترس این رو نداشتم که این پروژه با مشکل مواجه بشه (برای اجرا حساسیت به خرج می دادم اما برای نوشتن اون چیزی که توی ذهنم بوده هرگز). PHP اولین و تنها زبان برنامه نویسی هست که کار می کنم و اولین پروژه ای که انجام دادم سرویس وبلاگ دهی بود. و یادمه چقدر روش زحمت کشیدم (درسته که هیچ وقت نمیشد که روی عمل اجرا بشه اما کار می کرد)

به نظر و ایمان من شماها افراد با تخصص نهفته هستین که اگر یه مقدار تلاش کنین موفقترین آدم ها میشین. این رو از صمیم قلب می گم.
پس برای اعتقادتون و عشقتون به php تلاش کنین و از هیچ چیزی واهمه ای نداشته باشین
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y cyletech
من با اینکه وقت زیادی ندارم ولی کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم.
در حال حاضرم رو یه سیستم دارم کار میکنم که به زودی معرفیش میکنم. دوتا نسخه خواهد داشت که یکیش community Edition هست.
به مرحله مناسب که رسید حتما معرفی میکنم و در اختیار دوستان قرار میدم.
در بحث مقالات و مجله هم خوب تجربه ترجمه اخبار فناوری برای سایت همکاران سیستم رو داشتم که اگه وقت بشه حتما کمک خواهم کرد.
تو مباحث آموزشی هم کاری از دستم بر بیاد انجام میدم.
تخصص ها:
php-Mysql-ZF و آشنا به اکثر فریم ورک های js
لینوکس
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alimokhlesi
فقط صحبت های وحید و تایید میکنم
برای پیشرفت نیازمند همکاری هستیم . یادتون باشه که وقتی ما شدیم میتونی جلو بریم.
راستی برای همه از جمله خودم هم برنامنه آموزشی در نظر گرفتم
قراره همه ارتقاء سطح علمی داشته باشیم
پیشرفت برای همه Smile
  پاسخ
تشکر شده توسط : oia Y.P.Y

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان