• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارسال مقادیر داخل سشن؟
سلام دوستان میخواستم ببینم چطوری میشه محتوای سبد خرید رو انتقال داد به صفحه تکمیل سفارشات
  پاسخ
تشکر شده توسط :
همیشه سعی کن کامل تر سوالاتو مطرح کنی که سریعتر و بهتر جواب بگیری.
خب مقادیر اگر به درستی در سشن ذخیره شده باشند (فرضاً در نام sabad قرار دارند) اینطوری خوانده میشن $_SESSION['sabad'] و شما حالا هرطور که ذخیره کردی (فرض میکنیم با یدونه | از هم جدا کردی) باید جدا کنی که فرضاً در صفحه تکمیل سفارشات بر اساس نام/آیدی که در سشن هست بررسی هارو انجام بدی.
کد پی‌اچ‌پی:
$kharidha explode('|',$_SESSION['sabad']);
foreach(
$kharidha as $kharid)
{
//inja check mikoni ke har $kharid dorost anjam shode ya na

حالا میگم، بسته به روش ذخیره سازیت این راه تقریباً متفاواته
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : bcmodir
متشکرم از پاسختون//ببینید من میخوام یه سشن تعریف کنم که ای دی مثلا داخلش ثبت بشه بعد مثلا یه دکمه بزاریم واسه مشاهده سبد خربد ؟اون وقت چه چیزی رو باید ارسال کنیم که تمام خرید ها داخلش باشه؟منظورم ای دی خرید ها هست که بر اساس اون بشه کوری گرفت
Shy
  پاسخ
تشکر شده توسط :
آها. خب ببین داداش قاعدتاً استاندارد نیست که همه اطلاعات یک محصول رو در متغیر/آرایه ای ذخیره کنیم. هر محصول شما آیدی داره. درسته؟ شما باید آیدی محصولات رو بصورت آرایه در یک سشن ذخیره کنی. به این صورت:
کد پی‌اچ‌پی:
//shoma listi az mahsoolat be visitor neshon dadi, be in soorat farzan <input type="checkbox" name="sabad[]" value="ide_mahsool_1" /> va ...
//hala user az oon list mahsoolatesho check mikone va rooye send click mikone
#method e send behtare az noe _POST bashe ke standard o iemen bashe
//hala samte server ye query string dari be in soorat $_POST['sabad'] ke meghdaresh ghatAn yek array khahad bood
#vase inke mahsoolate entekhab shode az beyn nare oono hala dakhele session mirizi intori $_SESSION['sabad'] = $_POST['sabad']
//dakhele array faghat id mahsoolati ke check karde gharar dare
//vase inke bade send shodan be server namayesh bedi mahsoolatesho, bayad oon array ro tooye loop bezari va
//-mesle example code ke to poste ghablim neveshtam amal koni
#ta inja vase daryaft o moshahedeye mahsoolate entekhab shode va gharar dadaneshon dar session bood 
مشکلت دقیقاً کجاست بعد خوندن اینها؟
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من برای اد کردن از این روش استفاده می کنم؟

کد پی‌اچ‌پی:
<?php
 $action
=$_GET['action'];

$id=$_GET['id'];
 if(isset(
$_GET[id]))
 {
     echo 
$id;
     switch(
$action)

{
         case 
"add":

$_SESSION['cart'][$id]++;
         break;

} 

البته این سشن رو هیچ جای دیگه ای تعریف نکردم اشکالی که نداره؟ هم اینجا تعریف کردم هم استفاده ازش

ببینید من از این دستور برای نمایش سشن ها استفاده میکنم ؟؟البته نشون نمیده یجا بک کنم اشتباست؟

کد پی‌اچ‌پی:
<?php if (isset($_SESSION['cart']))
    {
        foreach(
$_SESSION['cart'] as $id=>$name)
        {
            include(
"config.php");

$query=mysql_query("SELECT * FROM `foroshgah`.`insert` WHERE id=$id");

$resault=mysql_fetch_array($query);

echo 
$resault['name'];
            echo 
"<br />";
        }

}

?>
  پاسخ
تشکر شده توسط :
روشت کاملاً ناصحیحه. همون روش رو پیاده کن که گفتم. حرفم دیگه نباشه Tongue هرکی یه جور مینویسه ولی خب جداً روش تو بنظرم استاندارد نیست. چون میشه از همون راهی که گفتم بری خیلی کمتر کد مینویسی دقیق تر و تمییز تره.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۱ خرداد ۱۹, ۰۳:۴۸ ب.ظ)cyletech نوشته: روشت کاملاً ناصحیحه. همون روش رو پیاده کن که گفتم. حرفم دیگه نباشه Tongue هرکی یه جور مینویسه ولی خب جداً روش تو بنظرم استاندارد نیست. چون میشه از همون راهی که گفتم بری خیلی کمتر کد مینویسی دقیق تر و تمییز تره.

هه /واقعا بعیدههه

خوب دوست عزیز اگه من در این قسمت مشکلی نداشتم که نمیو مدم اینجااا

من تا اینجاشم مثلا کوه کندم

تا قسمت اخر حلش کردم فقط مونده ثبت در پایگاه داده؟؟
یه توضیح کوچیک؟؟؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
راهی که تو رفتی شاید جواب بده ولی گفتم راه بهتر و سبک تری هم هست که ارائه دادم.
در مورد ثبتش تو پایگاه داده. خب من نمیدونم تو چطور جداولت رو پیاده کردی ولی کافیه سشن رو توی حلقه بذاری و اگر نیاز باشه فقط ایدی در پایگاه داده ذخیره بشه فقط آیدیشو ذخیره میکنی یا نه با استفاده از آیدی که بدست میاد اطلاعات دیگه رو بدست میاری بعد ثبت در پایگاه داده میکنی. (جداً نمیدونم این کجاش مشکله!)
کد پی‌اچ‌پی:
//session e man ine
$_SESSION['sabad'] = array('1','7','11');

foreach(
$_SESSION['sabad'] as $productId)
{
//niaz nist chizi joz id dar table save konam
mysql_query("INSERT INTO `table` (`id_mahsool`) VALUES('".$productId."')");

غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : bcmodir

پرش به انجمن: