• 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارزش سنجی اطلاعات یک فرم
دوستان سلام !
من فرمی برای ثبت نام کاربران سایتم دارم که می خوام مقادیر گرفته شده از کاربر رو بوسیله جاوااسکریپت چک کنم . مثلا برای اعلام خطا در هنگام خالی بودن فیلد ی با نام username این کد رو نوشتم . اما مشکلی که داره اینه که در صورت خالی بودن فیلد توی IE و chrome از ارسال فرم جلوگیری می کنه ولی توی FF فرم ارسال میشه .
کد:
var username=document.reg_form.username.value;

if (username==''){
alert("تکمیل تمامی موارد مشخص شده برای ثبت نام الزامی است");
event.returnValue=false;
}

یه چیز دیگه . یکی از فیلدها رو می خوام کاربر فقط بتونه عدد ، حرف و یا ترکیبی از اینها رو وارد کنه و از وارد کردن کاراکتر هایی مثه . {}()^%$@# و... جلوگیری کنه با تشکر
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ببین این کد بدردت می خوره
این سایت هم خوبه :
http://www.phatfusion.net/validate/

فایل‌های پیوست
.zip   validateform.zip (اندازه 30.1 KB / تعداد دانلود: 21)
  پاسخ
تشکر شده توسط : AHMADBADPEY
با تشکر
اگه اطلاعاتی در مورد استفاده از تابع filterkey برای سوال دومم دارید ارائه کنید . متشکرم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
با تشکر از همه دوستان . خودم به صورت زیر عمل کردم . ابتدا کاراکتر های غیر مجاز مورد نظرم رو توی متغیر value قرار دادم و بعد :
کد:
valid="~!@#$%^&*()_+|\}{\":/><.,";
      for(i=0;i<username.length;i++)
       for (j=0;j<valid.length;j++)
          if (username.charAt(i)==valid.charAt(j))
          {
            alert ("NOT VALID")  ;
            return false
          }
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام ! من از جاوا اسکریپت چیزی نمی دونم Confused ... می خوام توی یه صفحه خالی بودن فیلد های فرم رو بررسی کنم . اگه خالی بود اطلاعات ارسال نشه و ارور بده .... چی کار باید بکنم ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
یک نظر: بنظر من آسون ترین راهش jQuery هست، از طریق validate() می تونید فرمتون رو validate کنید و می تونید rules هم بهش بدید یعنی با چه قوانینی چک کنه!

برای اطلاعات بیشتر به این آدرس برید:
http://docs.jquery.com
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ممنون دوست عزیز ! متاسفانه توضیحات کلی شما کمکی بهم نکرد !!! اما یه گشتی تو انجمن زدم و تو یه تاپیک مشابه جوابشو پیدا کردم ... شرمنده بابت سوال قبل از جستجو Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان